Mišljenja o PayPal fees

Mene dere kad saljem privatno sa PayPala na drugi PayPal (privatno lice)… Uzme dosta fee.

A kad placam privatno sa PayPala na PayPal merchant (poslovno lice) onda nema nikakve provizije… Ev od jucerasnje uplate:

Pretjerano je zato što imaš duplu konverziju. Ne branim PayPal, oni koriste VISA tečaj i na isti ne mogu utjecati. Već sam pisao prije par dana u jednoj temi ovdje kako posložiti sustav da se konverzije u potpunosti izbjegnu.

Ne znam jeli tko prodavao na eBayu, tamo je tek velik fee, od prilike za 1000kn ebay uzme 100kn.

@NeedHelp loguj se na PayPal i idi na svaku uplatu posebno, pa ćeš vidjeti koliko ti je PayPal uzeo. Naravno da banka neće uzeti toliko.

@id78 nije upitno slanje već primanje. Primalac je uglavnom donji.

@ControlEng ne govorimo ovdje o konverziji već čistim feeovima.

@Jolla pa opće poznato je da su isti vlasnici Ebaya i PayPala pa me ne čudi.

1 Like

Ne znam di zivis,ali u HR ti je pdv 25%, trosarine i pdv na cijenama benza 60%… Ako si slucajno privatnik ogule te ko zeca s izmisljenim porezima i naknadama, tako da su ovi iz jebaja male bebe prema nasim smradovima.

1 Like

Dali je moguce da PayPal pošalje novac na banku bez naknade od 5% ?
Prije je bila mogucnost da za Hrvatsku svakog 1 u mjesecu automatski pošalju lovu na banku…

Dali netko iz HR ima tu opciju podešenu…
pretražio sam cijeli paypal ali ne mogu naci tu mogucnost…

Nije 5% nego 5$.

ok, svejedno… kad su prije bile one mjesecne isplate išlo je bez naknade…

Meni je iskreno ovako bolje, podignem kad hocu, ako hocu. Zasto bi se protiv moje volje novac svaki mjesec isplacivao na racun?! Porezna ce kad tad krenuti sa pregledom svih priljeva love iz inozemstva.

Nadji negdje na google, nemam sada vremena da potrazim, uglavnom fora je da vratis na “Old account view” i na taj nacin izaberes karticu na koju ce svaki mjesec automatski stizati novac, bez nadoknade.

1 Like

Opet isti problem, čim sam prekoračio $1000 nema automatskog povlačenja a max withdrawal je $500, lagano hoće opet da mi uzmu $15 za $1500. Koji broj da nazovem, ovo stvarno više nema smisla, iz mjeseca u mjesec im dajem po $20.

Dakle, danas:

Sta je ovo ?

Kod mene prvog u mjesecu povuce bez problema preko 1000usd.

Meni ne, a ovo je na zadnju uplatu koliko PayPal skida. Evo sad poslao isto 150€, platio 155€, strašne pare uzimaju.

Da li PayPal uzima fee kada se sredstva isplate svakog 1. u mjesecu automatski?

Ne, a i to su mi ukinuli :D.

Probaj prebacit na stari izgled peypal i onda neđe ima da se označi ta opcija da isplaćuju svakog prvog ni ja na ovom novom izgledu niđe nisam našao tu opciju dok na starom izgledu postoji

Ja po pravilu ne bih mogao birati jer sam iz BiH, automatski obavezno je do sada bio slučaj. Nikada nisam to ni podešavao.

I ja sam iz bih i imao sam taj automatik widraf svakog prvog, al sam u rajfajzenu dobio novu karticu i kad sam je povezo sa peypalom valjda mi je resetovalo tu opciju pa sam taj mjesec morao manuano povlačit pare i davat im 5$ za svaku transakciju. Onda sam tražio tu opciju da radi svakog prvog automatski widraf, al na ovom novom ne mogu naći, tako da sam prebacio na stari izgled i tamo nije bila štrikirana ta opcija automativ widraf kad sam je štrikirao opet dobijam normalno pare na početku mjeseca.

Kada vratim na stari izgled gdje da tražim tu opciju?