Misljenje o komponentama

Pozz…

znam da ovaj forum nije bas za ovu temu ali volio bih znati vase misljenje o ovim komponentama koje planiram uskoro kupiti…

Procesor AMD Athlon X4 860K

Matična ploča ASUS A88XM-E, sFM2+

Za potrebe web dizajna i front-enda…

Ako imate neke druge prijedloge, rado ih primam :slight_smile:
Hvala…

AMD? Kaj oni još uvijek rade procesore? :slight_smile:

Sorry, preferiram Intel već dugi niz godina.

To ti nije los procesor uopste, ali mana je u to me sto ako kasnije pozelis za CPu upgrade tesko da ces sta moci upecati dobro, vidi FX 8xx seriju, nisu losi, a za intel sve zavisi kakav si sa budjetom neces pogresiti kakav god da uzmes.

A ono… nisam bas pri novcima za intelove procesore… razgledavao sam amd procesore bas iz tog razloga, trenutno imam amd procesor koji me sluzio dobrih 6 godina (iako je 2.6ghz haha), ali vrijeme je za upgrade definitvino

Ovo ti je ok, stavi jos 8gb ddr3 rama 1666 mhz, ssd 128 gb + 500 gb normalni hard, graficka 2gb ddr5 ili 1gb ddr 256 bit-na i deri. Mora da ti vrti i igre i photoshop i sve. Za graficku ako ne preferiras igre uzmi si ATI jer je bolja od Nvidie, manje se grije i nije bucna a i za male novce mozes nac dobru graficku.

Hm… Imam dojam da će u toj konfiguraciji najslabija komponenta biti - procesor.

Evo ti procitaj ovo malo http://pcchip.hr/hardver/komponente/intel-procesori-vs-amd-procesori-koji-procesor-odabrati-za-gaming/

Iako su Intel procesori dosta skupi ja bi bolje uzeo plocu i Intel Pentium dual core da kasnije mozes nadorgradit na i5, i7 s ovim komponentama sto sam ranije napiso. 8 gigi rama i graficka ce ti terat bez problema photoshop i ostale programe.

1 Like