Mišljenje o kursu za Web Dizajn?

Sta vi mislite o ovom kursu i sadrzaju, koliko je isplativo? Cijena kursa 500eura, trajanje 4mjeseca(3dana u sedmici po 3h), predavac Dino Kismic web developer (15 godina), suosnivac i direktor IDK studia. E sad zanima me ovaj sadrzaj, koji god kurs da poredim s ovim, ovom kao da fali jos sadrzaja kroz koji bi se trebalo proci. Sad sta vi mislite o ovom da li bi se moglo zaradjivati sta kad bi se zavrsio ovaj kurs: vise na linku : http://bihac.nahla.ba/tekstovi6.aspx?tid=1157 Hvala unaprijed

Po meni svaki kurs ti je ono osnovno sto te nauči. Ne samo kurs vec i fakultet. Čini mi se da sam pisao ovdje za Empiricu (privatni fakultet). Kada sam otišao na informacije i postavio par pitanja šalteruši gledala je u mene ko tele u šarena vrata. Još kad mi je rekla cijenu 1 godine fakulteta, trazio sam kocku šećera omišljao se pozvati hitnu. Ali opet sam želio ispasti razuman čovjek, te sam je upitao da li to znači ja njima dam pare i nakon 2-3 dana oni meni diplomu. Njen odgovor je bio negativan, nasuprot moraš dolaziti svaki dan na fakultet, ili upisati fakultet na daljinu.
Sav zgrožen sam napustio “fakultet” ako se to moze nazvati fakultetom s obzirom da se nalazi u šumi ali bukvalno. Ukoliko nemaš svoje auto i nemaš za gorivo te putuješ autobusom imaš brat-bratu 45 minuta hoda pješice :’)

EDIT: Zaajebao sam se 1.3kilometra tj 17min pješice kaže veliki G ,al otkud on zna koliko brzo ja hodam :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

1 Like

hvala na misljenu, nisam gledao to sto si pisao o Empiricu, ali vidjet cemo, sto se tice predavaca ne sikiram se, nego samo da ne fali sadrzaja uz ovo sve za nauciti i zanima me da li bi uz ovo mogao poceti raditi i zaraditi nesto…

@Kornic

Prvo i zadnje pitanje:
Da li imas talenta za dizajn?
Da li te to zanima?

vec sam ja prolazio preko interneta i pomalo radio oko toga, za talent bas i ne znam :smile: ali me fkt zanima. Gledam to zadnju godinu dana i fkt uvijek imam zelju ali nisam imao priliku, s tim da sad i imam poceo sam se raspitivati i gledam sta bi bilo najbolje i savjetujem se sa iskusnijima itd sta i kako.

Najbolje kurseve možeš pronaći na Udemyu. Ako se malo potrudiš možeš ih i džaba pronaći :stuck_out_tongue:

Nisam pogledao link na mobitelu sam ali generalno mislim da je dobra investicija u seminare, ako su sadrzaj i predavac dobri.

U svakom slucaju usmjerit ce te i mozes steci iskustvo tj. osnovu koja ce dovro doci za sve daljnje online seminare… brze i bolje iskustvo se stjece u interakciji i pitanjima, nego online.

Haha vec sam rijesio neki za affiliate marketing pa cu se i u tome isprobati uskoro ali sve polako

Uredu hvala, i ja tako mislim opet sedmicno 9 h nije malo, vjerujem da bi me dobro uputio i da bi dosta naucio

Pogledao sam link, to je osnova gradnje web stranica.

Treba razlikovati izradu web stranica od digitalnog marketinga. To su dvije razlicite grane, Iako cesto povezane, tj. Jedna nadopunjava drugu.

Sta mislis kad bi zavrsio ovo da li bi se moglo zaraditi na upworku?

Iskreno ne znam, nisam tamo nikada radio.

Uz to ces morati sam uciti i graditi sam sebe. I kako budes napredovao vjerojatno je da ces imati i klijente. To je osnova za dalje, za programske jezike. Za puno toga kada bi se usmjeravao dalje, Html + css je neki pocetak.

Savjetujem da krenes raditi neki projekt iz pocetka, od nule. Toliko za vjezbu. Pa barem html+css da se ucis. I vidis koliko si napredovao. Nakon nekog vremena kako napredujes. primjetiti ces kako bi to sve sto si napravio mogao puno bolje napraviti sa znanjem koje ces u buducnosti posjedovati i tako dalje.

Kako ces stjecati iskustvo tako ces zaraditi nesto, nije da te plasim, ali od samog seminara tesko da mozes odmah poceti raditi kao freelancer. Ali nece ti trebati dugo ako budes radio i ucio paralelno.

1 Like

Uredu, hvala, razumijem da ne ide sve preko noci i znam da za sve treba vremena i vremena da pocne. Pa trazim misljenje i ostalih ljudi da vidim kako ko razmislja i sta misli da je najbolje :smiley:

Realno bacanje novca , bolja stvar ti je da taj novac ulozis da kupis racunalo sa jacim preformansama ,ako vec nemas.Druga stvar na youtube , udemy , skillshare , lynda itd… Imas duplo bolje kurseve koji su sa prihvatljivijim cjenama od ovog . A kako gore je jedan naveo uz malo srece(znanja) mozes da nadjes premium kurseve besplatno. Treca stvar naveo je vise polja, sve to je usko vezano jedno sa drugim ,ali samo ces osnove da naucis. Stvar je u tome da to sve mozes sam preci uz malo truda , a ostat ce ti novci u dzepu.

2 Likeova

Mislim da su ti kursevi dobri ako se osoba ne moze prisilit doma sama ucit nego joj treba netko da pokazuje i usmjerava i kontrolira da se nesto i radi.

Realno to sve mozes i sam preko neta naucit ali ako mislis da ces se zalijenit doma i nece ti se dat ucit onda je bolje ic na kurs. Makar web dizajn, programiranje i sl. ne ide ruku pod ruku s ljenoscu posto tu treba jako puno vremena ulozit da bi se doslo do razine da se to moze samostalno radit za klijente i lijena osoba to nece nikad uspjet postic. Barem tako ja mislim.

1 Like

Dobro je da ima vise misljenja kao sto je rekao @Melankolija pa mozes odvagati. I sam odluciti. Nismo svi isti.

Sresti se sa ljudima i biti dio zajednice studenata, ima svoje prednosti. Pitanje dali govors tj razumijes dovoljno engleski da bi razumio online tutorijale.
Cak i ako da, dobro je za pocetak vidjeti ljude iz istog kraja koji su uspjesni i koji ce podjeliti svoja iskustva i znanje.

1 Like

@Melankolija @Monika.B @costlyDeveloper uglavnom sve uredu, razumijem dovoljno engleski za tutorijale. Ali me najvise privlaci to sto je tu covjek koji je vec 15godina u tome svemu, i kojeg je nesto puno lakse pitati nego ganjati po internetu, koji ce ti sve objasniti po redosljedu i vjerujem da je lakse nauciti dosta uz njega i jos grupu ljudi koji su tu kraj mene i svi zajedno mozemo nesto pokupiti svako od svakoga. A za ove tutorijale bas i ne znam… Nije da im ne vjerujem itd nego jednostavno vjerujem vise covjeku koji je tu uz mene da mi pokaze po redosljedu i vjerujem da nece nesto bas bitno izostaviti, dok sam vec dosta tutorijala na udemyu pogledao pa sve razlicito ne znas ni sam kome da vjerujes…

Vidi kada sam počinjao sa internetom i bakćao’ se sa HTML i CSS to je bilo prije 8-9 godina gledao sam tutorijale i odgledam danas 10 tutorijala i ja posle sat vremena znam sve. Dok sutradan ne znam ni jedan kod. Tako ti je isto i sa kursevima, ubaci ti hrpu stvari u glavu i ti u tom trenutku znas dok sutra ne znas. :smiley: … Također stvari oko kojih sam se namučio da napravim posle ih nisam trebao ponavljati dobro ih zapamtiš jer si se namučio :smiley:

1 Like

Hvala, da li bi mi ti mogao nesto preporuciti gdje uciti itd. Nemoj mi molim te samo reci na internetu yt i tako , to mi nista ne pomaze :sweat_smile::sweat_smile:. Nego neki link, ime stranice itd, neki savjet ako moze

Nisam ja protiv upoznavanja novih osoba i sticanja novih iskustava.
Medjutim moje neko vidjenje je da je bolje naci neku osobu “mentora” koji je vec tu sa iskustvom
i dobrim feedbackom . Placas njemu odredjunu sumu mjesecno ,ali imas ga tu da ga ispitujes.
Dok ovako na kursu grupno teze ce se jedno osobi predavac da posveti.

A to kako se neko ne moze prisiliti da uci samostalno , moj stav je da takva osoba i nije za IT sektora.
Ovdje bas moras da budes konstantno aktivan da si gladan znanja i napredovanja , kako je gore @Monika.B navela.

Ovo za ucenje preko interneta , pa moras da precizno odredis u kojem se polju vidis u buducnosti .
Da li zelis da budes FrontEnd Developer i kuckas kod ili si vise vizualan tip , gdje izradjujes templejte za web stranice i aplikacije to jeste UX/UI dizajn .

Kad to odredis onda ides u istrazivanje i prikupljanje podataka i sklapanje slagalice , ovako ides sve grebes po povrsini jer ove obe oblasti toliko opsirne da ces vrlo brzo da se utopis naletis na greben , ako ne budes plovio u pravom smjeru.