Mochimedia.com

Zna li netko detaljnije kako ovo funkcionira.

Na netu sam našao ovo

[quote=""]MochiAds - stavi igrice na svoju stranicu/blog i zaradi kad ih netko igra

Na čemu se temenji ovakav način zarade??
MochiAds posjeduje hrpu flash igrica na koje su stavili Google Adsense oglase. Vi uzmete igricu i stavite ju na svoju stranicu/blog i djelite s MochiAds zaradu od oglasa.

Dok se posjetitelji vaše stranice zabavljaju Vi imate priliku zaraditi!

Besplatna registracija[/quote]

Zanima me mogu li se registrirati hrvatski sajtovi, plačaju li i kako?

Svejedno im je od kud su stranice, mogu biti i hrvatske.

Stavis njihove igrice na server (mozes ih i samo linkat sa njihovog servera ali u tom slucaju neces zaradjivati novce), oni u tim igricama imaju postavljene Googleove oglase, kada netko klikne na oglas zaradaa se dijeli izmedju tebe, njih i Googla. Nije neka zarada ali ako vec imas sajt sa igricama onda radje zaradis ovako dodatni bonus.

A kako isplačuju? Baš ću pokušat, imam ionako već masu njihovih igrica al nisam registriran.
Kako se integriraju igrice da broje klikove?

Mislim da ne moras raditi nikakvu posebnu integraciju na sajt, samo se registriras i oni ce ti pocet brojat klikove na oglase, mislim da provjeravaju referring url pa prema tome vide da je tvoj sajt.

Isplacuju checkom, MoneyBookersom i PayPalom.

Imaju i opciju ako se zelis pomuciti da integriras na sajt opciju da postoji top ljestvica igraca po bodovima samo za tvoj sajt (vjerojatno si skuzio da neke igrice imaju top ljestvicu ali svih igraca u svijetu), ali sjecam se da je bilo nekih problema sa integracijom.

Hvala na odgovorima, baš ću probat. A što ako ja već imam 3 oglasa na stranici, jel se ovaj u igrici broji kao četvrti?

ne, mislim da nema veze jer službeno Mochimedia servira oglase, a i AdSense im je samo zamjena kada nemaju svojih oglasivaca za popuniti inventorij

Mene već duže vremena muči pitanje da li je flash igra aplikacija? U tom slučaju se krši uvjet adsensa o postavljanju oglasa u aplikacije. Mislim da je bolja zarada samostalno postavljati oglase prije učitavanja igre kao što je na sajtu igre.hr

sta nema i tube oglase u playeru?

Ne brini, vidiš da su googlovi službeni partneri
http://www.google.com/ads/games/index.html

@sime
a sta nebi ti sam sebe prijavio za AS, mozda ti daju da sam stavljas oglase u igrice?

Hm, pojasni to AS? Treba li biti vlasnik igrica i može li se onda korisiti taj oglas kao četvrti, pošto bi bilo 4 od jednog izdavača?

Heh, i prije sam imao mochi igrice na jednom sajtu, sad sam ga prijavio u sustav i vidim impressije na predhodni mjesec. Iako ja nisam bio registriran tamo on je brojao impressije i klikove za sve igrice svo vrijeme.

Samo je zarada na nuli :frowning:

Jel mi može pojasnit tko koja je razlika između Developers i Publishers?

Ako je za igrice, onda bi developer bio onaj tko je igricu napravio.
Publisher je onaj tko distribuira dotičnu igricu, brine o marketingu i uglavnom uzima veći dio kolača od samog developera.

[quote=“trnac”]Ako je za igrice, onda bi developer bio onaj tko je igricu napravio.
Publisher je onaj tko distribuira dotičnu igricu, brine o marketingu i uglavnom uzima veći dio kolača od samog developera.[/quote]

Možda publisher ima veći postotak od jednog klika nego developer, ali developer zaradi više para

zato što 1000 publishera uzme tu igricu, i stavi je na 1000 stranica, i developer ima postotak od svih tih klikova

moguće, ako se gleda microsoft kao developer onda si 100% u pravu.
Proizvodnja software-a je ako je dobro odrađen marketing jedna od najprofitnijih proizvodnih grana današnjice.
Napraviš aplikaciju i kad je gotova ne treba ti više nikakva ulaganja u daljnju proizvodnju, dalje samo ide publishing, a aplikaciju mož’ umnožavati do beskonačnog broja.

[quote=“mikibm”]moguće, ako se gleda microsoft kao developer onda si 100% u pravu.
Proizvodnja software-a je ako je dobro odrađen marketing jedna od najprofitnijih proizvodnih grana današnjice.
Napraviš aplikaciju i kad je gotova ne treba ti više nikakva ulaganja u daljnju proizvodnju, dalje samo ide publishing, a aplikaciju mož’ umnožavati do beskonačnog broja.[/quote]

Kladim se da nisi nikad napravio niti prodao niti jedan komad softvera. :zub:

moram priznati da nisam prodao ni jedan svoj software. :lula:
al u sklopu drugih aplikacija jesam.

Mochiads ti zarada ide tak sporo da je to smjesno.
Recimo ja imam cjeli network stranica s igricama, recimod a dnevno na svima njima imam 3000 posjeta unikatnih, a zaradim na dan recimo 0.01 (ako) s mochiadsa… tak da ono…

A koristim ih jer tamo uzimam poluautomatski igrice.

Mochiads je dobar ako koristis Joomla portal onda
mozes automatski preuzeti sve igrice i poredati po kategorijama.
Plus sto imas zaradu od sub affiliate.
Ako nekome treba komponenta za Joomlu neka javi.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja