Moguca prodaja sajta 4 evra dnevna zarada

To je statistika od pocetka rada sajta
evo odakle dolaze posjete zadnja 2 sata posjeta uglavnom dolazi ovako, ali statkaunter prikazuje samo zadnjih 2 sata ili tako nesta zavisi od posjete kolika je
190 Hits 38.00% Serbia Serbia Flag
121 Hits 24.20% Croatia Croatia Flag
84 Hits 16.80% Bosnia And Herzegovina Bosnia And Herzegovina Flag
18 Hits 3.60% Austria Austria Flag
15 Hits 3.00% United States United States Flag
15 Hits 3.00% Montenegro Montenegro Flag
15 Hits 3.00% Germany Germany Flag
12 Hits 2.40% Switzerland Switzerland Flag
9 Hits 1.80% Italy Italy Flag
9 Hits 1.80% Slovenia Slovenia Flag
6 Hits 1.20% Europe Europe Flag
2 Hits 0.40% Netherlands Netherlands Flag
2 Hits 0.40% Albania Albania Flag
1 Hit 0.20% Sweden Sweden Flag
1 Hit 0.20% Russian Federation Russian Federation Flag
evo zadnjih 2 sata odakle dolazi posjeta.

Sto se tiče sajta, sajt se sastoji od 70-80 clanaka unikatnih i koje sam ja napisala. Dizan je obicna wordpres besplatna tema. Sajt se nalazi na shared hosting i ne zauzima mnogo mjesta jer su u pitanju tekstovi i pokoja slika. Uz sajt ne bi prodavala hosting jer imam i drugih sajtova na njemu. Domena ističe u decembru ove godine. Domena se satoji od jedne rijeci nastavak je org.
Evo zarada zadnjih 20 dana pod danima
ovo 121.55 je zarada za posljenjih mjesec dana kao i prosjek dnevno od 4.05 evra dnevno

Sajt bi prodavala za minimum 18 mjeseci zaradu. Da napomenem da necu davati svima link nego samo onom kome ja zelim i za koga procijenim da je ozbiljan, kome se ne svidja nek preskoci temu. Ako treba jos dodatnih informacija (osim linka) slobodno pitajte.

Bravo Anja!
Sam da napomenem: ako nemas 18 mj stats onda, kaj rec :wink:
Ali, ljepih 8-10x bi mogla dobit ovak bez beda.

Sretno!

Tražiš mjesečnu zaradu x 18 a prikazuješ zaradu za samo zadnjih 20 dana, nešto mi tu smrdi :D. Čisto sumnjam da će neko platiti nekih 2000€ za nestatičnu zaradu, jer se iz ovoga ne vidi da isto zarađuje već par mjeseci. Neki će me napasti da ako nisam zainteresiran, da ne postam, ali bilo bi mi žao da neko plati velike pare ukoliko je o ovome riječ, možda griješim, možda je Anji bilo mrsko objaviti sliku zarade iz prethodnih mjeseci.

Edit: Nosf me prestigao :/.

1 Like

pa i ne zaradjuje ovoliko zadnjih mjeseci. jasno se iz statistike vidi da posjeta raste pa samim tim i zarada. zarada za mart je 102 evra, sada je zadnjih 30 dana 121 evro i logicno mi je posto sajt raste da ce i zarada rasti, tako da mislim da racunica stoji. Ne mogu stavljati zaradu od januara kad je sajt krenuo sa radom sredinom decebra. Vjerovatno ako sacekam tri mjeseca i postavim tad sajt na prodaju ce i cijena biti skuplja.

Koliko je star domen? Koja tematika?

pa ima statistika od pocetka rada sajta 13 decembar.

Da budem iskrena, ova statistika se jedva vidi. Zar je Analytics tako komplikovan za korištenje… ovaj statscounter sam koristila prije 10 god :open_mouth:

klikni na sliku vidi se ok

Meni je recimo super da imamo sve vise chicks u webmasterima. Di ste bile kad sam bil mlad? :smiley:
ONTopic: evo da ne bries s “18x min” bio bih zainteresiran :stuck_out_tongue:

Chicks? :stuck_out_tongue: Podrugljivo from my point of view. Draga @anja1 ako sajt postoji od decembra kako onda 18x, mozda ti mogu ponuditi 3x

Vidis, to je to - ostario, zahrdjao, sad su mi fore obviously podrugljive. Al sam genuinely sretan da nije sausage party tu na forumu vise, majkemi.
(fest se salim, spamam teme, bit ce ban hammer skoro)

1 Like

a zasto ne bih trazila 18 puta mjesecnu zaradu? posjeta ce rasti kako budem dodavala jos sadrzaja pa tako i zarada i jasno se vidi na statistici da sajt ima normalan rast, da ne dovodim posjete sa fb vec da svi na sajt dolaze preko trazilica ili direktno sto je bitna stavka.

smijesno da neko ovo shvata podrugljivo.

Pozdrav, zanima me koje je tematike sajt?

Ja ti želim da prodaš kako si zamislila, ali nije dobro odredjivati cijenu prema pretpostavkama da će zarada biti veća. To se nikad ne zna, osim ako nisi neka proročica…ili samo par dobrih batakova :slight_smile:

Sve se prodaje onoliko koliko biznis vrijedi, u ovom trenutnku vrijedi na osnovu te zarade i mozda izrade stranice 200 eura sa serverom na godinu dana. Bez provjere ostalih podataka tesko je reci da vrijedi vise od 4 eura jer je to samo prilozeno ovdje u ovoj temi. Ne vidim razlog sakrivanja linka ako je ponuda za prodaju. Razmisli prije pokretanja ovakve teme. BA

u nijednom trenutku nisi predpostavila da ta ista “zarada” moze biti i manja :smiley:

tako da za sajt koji je star tek nekoliko meseci, moze da bude pravi BUM, isto tako moze i da dozivi KRAH

znaci da su sanse 50/50

znaci da ako ti trazis x18 meseci /2 = 9 meseci

sto iz gore napisanog znaci da ti JA mogu ponuditi zaradu x9 meseci

Iako ti dost toga stoji, za skrivanje URL -> VRLO PAMETNO. Cisto zato jer eto ti, pa i ja, nemamo takav vjerojatno sajt, ili smo konkurencija u nekoj drugoj prici, ili NEMA konkurencije pa je ono otkrice nisa, ili kaj god - ali svakako skrivat URL.
PLUS - ako je SEO u igri, jos bolje da ne linka se sajt s teme s prodaje, koga to briga. Ako imas interes, pricas i ako ne, bok :smile:

Dodatno - rekla je da je na shared hostingu - kolko to moze kostat? 19 usd na mjesec vrh vrhova?
Podaci su pred tobom i tako zapravo - sve stima :slight_smile: Cijena je jedina tu o cemu se debatira i nadam se da se Anja ne ljuti zbog toga, to mi se cini OK, ljudi bacaju misljenja.

necu prodavati kao sto sam napisala ispod 18 mjeseci zarade, kome ne odgovara ne mora se interesovati, kome je bitno da zarada bude vise mjeseci na odredjenom nivou ( sto je razumljivo ) neka saceka par mjeseci a ja cu stavljati statistiku i zaradu pa cemo vidjeti ko ce biti u pravu, oce li zarada i posjeta rasti ili padati, naravno ako zarada padne bice manja i cijena, ali i ako skoci bice veca cijena.

morate naučiti čitati prilozena je zarada zadnjih 20 dana sa zaradom po danima kao i zarada za zadnjih 30 dana 121,55 evra sa prosjecnom dnevnom zaradom 4,05 evra u

platila sam na popustu 15 dolara za godinu dana, kod obnove bice cini mi se oko 80 dolara godisnje.
ne ljutim se sto se raspravlja o cijeni, zasto bih ovdje i jesmo da razmjenimo misljenja i saznamo stagođ.

evo jos da dodam mene kao kupca nikad ne bi interesovalo koliko je ko potrosio praveci sajt i koliko je sebe dao kao i kakav je dizajn i potencijal, bitno bi mi bilo koliko vremena se mora trositi za odrzavanje sajta i koliko kosta hosting. Ali prva i najvaznja stvar bi mi uvijek bila zarada i da je sve po pravilima gugla. Zato nikad ni kao prodavac ne bi prodavala nesta sto krsi pravila, sto nema unikatan sadrzaj i bar solidnu zaradu.

evo da dodam novu statistiku od adsensa zadnjih petnest dana mada imate do 15 aprila kakva je bila zarada. zarada je po danu, a na dnu je zarada za posljednjih 30 dana 139,47 evra kao i prosječna zarada po danu 4.65

kao i što sam rekla zarada i posjeta ce rasti, ali jos uvijek ostaje po staroj cijeni 121 * 18

Najveci minus kod prodaje je taj sto je zaista mali vremenski interval za statistiku. Prodavac moze da plati reklamu za taj mali period i da vestacki pumpa i posetu i zaradu. Ne mislim da ti to radis, samo bi kod prodaje, kod ozbiljnih kupaca trebala dozvoliti pristup analyticsu kao i ubacivanje adsense koda od klijenta, mada kontam da je to prilicno zeznuto, trebalo bi ukljuciti neki posrednicki servis, gde bi korisnik ostavio depozit i ako je sve prirodno, tada se pustaju pare, i ti treba sa druge strane da se zastitis od zloupotreba.