Mogućnost registracije .us domene?

Dali je moguće registrirati .us domenu ako nisam građanin USA-e?

jeste moguce je otidji na godaddy.com ili neki drugi registar i registruj domen slobodno.Jer sam i ja do skora imao “.us” domene. A nisam građanin USA-e.
lp

[quote=“xinu”]jeste moguce je otidji na godaddy.com ili neki drugi registar i registruj domen slobodno.Jer sam i ja do skora imao “.us” domene. A nisam građanin USA-e.
lp[/quote]

I kakva su iskustva sa .us domenom ? Bolje us. ili .com ako pucaš na USA ?

po meni htjeli priznati ljudi ili ne al domene su nekako hajmo rechi “geo koncentrisane” i same trazilice tako ih “prepoznaju”. Svakako da je “.com” globalna i najpopularnija al ako hoces na SAD trziste po meni je .“us” ima 2 % od starta bolje sanse znaci 2 % na domacem terenu ako mogu reci ,) mada opet ponavljam “.com” je globalna i “domaca” je svugdje. Takodjer prije par mjeseci pocelo je i promoviranje domena “.co” kao buduca zamjena za “.com” tako je bar okarakterisali jer multifunkcionalnija na vishe rijeci od “.com” Tako da ne bi bilo loshe poceti graditi web’ove na .co domeni mada svi ti sa “:co” domenom su pioniri, a znamo da je svaki pocetak tezak.
I dodao bih jos ovo idealna kombinacija je imati domenu “.us” i “.com” ako ces vec biti baziran na americko podneblje.

lp

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja