Moj prvi Youtube kanal! Savjeti, kritike :)

Pozdrav svima evo osim web stranica napokon sam se odlučio pokrenuti svoj prvi youtube kanal. Imam tek 3 videa i nastojat ću svakodnevno raditi na tome da budem ažuran. Nisam profesionalac i znam da to sve za sad ne izgleda dobro kao što neki ljudi rade, ali me zanima malo vaš savjet htio bih cuti savjet onih koji se bave vec ovakvim poslom i sto je najbitnije, na sto da pripazim. Recite mi sto radim krivo i sto bi trebao popraviti, je li mi glas previse ukocen ili nije :smiley:

Unaprijed hvala svima :slight_smile:
Radi se o kanalu -
https://www.youtube.com/channel/UCmgV0r2ZZPRu7YjmRRb4eMg

meni je zvuk malo onako :slight_smile: mozda bolji mikrofon il nesto jer se cini kao da govoris iz daljine

Koristim slušalice i mikrofon njihov, pokušao ga približiti maksimalno, ali da, dosta je slabije u odnosu na druge. Što misliš za početak mikrofon za PC ili možda bolje skupit love pa uzet nekakav pošteni mikrofon?

Nista vise ti (za sada) ne treba:

http://www.ebay.com/itm/111803094921?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Svidja mi se intro, vjerovao ili ne, samo da se muzika ne pojacava ovako preglasno i onda odjednom tvoj tihi glas. Samo nastavi ! :slight_smile:

Kako misliš kupovati tolike mobitele? Znam kada imaš jak kanal da kinezi šalju besplatno, ali ove jače kompanije ne. Jedino ako radiš u shopu, pa ga ponovo zapakuješ i prodaš?

Što se tiče samog kanala, slažem se sa kolegama, samo mikrofon bolji i to je to. Morao sam pojačati na 50%, a onda kada intro počne smanjuj!

Snalazit cu se. Al najvise dobivam jer imam uhodan jedan portal o gadgetima pa kako tamo pisem sve onda cu i za ovo koristiti :slight_smile:

Nemoj reć da je to onaj istoimeni portal “Gadgetzona” na kojem je zadnji članak iz 2014?
No dobro, ako ga misliš “reaktivirati” ok.
Što se tiče videa, ovaj zadnji mi se svidio, dobro osvjetljenje i ok kutevi snimanja. Jedino što moraš rješiti odmah je taj problem zvuka, ili barem probaj stišati zvuk intra.
Daj reci, snimaš s mobitelom, imaš kakvo osvjetljenje ili?
I da, od kuda misliš nabavljati mobitele tj. što češ objavljivati svaki dan, review-e, unboxing, ili nešto treće, na koji način?!

Nije, prije sam imao nes bezveze samo kanal jer sam ga koristio samo za yt gledanjr klipova i spremanje. Koji je to bio? Nece mi taj naziv remetit nesto?

Budem objavljivao unboxinge i review telrfona, dodatke za mobitele, nekakve gadgete, satove itd. Imam ugovoreno s nekima da mi salju, a ostalo imam izvor preko kojeg cu jos nes dobivati :slight_smile: Za pocetak ne znam da li ce biti bas svaki dan video dok se ne uhodam

Dakle, zaključili smo već da audio nikako nije manje bitan od video dijela filea. :blush:
Ali za poboljšanje audia ne moraš nužno imati novi mikrofon. Čini mi se da ti ove zvučne snimke niti nisi nikako editirao, (?) :frowning: a mnogo bi postigao samo da poravnaš volumene u video klipu; da pojačaš glas (digneš ga na “0 decibela”) i gledaš izbjeći distorzije i puhanje u mikrofon (ne moraš /ni ne smiješ/ biti toliko blizu mikrofona da bi bilo glasnije, to sredi softwareski). :wink:
Misli na to u slijedećem videu. :ok:

1 Like

Ajde super, ako imaš takve izvore onda ne možeš propasti… :wink: Samo naprijed!
A za audio uređivanje, za ubacivanje zvučne podloge u rewiev i sve ostalo, imaš mali i efikasan programčić “Audacity”.

c3po tako je audio nisam niti dirao jer ne znam niti preko cega bih bas to niti uredio vidim da mi je Thunder_Wolf sad preporucio jedan program pa cu bas vidjeti s njim za sljedeci klip sto se moze napravit :slight_smile: Joj najgore je kad prvi put slusas svoj glas, djeluje koma, a i nisi toliko opusten, vjerujem nakon 20 klipova da ce vec bit boljd. Bas cu se potrudit za sljedeci video malo pa cu vam javit kad objavim :slight_smile: bavite se i vi youtubeom? Mozete mi poslat na pm vase kanale da vidim kako vi radite

Ja slažem “novosti” te tematike od slika, moje unboxinge rado nebi ni prikazivao jel nisu baš nešto, moram ih poboljšati, zapravo možda naučim nešto od tebe…tebi solidno to ide, kažem, onaj tvoj zadnji vizualno je stvarno dobar…

1 Like

Volim cuti kritike preporuke i zato pitam ako netko ima pa da vidim vase kanale da usporedimo da nesto poboljsamo :slight_smile: Hvala puno. Ti umjesto portala zapravo imas yt novosti, kao neke vijesti sto je novog doslo na trziste?

Koji program koristite za editiranje videa? Ne zelite znat u cemu sam radio zadnji video haha u movie makeru :slight_smile: Netko mi je spominjao vegas sony i od adobea, ne znam sto bi bilo najjednostavnije

Sony Vegas je jako dobar (mada mene ponekad muči u nekim momentima) :frowning:
a ako želiš još jednostavnije a još uvijek da bude profesionalno; onda Camtasia Studio.
Osobno uz ove još radim sa 3-4 video i audio editora, ali to te (još) ne zanima. :blush:

1 Like

Ja sam koristio ezvid.

Skini Adobe Premier Pro 2017 sa torrenta i udri, ne treba ti nista vise :slight_smile:

CyberLink PowerDirector, jednostavan za pocetnike, a opet ima dosta mogucnosti i za neke PRO uratke.

Budem probao Camtasia Studio, nekako kako gledam po netu za pocetak da mi je najjednostavniji :slight_smile: