[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

e to i mene zanima … evo ja recimo gledam neke mreze od kojih kupujem traffic i rade na principu bidinga … ja ponudim ne znam npr. na 1k posjeta ponudim 0.003$ a neko ponudi 0.005$ i normalno da on pobjeđuje ali on ne plaća tu cijenu koju je naveo od 0.005 vec sledecu najnizu znaci moju od 0.003 … i on je pobjednik, njegova reklama ima prednost ali sta je sa moje? ne razumijem kome se njegova prvo prikazuje ako se prikazuje posjetiocima … jednom posjetiocu se prikaze njegova sledecem moja koja je razlika zasto je on u prednosti koji je ponudio vise? volio bih da mi neko ovo objasni, 10ak dana sam u ovome xD

Opet kad uzmes broj korisnika neta prije 4 god i danas i to malo povecanje ljudi koji trose u odnosu na veliko povecanje ljudi koji ne trose opet dodjes na isti mizerni prosjek potrosnje po coeku.

Vrlo dobar prikaz potrosnje korisnika neta su adult offeri cpa. Ja nikad za nase trziste ne vidjeh neki ofer preko 0,5$ bez obzira kakvu akciju zajebanu zahtjeva. Dok cete za neke drzave nac ofere koji daju 4$ sano za registraciju bez potvrde mejla jer znaju da ce im se u konacnici isplatit. Cak i sam mali broj cpa ofera dovoljno govori o nasem trzistu. Imate offer vault ili tako nes se sajt zove pa sami pogledajte.

Ko misli da ove po kliku reklame ne zavise od akcije grdno se vara.

Ja stvarno ne znam kome se isplati i 3 centa dat za klik za vecinu korisnika sa par mojih sajtova i to sve po ps radim, nisu napadne reklame unikatan text dosta texta, 3 reklame na velikoj udaljenosti, ma da me gugl pomazi po glavi i kaze brao tako treba da stoje reklame. I 3 centa. Pa kad su tu spomenuti korisnici koji nemaju il nece trosit. Moze gugl da izvrti milion reklama optimizuje splituje usavrsi algoritam, dzaba sve kad pare tu nisu u opticaju.

Prije 4-5 godina guglov algoritam i oko pretrage i oko reklama je bio smecarski u odnosu na danasnji. Ulazilo se sa solidnim parama samo da bi se prikazale reklame. Ako se neko sjeca 2011 ili tako neke god kad je panasonik uletio pa placao klikove po po eura i bilo je takvih uletanja dosta, nisu se optimizovale reklame ko danas ili su svi jednostavno shvatili da se ne isplati. Na istom sajtu dje sad 3 centa nekad je bilo lupam 8 cenata. I normalno da je cijena pala.

On ima reklamu na “kvalitetnijim” sajtovima, odmah na početku. Ti za 0.003 dobiješ oglasni prostor kada se ispucao slot od 0.005 (na manju zainteresiranost) drugim riječima u drugim si planu.

Sta zelis rec s ovim? Ako je ovo 222 broj klikova onda ti je cijena po kliku 6 centi, sto je i dalje mizerija u usporedbi sa sajtovima na engleskom.

Dečki , iskreno malo sam lijen, da ne čitam sve od početka, koja je platforma najbolja u kombinaciji sa FB IA, Wordpress pretpostavljam?

Da, oni ti čak i preporučuju wordpress jer članak najlakše konvertuje u IA a i instalacija je prilično lagana.

*Danas sam postavio novi rekord što se tiče dnevne zarade, lagano se napreduje ka toj cifri od 40$ dnevno :wink:

1 Like

Dobar si, 40USD je OK ( pristojna dnevnica ) , koliko stranica ima fanova, i jel publika US

Bio sam u pravu za cifru :slight_smile:

Za 21.6 zarada je bila 22$, ja i više nego zadovoljan :slight_smile: Evo za par dana sam prebacio brojku od 100$

3 Likeova

Vidim ti po objavama da ti odlicno ide s IA :slight_smile:

Odlicno onda ide samo sta mislis da necwa ugusiti stranicu sa previse linkova?
Mozda da ubacujes standardne objave pa onda izmedju te clanke sto objavljujes :slight_smile:

Nećeš vjerovati ali stranica svakim danom raste za oko 500-600 lajkova, broj unlike-ova je isti kao i prije što sam počeo IA. A i nemam šta izgubiti, idem all-in, onda uložim novac u reklame i stranice će rasti još većim brojem. Reach IA članaka kreće se oko 20-50% ukupnog broja članova stranice.

*Update: Plan mi je između svakog članka ubacivati kvalitetne objave ali malo me sada vrijeme zeza pa će se to kasnije posložiti.

A dobro je ako tako samo pazi na duze staze da se ne zezezne sta da padne reach engagement i sl.

1 Like

I neće mi biti toliko žao, ova mi stranica služi za testiranje. Imam mnogo veće planove od vođenja jedne domaće fb stranice. Do kraja 2017 siguran sam da ću preći 200k a tako i dobar novac zaraditi od IA, a ako reach padne uvijek se stranica može prodati.

1 Like

Jel ovo zbilja ovoliko dobro? Kako ostali prolaze, kakvi su procenti kod ostalih? Ja nikad nisam vidio IA članak. Može li me neko uputit kako na svom tel da pogledam na šta liči bilo koji IA članak? Dajte odje neki pejdž koji ima te IA članke da ja vidim šta je to.

prvo moras biti preko facebook aplikacije. npr od velikih ima ti ih RT (russia today) a uvik ih mozes prepoznat kao oznaku male munjice sastrane ili pored naziva web stranice

Hvala. Znači ništa bez fb aplikacije? To ne koristim nikad.

Trenutno samo fb app, u buducnosti i na pcu

Ja isto polako ulazim u stos, s’obzirom da imam stranicu od 1.5k ljudi ja zadovoljan :smiley:

Bitno je da se vidi uzlazna linija. A ovo je samo zagrevanja, prvih nekoliko dana sam testirao mogucnosti i kako sta ide. Sad dajem gas :smiley:

1 Like