[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

Zato trebamo iskoristiti ovo trenutno stanje maksimalno. Meni kao 19-godišnjaku svaki prihod je dobar, a i taj prihod koji bude će biti uložen u razvijanje. Od sledeće godine već imam ugovoren ozbiljan posao preko društvenih mreža tako da je ovo trenutno super sa IA.

1 Like

Dvije stvari…

Treba iskoristiti priliku i treba gledati dugorocno unaprijed!

Za sve ostalo tu je… raja s Foruma :slight_smile:

P.S. Kad si se ti rodio ja sam otvorio svoj prvi email na Yahoo! :slight_smile:

2 Likeova

Pa svima koji se bave adsensom nista se nije bolje moglo desiti nego pojava IA. Samo konkurencija jer tako mi mali igraci imamo izbor a Fb je dovoljno jak da bude konkurent Google-u.

2 Likeova

Da, o tome je konačno i riječ - prava konkurencija… ali vrijeme će pokazati gdje ovo sve vodi, bar sto se tice IA

Pitanje jedno, kada ste dodavali nacin placanja da li ste imali problema sa unosom iban-a? Kada unesem podatke od racuna stalno mi izbacuje da mi iban i drzava moraju se poklapati sve sam unio 100% ispravno ali stalno mi taj problem izbacuje. Paypal takodje nece da mi prihvati :confused:

pocinje li iban sa BA… ?

Da, za BiH pocinje sa BA.

pa znam da pocinje vec njega pitam da slucajno nije sta drugo upisao

@korisnik9758789 da da pocinje BA39… sve unio kako treba ali ovaj problem mi konstantno izbacuje :confused: ne znam vise sta da pokusam.

Ako link šerujemo na neku grupu, da li će taj link biti u IA formatu ili u običnom?

Jednom IA clanak, uvijek IA clanak bez obzira gdje ga postavis… znam da je tako za Pages, u bilo koji da stavis svoj link, za Grupe predpostavljam da je isto

1 Like

Jel u Facebook Audience Network app-u, dashboardu, još kome prikazuje ovo?

Currently Ineligible for Payment
You will not be able to receive payment from the Audience Network until an admin of the app provides the Account Information required under Payout. We will pause ad delivery if your application accumulates $100 before we receive this information.

jer sve sam ispunio i iz nekog razloga još uvijek mi ovo baca :confused:

jesi li ispunio payout sekciju i onaj dio sta moras rucno ispunit da nisi amerikanac i potpisat i skenirat i vratit im sken?

Da li je neko u Srbiji ostavrio isplate , ako moze pomoc oko payout podesavanja?

E pa ovo i nije tako lose. Juce sam jedan clanak objavio, malo ga pogurak i hop-cup 1.89$ :slight_smile: CPM skoro 4$ za prvi dan…Ovo je za USA posete. A za domace cabar totalni, CPM 0.33 za prvi dan :slight_smile: Mada kazu da treba 14 dana da prodje. Definotivno cu da se zadrzim na IA jer mi se cini da je trenutno najlakse doci do para tako.
I da, monetizovane su mi samo posete preko mob i tablet, za desktop nisam nista monetizovao, mozda ubacim neki Amazon banner pa sta mu Bog da.

Da li je IA vise za news sites i slicne ili funkcionira i za affiliate webove?

I ako sam dobro shvatila IA kreira drugu verziju clanka pa me zanima kako to ide, sta ljudi s Googlea bi i dalje dolazili na normalan page gdje bi bio Adsense, a ljudi s FB bi dolazili na IA clanak i vidjeli FB reklame?

1 Like

Pa da, IA je vezan za FB. Ne iplati ti se aff sajt za tako nesto jer IA samo svoje reklame pokazuje. Naravno ovo se odnosi za posete sa mob i tableta. Ali mislim da oko 80% poseta FBa je sa tih uredjaja. Tako da ti ostaje samo 20% za desktop i aff monetizaciju. News ili edukacija ili tako nesto se isplati, ali aff nikako. Ovo je moje misljenje ako gresim neka ispravi neko.

1 Like

Ne griješiš :slight_smile:

Evo je moja prva zarada od IA. Uglavnom to je zarada od 2 do max. 4 članka dnevno. Zarađeni novac ću ulagati u reklame stranice, tako da mi je neki cilj 30$ dnevno.

1 Like

Dal je moguce da sa 100k stranicom samo toliko ide i jos ti je stranica bas aktivna…Definitivno se Balkan ne isplati nikako!

I onda dodju likovi i prodaju domacu stranicu od 30k ljudi, polu mrtvu za 150 eura! Ma vazi bre!

Evo ti USA i Kanada kod mene.