[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

Postavio sam novi rekord prije 3 dana što se tiče dnevne zarade - $30.81. U pitanju je domaća publika, nisu u pitanju neki pretjerani click-baitovi nego čisto lijepo smišljeni naslovi. Trenutno objavljujem 3-5 članaka dnevno tako da ima još prostora za povećanjem zarade.

Također za jučerašnji dan mi pokazuje eCPM 25.62$ valjda neki bug u pitanju :joy:

Koliko ljudi klikne na link tj kolika je dnevna poseta? I imas li jos neke reklame sem IA i ako imas koje i kakva je zarada na njima?

Prosjek je od 500 do 5000 klikova na svaki članak. Imam još i adsense koji kupi zaradu sa računara ili telefona koji ne mogu otvoriti IA, tu bude oko 2-3€ dnevno.

Gledam ja tako neki video na FBu i u sred videoa reklama, kaze “video ce se nastaviti nakon reklame”. Jel zna neko nesto vise o tome? Da li postoji mogucnost monetizacije video sadrzaja na stranicama?

Trenutno ne mozemo, ali sigurno da to imaju u planu. Jer gledaj kako polako privlače korisnike sa Adsensa na IA, tako će vjerovatno probati i sa YouTubeom :smiley:

1 Like


Traje to vec neko vrijeme, zasad veliki igraci imaju pristup dok se usavrsi sve pa ce onda moci i ostali.

1 Like

Ne znam da li je potrebno pisati da BiH treba izbjegavati u što širem luku…

Ja bas razmisljam sta da radim sa domacom stranicom. Nit mi je da je prodam jer je bas aktivna nit mi je da radim dalje… Nikako se ne isplati lomatati se sa domacom publikom…

A dobro gledaj ako ti je to jedini prihod kao što je meni, moraš, šta ćeš :smiley: Ja evo i sa balkanskom dnevno izvučem +30$ sa 30% snage. Sabereš malo novca s njom pa onda ulažeš u strano tržište, takav ja barem plan imam.

5 Likeova

Zadnjih dana eCPM ludacki na FBIA :smiley:

1 Like

Kakav vam je eCPM juče i danas? Ne znam šta rade ovi u Fb :slight_smile:?

A gledaj te brojke idu gore dole, sutra/presutra ćeš znati tačan broj, barem je tako kod mene. Meni je bilo 25$ pa se vrati na 1.7$

Velike su mi oscilacije ovih dana. Pisao sam im, pa se evo ko bajagi nešto počelo popravljati. Valjda će se stabilizovati.

Aj da ne otvaram novu temu posto vidim da imate velike FB stranice, placam Vam za objavu po clanku na vasim FB stranicama, u obzir dolaze samo velike stranice ili grupe i samo strano trziste, exyu me ne interesuje. Javite mi se na pp za dogovor. Pozz :slight_smile:

Kao sto sam i mislio, niko da mi se javi! :slight_smile:

Malo sam pogledao i ovaj gore Big Truck koji iznosi da zaradjuje ogromne sume od Fb Instant Arcticles je najobicniji lazov i prevarant sto se toga tice. Negde je ovde da na forumu objavio da je kupio mobilnu aplikaciju platio je 2.500 E, i prodao je za 3 meseca za 11.000 $, a na blogu mu stoji da je za 6 meseci napravio aplikaciju i prodao je za 12.000$. A kada je neko na forumu trazio da vidi link aplikacije , naravno nije hteo da postavi.

Zatim teme kako je zaradio 50.000$ koristeci native oglasivacke mreze.

Inace njegova FB grupa ima 85 lajkova (citaj 85 lajkova)

Na stranim forumima se mogu naci gomile slicnih tema, gde ljudi kace slike zarada. Nesto od toga je istina, nesto nije.

PAZNJA! Iza ovakvih tema se uglavom krije neki vid prevare, onda dolazi neka treca osoba a mozda i ista pod drugim imenom i u ovoj temi nudi to sto nudi ili nesto sasvim peto, ne bih da ulazim u to.
Svedoci smo pokusaja velikih prevara na wm, ali na kraju svaka izadje na videlo. Udruzimo se i probajmo odrzati ovaj forum cistim od lazova, muljatora i raznim manipulatora.
Od Fb IA se moze zaraditi, ali ovaj Big Truck sigurno toliko ne zaradjuje. Hvala na paznji :slight_smile:

2 Likeova

Bravo,slazem se za ovaj deo oko screenshot-a.Screenshot ne znaci ama bas nista,lazira se ko 123.Ne tvrdim da Big Truck laze,niti tvrdim da ne laze.Samo kazem da se ne palite na svaki screenshot koji vidite.Toliko.

1 Like

Ja razumijem da su ljubomora i zavist teske stvari za podnijeti, ali nema razloga za takav nivo ljutnje prema sebi. :3

Razlicite cijene za app su spomenute zbog fee koji uzme Flippa i pricano je o bruto i neto iznosu u dva razlicita konteksta. :slight_smile:

Relax, take it easy. :blush:

7 Likeova

Dobro ta slika možda nije istina ali ne možeš zaboraviti da je on bio zaslužan žasto je većina nas prešla na IA. Zahvaljujući njemu sam saznao za IA i upustio se u ove vode. Evo za 30 dana zaradio sam 350€, što je neka prosječna plata u BiH, a radio sam svega 2-3h dnevno, nekada ni 1h. Pa sada razmisli da li se može zaraditi ili ne. Također moja publika je domaća a njegova iz zemalja sa najvećim eCPMom.

3 Likeova

Nisam ja prijatelju rekao da ne radi,iskljucivo sam se ogradio na deo sa screenshotom.Licno nisam probao IA,zato ne tvrdim nista.Na kraju,apsolutno me nije briga ko koliko zaradjuje sa odredjenom metodom,ako radi i treba da zaradjuje,bitno mi je samo koliko ja zaradjujem :slight_smile:.A da,slazem se da ovakve teme treba da postoje,ako nista bar da motivisu druge da probaju.

Lagao BigTruck ili ne, podelio je sa svima nama nesto, sto je koliko mogu videti dobro i isplatljivo, nesto sto cu i ja pokusati za par meseci kada izradim bazu fanova. Njegova dusa zna koliko zaradjuje, a ja najiskrenije iz dubine duse zelim da ne laze i da zaista toliko para mlati, ne da bi ispalo kako je na forumu posten itd vec kako bi mogao ziveti kao COVEK na balkanu!

Previse ljudi ovde razmatra neke teorije zavere, dok tipa na stranim forumima ljude ne zanima to, ne gube vreme na nebitne stvari… Cist primer vam je Mark Zuckenberg i njegova prica zasto svakog dana na poslu nosi istu odecu, kao i Steve Jobs i masa drugih… kada bi 10% stvari iz tih prica primenjivali, ziveli bismo srecnijim, uspesnijim i zdravijim zivotom :slight_smile:

@BigTruck U zdravlje da ih potrosis!

1 Like