[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

Mislim da je i to upitno, ako vec jednom upisases sajt u neki page, ne znam da li ce FB dozvoliti ponovo da ga upises u neki drugi page…

Malo pisem ne citajuci pravila do kraja, vise pretpostavljam da je tako, nekako mi logicno 1 page - 1 url

Zna li netko kako ubaciti oglase da se pojave na sredini članka? Pokušao sam dosta toga ali mi automatski postavlja na kraj članka taj oglas…

To FB radi automatski, inače bi članak bio “nadžidžan” oglasima!

Ali… kako svako 250 riječi FB automatski stavlja po jedan oglas, eto ti rješenja :slight_smile:

To sam i pretpostavio ali mi se učinilo da mi članak ima više od 250 riječi. Na kraju je ispalo da imas samo 200 riječi :smiley:

1 Like

valjda bude šta od ovoga, dva oglasa sam pustio na ovu publiku … šta vi mislite? ako sam negdje pogriješio javljajte

Di vidis tako detaljne podatke?

audience insights … tu targetiram publiku i sacuvam, onda ubacim tu sacuvanu publiku kada pravim oglas preko Create ad

Ajde ostavi samo rezultate one kampanje sto si rekao da ces pokrenuti :smiley:

malo sam smanjio kriterijume, ne od 25 do 55 vec od 18 do 55 i nisam oznacio samo udate i sa fakultetom … tako da sam umjesto 300k potencijalni reach je oko milion-milion i po … a nisu se puno smanjili ovi medijumi lajkova, sherova, komentara u insighstu

evo jedna je krenula, drugu cekam da odobre, sutra cemo vidjeti, nije amerikancima sad udarni termin :smiley:

Ja ne mogu nikako naci ovo di se bira dali su oženjeni, školovanje i to, jednostavno mi ne prikazuje te opcije.

klikni na advanced na kraju liste

Jel mozes screen shoot napravit di tocno trebam kliknut jer stvarno ne razumijem u cemu je stvar jer ja to ne vidim,

4 Likeova

Živ BigTruck :smiley:

Ovaj osmi mjesec nije najsretniji na svijetu, ali i dalje se vrte cifre. :smiley:

@korisnik9758789 jok kurve i droga, nije moj stil uopće. I uopće ne trošim novce, tipa 1-2K eura je neki moj mjesečni budžet za trošiti, osim ako ne putujem negdje. Ono, opušteni život, ništa posebno. Tako da, sve se to šteka za neki mnogo veći projekat u budućnosti. I da, 26 godina, nedavno mi bio rođendan, tako da jako mlad… život ispred mene.

Nisam se htio opet nešto na kraju doticati onih prozivki od gore nekoga, jer ono jebi ga, nekako se uvijek pokušam staviti i u kožu drugih i jeste jebeno nevjerovatno da neko na Balkanu krpi takve nekakve novce. I nekako nam je sasvim normalno da neki Amer uzima na netu 100K$ mjesečno, ali neko s Balkana, eh to već kao nije normalno.

I da, u posljednjih par mjeseci sam upoznao nekolicinu ljudi na Balkanu koji imaju svoje projekte i zarađuju 50K$+ mjesećno, ali oni su u pozadini. Niko ne zna za njih jer ne žele da se eksponiraju, jer nekako znaju da takve stvari ništa ne može dobro donijeti u okruženju kao što je naše i može privući samo negativne ljude. Tako da, postoji dosta njih koji su i daleko ispred mene.

Također za prozivke da ja nekoga tjeram da meni da pare su sulude na kvadrat. Meni od vas ne treba ništa, nikada ni od koga nisam tražio ništa i tipa teorije zavjere 1K eura da ja uzimam nekome da mu ja kao nešto pokažem nema smisla, jer za takvo nekakvo vrijeme na svom poslu zaradim dosta više. Ja furam svoj film i svoje projekte i takve stvari mi nikada nisu ni na um pale. Ono što bih volio možda nekad je da napišem knjigu o cijelom putu i to bi bilo to, ali i to će sačekati barem još dodatnih par godina.

I da, znam… na Balkanu je nevjerovatno da neko nekome nešto da i pomogne, a da ne traži ništa zauzvrat. A ja sam cijelo vrijeme upravo to radio. Od početka do kraja.

Pitate se zašto? Zato što je super osjećaj. Meni ne trebaju novci nečiji ili bilo išta slično jer sam ja sposoban sam da ih zaradim, ali onaj osjećaj da sam ja pokrenuo temu i možda je jedna od najčitanijih tema ovdje na forumu, to me usrećuje. Usrećuju me stvari da su pojedini počeli i došli do prve prosjećne plaće npr u svojoj državi. Da su ljudi napravili sebi bolji život, opušteniji.

Drago mi je kad vidim gore cifre ljudi koji su počeli koristiti i ono zahvaljuju se što sam ih ja potaknuo za takvo nešto. Drago mi je što je npr čini se @Opica na početku bio protiv cijele metode (čini mi se, ako se dobro sjećam), i što je na kraju pokušao i napravio odličan posao. (pročitao sam tvoju poruku, ali tada iziritiran ponašanjem pojedinih ljudi nisam ti ništa htio odgovoriti, tako da sorry)

@Dimi3je pratim tvoj entuzijazam na Fb grupi Dropshipping Balkan i vidim da si se zadao fino sa onim svojim prijateljem oko toga, pa samo mali savjet da s takvim entuzijazmom i željom bi po mom mišljenju mnogo bolje prošao koristeći IA i Audience network. Negdje sam vidio da si pisao da ti je to i u planu, pa tako samo podstrek da kreneš što prije.

I da, još jedna stvar. Dobio sam na desetine privatnih poruka o raznoraznim pitanjima. Na 80% njih nisam odgovorio uopće. I one što sam odgovorio bilo je kratko i možda sa nekim savjetom i to je to.

A meni ne treba apsolutno ništa. Jer ja sam dobar sam sa sobom, i to je jedini razlog što sam i uspio da pomognem drugima.

Na kraju jedan poslovni savjet, pratio sam da mnogo ljudi dobijaju cijenu po engagementu urnebesno dobru i čestitke za takvo nešto. Taj dio je bitan, ali i nije ključan. Čak nije ni ključan dio skupiti FB lajkove na stranicu po najnižim cijenama. Ključna je stvar šta tim ljudima pružiti da čitaju onda kada su tu. I tu se razlikuju uspješni projekti od neuspješnih. Tako da bih ja na vašem mjestu što u ranijem periodu pokušao s objavljivanjem linkova i da se skonta koji sadržaj odgovara najviše publici koju imate… I tu se pravi ogromna razlika.

Npr moja prvobitna tematika s kojom sam zaradio 100+$ i čak i veće cifre je bila odlična. Ali prave cifre su napravljene drugom tematikom koja je pomno istraživana i gdje je engagement ljudi koje skupiš na fb stranici ogromni. Jer ljudi to čitaju ko ludi i šeruju.

Tako da, cifre one 0,0001 po engagementu ili manje za top zemlje su nenormalno dobre tako da ekipa samo skontajte najbolji sadržaj za takve ljude. Ako to skontate još onda samo SKALIRAJTE. Ne trošite pare u gluposti nego sve što zaradite vratite u ciklus i napravite ozbiljne pare.

Ja prosječno imam 0,004 cijenu po angažmanu, ali ta publika koju ciljam i dobijam je mahnita za sadržajem koji kasnije nudim i to je suština svega…

Imao sam potrebu da napišem ovaj post poslije nekog vremena. I da se izvinem svim onim ljudima koji su mi pisali, a ja im nisam odgovorio. Bilo je nekoliko bazičnih upita gdje se uz googlanje moglo pronaći svi odgovori, pa mi se to nije dalo. A također bilo je i kvalitetnih ali i njih sam izignorisao, tako da jebi ga…

Uglavnom sretno. Skalirajte i razvalite!

9 Likeova

@BigTruck aj kad si se vec pojavio da te priupitam nesto :slight_smile:

Kazi mi da li bustujes clanke? Meni ide super sa bustom posta ali nikako da zveknem neki clanak da ode lepo bar da budem na nuli. Ima li svrhe to raditi ili se bazirati samo na bust posta i dovodjenje ljudi na stranice?

1 Like

hvala na korisnim riječima, samo mi reci još igra li ulogu ovo dole

ovi medijumi dole na slici, šerovi, lajkovi, lajkovi stranice, clicks on ads … igra li to neku ulogu i je li relevantno kada targetiram publiku?

Pokušao sam da boostujem članke par puta, par bilo dobrih i htio sam da ih napravim viralnim, i svašta nešto sam pokušavao i nisam uspio. Tako da, inače ne radim to više. S vremena na vrijeme možda boostam članak za nekih 20-30$ čisto eto onako, i to je u suštini to. A i dalje nekako vjerujem da je to moguće, jer i ja sam bio jako blizu profita a nisam uspio, tako da nekako kontam da postoji negdje neko ko dominira na tom polju također…

@korisnik9758789 ja nikada nisam koristio toliko detaljno targetiranje. Standardni ads manager, odabir jedan ili par interesovanja, dobar kontent i to je u suštini to. Vjerujem da bi takve stvari sigurno doprinijeli uspjehu i vjerujem da sve to ima veze, ali kad skaliraš brzo kao što sam ja, nemaš baš mnogo vremena da se brineš o takvim stvarima. :smiley:

2 Likeova

Ja ne kontam o kakvom ti skaliranju govoris jer koliko sam skontao nisi neki nivac ulozio u reklamu pa da si skalirao to ili se varam?

vec je imao stranice kada je pocinjao sa IA i znao je sta gdje prolazi

5K mjesecno se moze zaraditi bez nekog slaliranja prevelikog. 75K$ bas i ne moze. Otprilike trosak za taj mjesec na oglasavanje mi je bio oko 7-8K$. Ne djeluje mnogo, ali ako se trosi lupam 250$ dnevno, sto je npr 50 reklama po 5 dolara, nemas bas vremena da svaku optimizujes do nekih detalja. I jos uz to sto ih svako malo mijenjas. Ubijas losije, ostavljas bolje itd…

I da, pokusao sam da na jednu stvar stavim
veci budzet, ustedjelo bi dosta vremena, ali
mi se uvijek bolje pokazalo vise kamapanja sa manjim budzetom. Valjda ce i ovo nekome znaciti. :slight_smile:

1 Like