[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

na bas dosta foruma i sajtova sam vidio da manji budzeti najbolje prolaze …i to ne samo na fb ads vec i na adwordsu

Ako ne boostujes clanke sta onda boostujes neke klot postove koji ti razvijaju fb stranicu ili sta ? Ako sam te dobro skapirao kljuc je razviti fb stranicu i onda bombadovati organic traffic sa clancima zar ne? @BigTruck

@Makica u sustini je to to. :blush:

2 Likeova

Hvala puno Big Truck ja sam do sad bio tu i tamo skeptican oko ovoga, naravno ni u trenutku nisam posumnjao u tvoju iskrenost nego jednostavno mislio sam da mi je preveliki zalogaj, ali eto nakon ovog odgovara upustam se i u ove vode, dosta vise godisnjeg odmora od 3 meseca, jos jednom JEDNO VELIKO HVALA, i pozdrav pa za jedno mesec, mesec ipo javim rezultate! :slight_smile:

Ok, Hvala na odgovoru. Iscitavanjem teme nije mi se bas dalo zakljuciti da si ulagao “veliki novac” u reklame pa zbog toga nisam mogao da shvatim sta si sve mislio pod pojmom skaliranje.

I koliko sad imas publike na stranicama, jesu li milionske cifre?

@BigTruck - Prvo hvala na svim ovim savjetima a milsim da jos ovo mnoge interesuje:

  • Kako dolazis do contenta, jel placas neke pisce za clanke, ili sam pronalazis nesto kvalitetno na netu i objavljujes?
  • Kakvi su tvoji FB adsi, jel to textualni clanak, slika, video ?

cini mi se da je negdje napisao da je trecina njegovih tekstova a da ostalo kopira uz navodjenje izvora … eh sad kako dolazi do te svoje trecine i mene zanima haha :smiley:

Da li češ opet pokrenuti neki sajt ili barem vratiti onaj “Moj put”?
Po neki kratki članak objaviti ili neku Fb page. Ne moraš odgovarati na milionska pitanja, ali malo dodatne inspiracije i motivacije ne bi škodilo, a može i neka slika sa ibize uz pivu :wink:.
Svu sreču ti želim u daljem radu :+1:

@BigTruck zemljače, želim ti svu sreću u daljem radu, motivacija si ovom napaćenom narodu prvenstveno meni, kad vidim da je neko iz BiH uspio u nečemu (pogotovo u ovome poslu) to mi daje nadu da je sve moguće…budi mi pozdravljen prijatelju!

E to sam i mislio. Ja za sada ulazem 50% sto je trenutno nekih 150$ mesecno. Ali kakl se povecava zarada tako ce i da ide vise.
Sa koliko ljudi ti pravis one cifre?

Za ove koje zanimaju rezultati boostanja članaka… radim u medijima i plaćali smo tisuće i tisuće dolara za boostanja članaka, ali moram priznati da nisu postignuti neki posebni rezultati što se tiče samog razvoj fb stranice. Dobili smo posjetu i to je to. Ukoliko vam je cilj razviti fb stranicu, predlažem da boostate nešto drugo.

1 Like

A jel ste uspevali da napravite povrat novca kroz reklame? Mozda zaradu?

Ma riječ je o jednom od najpoznatijih portala na Balkanu pa novac nije problem i zarade uvijek ima. :slight_smile: Naravno, na webu stoji AdSense pa je novac zarađen i reklamom, ali i organski.

avaz, klik ili ekskluziva

četvrtog nema :smiley:

a ponajprije da je ekskluziva, cini mi se da su oni rokali hiljade i hiljade boosta :smiley:

Nope, fulao si državu :stuck_out_tongue: ali nije ni bitno. Ne bih o imenima.
Uglavnom, ako baš želite boostati članke, ja također predlažem boostanje s manjim iznosima, a onim najuspješnijima dodate budžet (isto mali dok se on ne potroši, pa ponoviti proces).

1 Like

hrvatska index ili net … :smiley: 100%

Kao da je bitno u kom mediju covek radi, bitna je poenta a to je ne boostati clanke ili ih boostati sa manjim iznosom. ZNACI ZAKLJUCAK: NACI NESTO VIRALNO boostovati to time razvijati fb stranicu a postove puniti uporedno kako stizu lajkovi.

1 Like

Javna je tajna, neki su skuzili vec, neki bas i ne… Ali ja to uvijek testam i uvijek mi “upali”:

ONO ŠTO JE TRENUTNO VIRALNO, SVUGDJE JE VIRALNO!

Na pageu od 3-4k fanova se na taj nacin uvijek moze izvuci extra broj lajkova, novih fanova i klikova na clanak (ako je on npr. viralan taj dan)

Probajte… “istrazujte okolo” :slight_smile:

Misliš li pod time da se boosta nešto tuđe što smo šerali na svoj page? Pa je li dopušteno boostati tuđi sadržaj? Ja bila uvjerena da ne, a dakako da sam bila primijetila da pojedine objave (šerovane) dižu veliku prašinu :slight_smile: samo nisam znala da ih smijem boostati.

što da ne, evo baš ću sad probati

od sinoć sam pustio 7 reklama, razlicito sve … cost per result mi je 0.03 sto je mnogo … zato sam pogasio 4 reklame koje nisu išle a ove tri dodatno podesio … ovu vrstu sadržaja najviše lajkuju djeca od 13 do 18 godina, na dvije reklame samo curice na ovoj jednoj i kuronje nešto lajkuju, samo njih sam oznacio a vidio sam da su najaktivniji od 3 popodne do ponoći … po njihovom vremenu … tako da sad imam neke podatke o niši i sadržaju, praktično sam kupio neke informacije :smiley:

tako da ako boostate nesto nemojte zaboraviti populaciju od 13-18 godina … oni su najaktivniji

i defitivno sam jedno naucio, ono iz audience insighsta ne igra puno ulogu … moze igrati, ali je cost per result ogroman, najbolje izabrati siroku publiku i onda “u hodu” dodatno targetirati kako dobijas informacije, ja cu tako od sad raditi