[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

je oni su najaktivniji, ali kasnije najmanje donose zarade na reklamama jer rijetko ko boosta za djecu jer oni nisu kupovna moc i najmanje citaju objave jer je njima to puno slova pa in se ne da…sve ima svoje pro i contra

1 Like

upravu si, ali sadrzaj je trenutno takav … kada budem boostao nesto drugo iz ove nise vidjet cu kod koga prolazi :smiley: za sad djeca, barem za lajkova :smiley:

to sam i ja mislio ali nekvalitetni ljudi ti ubijaju reach ajme…znaci sto veci broj ljudi ne daje neku preveliku vaznost ako ih nemos naplatit…btw to sam probao sa jednom stranicom od 900k ljudi objavio jedan clanak i zaradio u 15 dana 0.99 usd…i to na boom dan je bilo oko 0.59 i sve ostalo je bilo kroz iducih 15 dana, kolik ose objavljiva taj clanak iz nekog cuda haha

1 Like

onda, daj prijedloga?

plati skuplje to ce ti se kasnije visestruko isplatiti…starija publika ima para i svi njih targetaju kasnije u reklamama za IA…to je moj savjet…

da ali se ne odazivaju na ovu sliku sad sto sam boostao … nije mene briga sto su jeftiniji ili skuplji vec sto ne reaguju, ima reacha ali nema engagementa … hvala na savjetima, imat cu to u vidu, veceras stavljam nesto sto bi moglo privuci zene 25 do 55 godina, udate sa fakultetom, one sigurno trose na internetu haha

Evo i ja se priključio IA nakon jednog dana testiranja sa par linkova, prezadovoljan sam

domace ili strano? koliko lajkova koliko stranica?

90% hrv lajkovi, dvije stranice od po 100 000, ukupno 3 linka objavljena

Ovo su cpm-ovi koje sam ja dobio. razdoblje je 3 mjeseca tako da otprilike vidis cpm prosjecan po zemljama na vecem malo uzorku (ok nije prevelik ali nelos za ravnati se, a to je mene najvise mucilo prije nego sam krenio jer se nisam imao sa cime ravnati)

4 Likeova

Moja pitanja su oko isplate, kada plaćaju? Koliki im je prag za isplatu? Jel može se povezati na devizni račun?

1 Like

placaju oko 20. btw meni danas silo na paypal bice jer je 20.ti nedjelja. sto se tice racuna moze ali to ne koristim nego paypal pa neznam puno oko toga…a prag je 100 usd

1 Like

Ono na sta sam ja ciljao od pocetka, to je sada potvrdio @themisheman, da ko radi sa stranom Publikom kao ja, cilja sledece pet zemlje: USA,UK,Canada, Australija i New Zeland. Po meni to su 5 zemlje sa kojima kasnije mozete da uzmete lepo lovu. Prve 4 zemlje kao sto mozete da vidite kod @themisheman CPM je oko 7$ sto je vise neko odlicno, samo ne vidim nigde za New Zeland ali znam da i oni imaju dobar CPM. :slight_smile:

Takodje, ja sam izabrao pomenute 5 zemlje i vidljivost moje stranice je usmerena samo na te 5 zemlje. Npr, kada bih vama poslao moju facebook stranicu ne bi ste mogli uopste da je vidite jer niste iz pomenutih 5 zemalja. Zasto ovo radim ? Ne trebaju mi 100k lajkova iz Indonezije, Pakistana i Malezije, bolje da imam 10k umesto 100k, ali da tih 10k budu iz pomenutih 5 zemalja gde je CPM oko 7$. Dakle ogranicite vidljivost vase stranice samo na zemlje koje ciljate, i svaki lajk na vasoj stranici ce imati smisla, ovako dolazi i kurta i murta gde je CPM kao Srbija 0,85.

1 Like

imam jedno pitanje, koliko interesa ubacujete?

recimo ako je stranica fudbal i sad boostate sliku ronaldo ili mesi … u interese stavljate interese football, messi, ronaldo i sve vezano za to ili?

moja nisa ima 10ak interesa raznih naziva … da stavim sve ili?

@Aleksandar95 novi zeland meni 4,30 usd

1 Like

@themisheman To izgleda malo u odnosu na prve 4 zemlje gde je oko 7$ ali uporedite Novi Zeland i Srbiju ? Srbija 0,85 a Zeland 4,30. Dakle opet ni Zeland nije los. :slight_smile:

rusija mi je jaca od zelanda xD haha na 4.36 je haha

1 Like

Koja zemlja ti je posle USA,UK,Canada,Australije ? Koja posle ove 4 ima najveci CPM ? :smiley: Ili ako te ne mrzi, napisi nam top 5 listu po CPM. Hvala :smiley:

ono ti je sve bitno slikano, iza toga je sve premali uzorak, nemozes racunati nesto na 150 ucitavanja reklama jer nije onda ni blizu realna slika…

1 Like

Znate li neku stranicu koja koristi IA da malo vidim kako to izgleda? Prevrtila sam cijeli News Feed i nema nijednog IA clanka da malo pogledam