[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

Ja imam pitanje koliko se cesto mogu objavljivati linkovi na fb stranicu a da ne dodje do blokade?
Jel moguce postavljati npr. 24 linka dnevno ( na svakih sat vremena ) automatizovano, na 5 razlicitih stranica? I jel treba da koristim neki proxy?

mislim da nece biti problem link po satu, jos ako su razliciti clanci nece sigurno

ovi sa novi.ba postavljaju skoro svakih 10-15 minuta nešto xD

Pronašao sam ovaj video kao odgovor na moje pitanje da li je moguce dodati 2 web-stranice na jednu fb stranicu. Poslao sam upit FB-u da vidim da li je izvodljivo tj. da li je po pravilima.

Pozdrav svima, spojio sam instant articles na fb i evo upravo sam odobren da i reklame mi se pojavljuju, sada bih zelio povezati IA sa ostalim stranicama na fb dali to radit tako sto prijavim instant articles i za njih + dodam rss feed od svog sajta u setings tamo na ostalim stranicama koje zelim spojiti?

Cheers!

Nema potrebe da dodajes i ostale stranice za isti sajt. Samo tamo objavljuj clanke/linkove i to je to.

1 Like

Evo odlično radi sada, ali pojavi mi se ova greška kada pokušavam ubaciti novu vijest izbacuje ovaj error na instat articles widget-u "This post will not be submitted to Instant Articles because it is missing content.

This post was transformed into an Instant Article with some warnings [Learn more | Transformer rule configuration | Toggle debug information]" Dali neko zna kako ovo popraviti i zbog čega se pojavljuje ovo uopšte. Pozdrav :smiley:

Ispod svakog clanka u WPu ti pise da li moze da se transformise ili ne. I ako ne moze, pise zasto.

Znači ako članak ime te neke “errore” da ne može da ode u Insantat articles?

Evo pogledaj drug screenshot kako to izgleda

Moras da ispravis sve to. Naubolje je da prvo kopiras tekst u Word pa onda u WP. I onda nema tih problema.

2 Likeova

Prijavila sam se za IA i odbili su me, razlog p tags.

Popravila sam to i evo danas su mi odobrili IA.

Sada sam malo zalutala, naime u Alati za objavljivanje, Production articles sam odabrala jedan članak, označila i kliknula objavi. Zašto sada ne vidim taj članak objavljen na face stranici?

Kad si ga pustila live samo odeš na svoj web page i taj svoj članak podijeliš na fb page i to je to… :smiley:

1 Like

Copiras link i zalepis na stranicu. Obaveznk kada se link ucita brisi url.

1 Like

Uh pa da …logično :smiley: … hvala

Tnx i tebi Jeronimo, sljedeći post ću probati ovako.

No, sada putem Page managera ovaj post se lijepo učitava kao IA, ali kada idem na face str. putem pretraživača (Chrome) ne otvara mi se IA već me link vodi na web stranicu.

To je zato što IA samo radi kada korisnik posjeti sa mobilne verzije, preko računara se otvara običan članak. :smiley:

Ma ne otvaram sa računala neko preko mobitela idem na Chrome i otvaram face stranicu i članak koji me onda vodi na web str.

Upravo probao, radi. Hvala stari moj :slight_smile:

1 Like

Dali postoji neki način da se ovo obriše što sam markirao http://prntscr.com/gbzjzy , jer baš izgleda nekako ružno, na primjer bilo bi fino kada bi samo tekst iz posta bio dole ispod naslova u tom polju a ovako se pojavljuje “Home, Kategorija i ovo By: Hearts” . Znam da se prije moglo to sve detaljno preurediti kako mi želimo, dali postoji kakva opcija i sada?

Sve to resavas na opciji “style” na samoj FB stranici.

@mikica
IA je samo za posete pre FB app-a.

1 Like

A tako dakle, i taj misterij smo riješili… tnx… vidi se da mi logika nije jača strana ili što bi Đorđe rekao… uh kako logiku tek volem, tu si me naš’o :slight_smile:

E sada imam još jedno pitanje i obećavam više ništa neću pitati… (danas) :slight_smile:

Za prikazivanje oglasa kopirala sam onaj Placement ID u WP Instant Articles. Je li to sve što trebam napraviti da bi se oglasi prikazivali ili su potrebne još neke radnje, budući da se za sada oglasi ne prikazuju?