[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

Rješeno!
Evo, ako će nekome trebati,… oglasi su se počeli prikazivati nakon što sam u header.php dodala meta tag:
<meta property="fb:use_automatic_ad_placement" content=enable=true ad_density=default">

1 Like

Ja to nigdje nisam dodavao… a svugdje mi rade oglasi!

Fora je u tome sto mi sve hocemo “sada & odmah”. Malo zbog FB cache treba sacekat da proradi, ogromni su to sistemi…

Mislim da ovdje nije stvar u čekanju da sistem proradi jer jučerašnja objava i dalje ne prikazuje oglase, a nije mi se dalo unpublish pa republish taj članak kako bi se promjene ažurirale, već sam dodala novi članak nakon što sam napravila gore navedeno … i u tom novom članku oglasi se prikazuju, a u onom od jučer koji nema spomenuti meta tag se i dalje ne prikazuju.

EDIT: Ne kažem da je ovo pravilo, ali možda je neki problem kod mene koji je zahtijevao ovu radnju… ne znam …naime primijetila sam da kod kreiranja ad placement ja imam samo opciju name, dok u raznim tutorialima imaju još neke opcije za unesti … već to mi je bilo malo čudno

1 Like

Sve članke koje si napravila prije povezivanja IA i stranice moras ponovo updateovati da se pocnu reklame prikazivati. Naravno da budu bez onih dole grešaka.

2 Likeova

O tome i govorim… greske ne mozes ispravljati meta tagovima.

Kada je sve ok, onda sacekas i pojave se oglasi!

Ovako na forumu samo pitanja “zasto, zasto, zasto”. A mozda je do onoga koji pita? :slight_smile:

Lagala bih kada bih rekla da sam te u potpunosti razumjela.

Ovdje se ne radi o grešci koja se je ispravila meta tagom već je meta tag nedostajao.

Da, onda kada je sve ok sačekaš, naravno, ali tek onda kada je ok.

Kako to misliš možda je do onoga koji pita?.. Bilo da je do onoga koji pita ili do nečega drugoga sasvim je svejedno - onaj tko pita ima neki problem i najvjerojatnije ne postavlja pitanja iz dosade i viška slobodnog vremena …
… a forum je tu da se raspravlja, analizira, pomaže i da onaj tko ne zna postavi pitanje zašto, a onaj tko zna i želi, odgovori na to pitanje… što ne? :slight_smile:

I da se razumijemo, nisam ni ja za nesuvisla zašto pitanja tipa “zašto adsense isplata kasni 30 minuta?” ili tipa “samo malo sam klikao na svoje oglase, zašto sam dobio ban?” itd…

Zašto mi uzima “featured image” sa prethodnog članka. Do sada sam objavio preko 200+ članka i sve je uredu bilo, Yoast je updateovan…

Postavio sam ovu sliku za featured
01

A kada hoću objaviti članak uzme mi featured sliku od prethodnog članka

*Edit: Riješio sam problem tako što sam preimenovao sliku i ponovo je postavio za featured.

Koju temu koristite? Da li je to i bitno ili ne?

Na koju temu misliš, IA članka ili običnog weba?

Kako sam skapirao moram da napravim WP sajt, sve sam odredio install WP klasika sve i sada se lomim koju temu da izaberem za WP sajt… Pa me zanima da li tema utice na oglasavanje putem IA? Tipa evo Sahifa tema, nju sam koristio na milijardu sajtova i za sebe i za klijente, imam je premium ali nikada u paketu sa IA pa me zanima da li je to uopste bitno?

IA članak ima svoju posebnu ‘default’ temu, tako da ona nema veze sa ovom na web-sajtu. To je čisto ono da bude lijepa za one koji dođu sa računara.

Da li uci u IA sa manjim apgeom od 7k mexico i usa vecinom?

Pravo da ti kazem ja ulazim sa 5k tako da :smiley: Videcemo!

1 Like

Nema nista od toga. Ali zato postoji resenje. Nekoliko profila i ulazite u grupe iz te niche. To je jedini spas da moze nesto da se zaradi, u suprotnom nema leba. Ja imam 10k i samo od stranice nema nista, ali zato grupe vade stvar. Ispod 100k ljudi nema leba sa stranicom. Ne racunam zarade tipa 3-4-5$ dnevno, grupe znaju bas fino da napreve, ja samo jedan post objavljujem i ide od 7-8$ do 30+$ dnevno.

1 Like

Ma pazi gradim ih pasivno skroz, znaci totalno pasivna zarada će mi sve ovo biti… Imamo slične rezultate sa oglasima, za 2$-3$ ubodem i po 70-80k reach i brdo lajkova i šerova :smiley:

Pa dobro 3,4,5$ je ok…nego kak uspijes da share u grupu, men sto god postavim link na fb grupu ide u spam

Jel koristis neki proxy ili?

I to sto ti kazes, ako ide 3,4,5$ dnevno dovoljno je da ulozim to nazad u izgradnju stranice pa je maltene gradim za dzabe :smiley:

1 Like

Na to i ja mislin…ak se moze toliko uzet sa manjim pageom

Na 3-4-5 mislim sa spamom linkova na stranicu. Uostalom probajte pa cete da vidite. Kod mene je tako.
Nemam proxi, lepa organizacija i dozira je sherova i prolazi.

Poslao sam zahtev pre 3 dana i jos uvek nisu odobrili. Jel ima nesto sto moram da uradim osim sto trebam da verifikujem sajt? Onaj deo sa WPbegginner vezan za fb aplikaciju mi nije bio zahtevan btw