[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

Ako ti na “step 2” pise pending onda moras da cekas.

Odobrili su i susreo sam se sa par pitanja i problema!

  1. Gde gledam zaradu?
  2. Na dnu clanka mi izbacuje ovo:

Tema je Sahifa za WP.

  1. Kada sam podelio clanak na fb stranicu sa mobilnog vidim bas kako treba da izgleda instant articles ali ne vidim nikakve oglase na njemu.

  2. Da li ovo trebam da stikliram?

Ako da, vec sam probao i trazi mi mobile verifikaciju ili karticu, na akauntu imam oba ali idalje trazi.

Hvala unapred ljudi!

  1. developers.facebook.com - audience network - performance
    2.Prepostavljam da kopiras clanke, tako da prvo ih kopiraj u Word i sredi pa tek onda na WP.
    3.Da li si odradio korak “placement”? Tj da li si napravio oglasnu jedinicu i dodao u plugin?
  2. Za ovo se ne secam da li sam stiklirao, ali mislim da ide po difoltu.

Moze li malo detaljnije da objasnis kako radis sa grupama i kako dovlacis posjetu na sajt?

Ja iz grupa doveden sam Pakistance Indijance itd ne znan di nadju kvalitetne “ljude” u grupama

Kao što je rekao, pronađeš grupe iz svoje niše i učlaniš se. Nakon toga možeš videti sve članove koji su u grupi. I ako vidiš da su većina tvoja željena publika, odnosno SAD, Nemačka, itd. ti objavljuješ u toj grupi.

Momci, sredio sam sve skoro samo mi se jos uvek ne prikazuju oglasi na clanku. Kako izvesti to? @Olaf @Jeronimo034 @BigTruck

1 Like

Jesi li dodao code u plugin? Jesi li izabrao oglasnu jedinicu?

Preko cega gledas da li ti se pojavljuju oglasi?

@Dimi3je … pogledaj par postova iznad moj problem i rješenje … ne kažem da će i tebi pomoći, ali ako nema druge pokušaj … meni su se nakon unošenja ovoga meta taga počeli prikazivati oglasi

1 Like

@mikica Probao sam, idalje isto … hvala ti puno u svkaom slucaju!

Evo kako sam podesio, ne znam kako dalje… bas nema tutorijala o ovome na netu…

A evo ga placements, uopste nema ono koji baner hocu i to kao po tutorijalima i slikama…

Isto tako je bilo i kod mene, uopće nisam imala opciju da kod kreiranja ad placement odaberem baner, već samo ime i to je bilo to.

Ja sam postavljala po ovom tutorialu:

Baš je sve super objašnjeno, jedino što sam za dodavanje tog meta taga, kako stoji u uputama koristila plugin i bila sam uvjerena da je to to, međutim kada mi se oglasi nisu počeli pojavljivati cijeli dan, tada sam išla istraživati što ne valja i na kraju, kada sam se dobro naguglala pronađoh da kod mene nije unešen taj meta tag, što je u biti trebao odraditi plugin. Onda sam ga ručno dodala u header.php i istoga trena su se oglasi pojavili.

Stvarno ne znam što bi bilo kod tebe, ali znam da je baš frustrirajuće kada ne radi ono što bi po svemu trebalo sasvim normalno proraditi.

@mikica iskreno koliko ima koristi od toga? Ja sam boostao clanke na Facebook i nista, platim 10$ a od adsense zaradim max 1$

Sorry, nisam te baš dobro skužila, na što točno misliš?

Ako misliš na adsense, ja se po tom pitanju nisam nikada oslanjala na facebook, već samo na što bolje google pozicije.

Ali ako misliš na IA, tu je druga priča i ja boost pokušavam isključivo da sakupim što više publike koja će kasnije čitati članke i (nadam se) kliknuti na poneki oglas.

I da, tu se zapravo ulaže “u prazno”, odnosno članci (koji mogu donijeti $) baš nisu neki materijal za boost, za razliku od fotki, ali one pak ne nose $ već samo lajkove i aktivnost na stranici … drugim riječima to je ulaganje za sutra, prekosutra, barem sam ja to tako shvatila … :slight_smile:

Upravo tako… Prvo publika pa onda zarada, ne može obratno

Namestio sam sve ljudi, bilo je do plugina, skinuo sam drugi… Inače imam jedno pitanje! Želim da napravim još jedan sajt i naravno monetizujem sa istog fb naloga, šta da radim, da napravim novi placement ili sve isto kao za prvi da popunim plugin?

Samo napravi novi Placement za taj sajt i ubaci u plugin. Ostala IA podesavanja za page ostaju ista

Moze li neko da nam da ovde pravi plugin kako vise ne bi dolazilo do slicnih situacija?

1 Like

Ja koristim zvanicni plugin i nemam problema sa time.

Tamo gdje podešavaš IA na svom Facebook Pageu imaš link prem IA Wordpress pluginu. Znači, FB ga podržava, i kuda ćeš dalje s potragom za nekim drugim!?

1 Like