[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

imaju 300 miliona mjesecnih posjeta … koliko to moze biti zarada na IA? 44% posjeta USA

Imam jedan problem. IA verzija članka je uvijek ona prva verzija, nema veze što kasnije nadogradim članak, npr dodam nove slike u njega i to direktno u Production Articles, republisham članak i novih slika nema. Zna li netko u čemu je problem?

Obrisi ga, uredi, pa ponovo pokreni Update RSS iz IA konzole tu na FB…

URL ce privremeno nestati, ali ces ga vratiti s novim Update RSS-a

Kod mene je to radilo preko Update pa Republish sasvim ok, ali je nekada zahtijevalo Delete, pa opet gore proces sto sam opisao,…

p.s. IA ima neki cache 3-4 min, pa se cini da nije nova verzija

Pa eto… 10 mil. dnevno unikatnih usera… 4,4 mil USA… podjeli sa 10… cca. 500.000 impresija FB bannera, na 1000 zarada bar 5-7 dolara (+ zarada 3-4 od ostatka svijeta od non-USA impresija bannera), znaci cca. 10 dolara x (500.000 / 1.000) tj. 10 x 500 = 5.000 $ po unikatnim userima… ovo sve treba pomnoziti s brojem otvorenih stranica po useru - bar 7-10 i eto cifre cca 50.000 $ dnevno

Valjda ga nisam iskomplikovao! :slight_smile:

1 Like

Da li je neko probao dodati CTA kao što je newsletter ili Page likes? Dodam ovaj ‘Page likes’ sve uredno i tamo piše da je ‘active’ ali ne vidim ga u članku ni preko FB-a, ni preko Page managera…

Ja cekam peti dan jos mi stoji zahtev na pendingu za IA @Dimi3je koliko si ti cekao?

5 dana ja mislim :smiley:

Zavisi koliko ti je “vazan” page… Za neke sam cekao 3 minute (doslovno), a za neke 8 dana.

Page je novi tek kreiran znaci totalno ne vazan.

Bitan je takodjer content s web stranice/portala na koji se nadovezuje.

Gledajuci po greskama koje raja dobija da ispravi tokom tog procesa, vidljivo je da “zivi ljudi” rade na recenzijama.

Nije ni blizu slicno AdSense zahtijevima, ali zna biti “gutavo” :slight_smile:

1 Like

Content sam prekopirao, 25 tekstova i requestovao review.

Mogao si i 100 tekstova da im das da pregledaju :smiley:
Pa 5 se salje…

Ja sam poslao članke gotov pa bez teksta, jer nisam vidio da nisu pretvoreni u IA i opet prošao za 3 dana :smiley:

Ljudi kako ste spojili racune za isplatu, swift code nece da mi prihvati a paypal nece nikako, apsolutno nista se ne desava kad ga ukucam… Nezz u cemu je problem

Jesi upisao ime i prezime BEZ kvakica!??

Jebem li ga od 03.09 mi je na pendingu valjda ce prihvatiti do ponedeljka :slight_smile: pise 3-5 radnih dana lose je sto ne ispunjavaju svoje rokove. :stuck_out_tongue:

Rekao sam ti već, u mene je bio isti problem. Rješenje sam pronašao tako što sam ukucao račun iz Njemačke…

E ja krecem u nesto drugacijem smeru. Krecem na Worldwide varijantu. Mislim da je tako daleko lakse doci do fanovi u kratkom roku. Juce sam napravio jednu probnu stranicu i krenuo, do sada sam dosao do 100 fanova, jedini uslov je da govore ENG, pa cemo da vidimo dokle cemo da dodjemo sa tim. Mislim da eCPM od 2$ uopste nije los, a to je neki prosek za Worldwide fanove.

Bilo bi lepo ako bi neko ko ima Worldwide posete da postavi kakav mu je eCPM cisto okvirno da znamo, neka moja istrazivanja kazu da je oko 2$. Ali ajde ako neko ima neka pusti prntscr.

Ljudi jedno pitanje koji tool je najbolji za postanje na fb stranici trebao bih postavati post npr svakih sat vremena pa kako to ne bi morao da radim manuelno sta je najbolje, ili to vec postoji u okviru instant articlesa.

I Imam jos jedno pitanje u nekim artiklima mi se prikazuju reklame a u nekim ne, sve artikle se objavio istog dana naravno pre nego sto sam prihvacen. dodao sam i onaj kod u header, ali kazem vam negde se pojavljuju reklame negde ne do cega to moze da bude?

Zasto bi se mlatio sa nekim dodacima kada imas na stranici da namestis kada ce da se objavi neki post?