[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

Mislim da za WW publiku je cpm dosta manji nego za HR jer ove najmnogoljudnije zemlje su godinama iza nas makar to cudno zvucalo tipa -Indija 10 x manji BDP po stanovniku(sad si misli koliki je onda cpm). Jer kada sam testirao neke tier 3 zemlje, lajkove dobivas na stranicu lagano i superjeftino ali kasnija aktivnost je nikakva. Tipa 200 lajkova na page objavis objavu reach je 7 ljudi i to mi je jako cudno.

To nije do zemalja koje targetiras nego do Fejsa. Reach na FB je postao uzasan (5-10% fanova vidi objavu). Meni je isto na stranici s amerikancima, a nije da objavljujem gluposti jer stvarno su mi kvalitetne objave koje se sviđaju onom malom postotku ljudi koji vide objavu.

Meni na pageu sa amerikancima bude i preko broja ljudi koji su lajkali stranicu tako da nije problem u tome.

Cini mi se da je to isplativa stvar jedino za news tip stranice neovisno o nisi, ali malo je nisa gdje mozes izbacivati 10ak clanaka dnevno (entertainment, fashion…)

Ako imas stranicu sa 100 000 pratitelja i reach je 5%, znaci da ce organic ici na nekih 5000 i na clanak ce kliknut cca 200 ljudi. Ako radis 10 clanaka to je 2000 citanja i u svakom da imas 3 oglasa. Znaci trebao bi svaki dan imati 10 clanaka za zaradu 30$ dnevno.
Plus ulaganje u gradenje stranice.

Da li IA uopce ima smisla za one koji ne objavljuju svakih sat/dva jedan clanak?

4 Likeova

Da li se moze samo tekst prikazivati u IA? Tj. da li je moguce postavljati npr ankete…

da sada ne tražim, molim vas recite mi. oglasi se prikazuju samo posjetiteljima sa mobilnih uređaja ili svima koji dođu sa vaše facebook stranice ?

hvala

Samo priko fb app ko otvori. Ne radi jos desktop verzija, no onaj zvaljo od gazde je nest testiro na svom profilu tak da ce virovatno i to ubrzo biti.

2 Likeova

Momci da ne listam na gore jer ima previse spam postova, kako da ubacim jos jedan sajt u sklopu ovog IA?

Pozdrav momci, jedno pitanje:
Od prijatelja prijatelj ima nekoliko stranica na FB koji imaju velik broj fanova, tematika je alternativa, ali vidim da ne koristi FB IA , e sad na koji nacin se moze npr napraviti dogovor , kao da mu dam ideju da krene sa FB IA, i npr ja imam određen postotak zarade od toga ?

@Dimi3je samo ideš na configuration, connect your site i tamo dodaš drugi, novi url, a dalje je proces isti kao i za prvu stranicu koju si dodavao. Tako sam ja radila. Za drugu stranicu kreiraj novi Ad Placement zbog praćenja statistike.

1 Like

Ako ces mu pomagati i raditi clanke s njim, tebi 40% a njemu 60%. A ako ces mu samo dati prijedlog, onda stvarno ne znam. Možda da ti pošalje pola prve isplate :smiley:

1 Like

Imam jednu nenormalnu situaciju, dodao sam nov sajt na novu stranicu. I prijavljuje mi non stop ovu gresku kad idem na Debugger

Sve sam isto odradio kao i za ostale stranice koje sam prijavljivao, i evo vec sat vremena ne mogu da dokucim sta je problem?
To je kad idem na Sharing Debugger, a kad idem na acces token ono mi prijavljuje totalno drugu aplikaciju koja nema veze sa ovom

Pomagajte izludeh sa ovime…

Je li se i vama zamrznulo stanje klikova/zarade? zadnji update mi bio sinoć…

Guglao sam na netu, uzmi ID aplikacije i zakaci ga u header. Imao sam isti problem i tako sam resio

Proveri na FB stranici u Instant Articles možda su te isključili / banovali.

E resilo se samo, sutra dan je sve leglo na svoje mesto.
Nego imam problema sa source-om za slike za svaki IA clanak, pa moram svaki put da brisem slike… Nesto me mrzi da trazim resenje :smiley:

@ivan19992 sad ti sigurno radi sve kako treba, taj dan je i kod mene bio bag.

Nisu, malo im duže trebalo da update-aju…

Pozdrav ljudi i @BigTruck naime imam jedan problem, za 25 dana kampanjom od 2$ dnevno nabio sam 18k lajkova (worldwide) i dobio sam ban na ADS nalog, reason je to da krsim njihove uslove, no ja naravno ne krsim nista, jednostavno ubo sam dobru kampanju i to je to sve legalno trazio sam unban ali oni su rekli da je to definitivno, da li je neko imao slicnih iskustava? hvala.

I meni je banovan ADS nalog, isto san se zalio ali nikada nisu odblokirali. Tak da sumnjan da ce i tebe, napravi novi profil i pucaj sa njeg. Tak san ja radio dok nisan dobio i zabranu da skroz promovisem taj page.

@Makica to se i meni desilo kada se neki oglas jako dugo vrti i onda se ponavlja istoj publici i dobije previše negativnog feedbacka iako u oglasu nema ništa pogrešno. Tako da, šta je tu je, novi akaunt, nova kartica i dalje lagano. :slight_smile:

1 Like