Moje prvo i osnovno pitanje znalcima

Dombo-heh onda sam ocito imao, tj imam srece :slight_smile:

Koliko webmajstora, a nitko nije primijetio da ovaj lik na youtube nije otvorio NAJVAŽNIJI TAG, tj. tag… ccc… :slight_smile:

Svaku web stranicu uvijek započni ovako:

[HTML]

Naslov Sadržaj [/HTML]

Moj savjet: nauči jako dobro html i css i napravi pokoju stranicu u Notepad++, i kada sve to dobro naučiš možeš prijeći na korištenje Dreamweavera kako bi uštedio na vremenu kod pisanja koda… Dreamwaver je super moćan alat, i nije mi jasno zašto su neki toliko protiv njega, kao da ti savjetuju da ne koristiš Photoshop, jer to isto možeš i u Paintu napraviti…
Drugi savjet je da ipak ideš na tečaj u neki ovlašteni centar, jer se ovako sam preko neta možeš naučiti više krivih nego ispravnih stvari. A i lijepo je imati Adobe Certificat. Je da je preskup taj tečaj, ali uvijek se može neki popust ostvariti… :slight_smile:

A najvažniji savjet je: ne traži savjete od nepoznatih ljudi na forumu :cool:

Sretno.

I kao najvažniji savjet mu daš najgluplji savjet. Svaka čast.

Iz nekog nadnaravnog razloga imam potrebu da odgovorim

[quote=“Igor_K”]Koliko webmajstora, a nitko nije primijetio da ovaj lik na youtube nije otvorio NAJVAŽNIJI TAG, tj. tag… ccc… :slight_smile:
[/quote]
:0dipretr:

Drugi put pažljivije čitaj postove :fajt:

DW je super stvar ali nije bez grešaka i mana, početniku će vjerojatno biti najkorisniji split view, za ozbiljnije webove (kasnije kada prođe osnove) DW je neupotrebljiv. Bolje je odmah krenut u SublimeText 2 i prilagodit se na njega, besplatan je i daleko napredniji alat od Notepada++ ili DWa koji košta dosta novaca.

Recimo, čisto primjera radi ovo što si ti napisao (i neznam čemu velika slova za doctype) u SublimeTextu napraviš za točno 1 sec: napišeš “html” i stitneš tab, još ti i indentira kod…

[quote=“Igor_K”]Drugi savjet je da ipak ideš na tečaj u neki ovlašteni centar, jer se ovako sam preko neta možeš naučiti više krivih nego ispravnih stvari. A i lijepo je imati Adobe Certificat. Je da je preskup taj tečaj, ali uvijek se može neki popust ostvariti… :slight_smile:
[/quote]
Ja ti garantiram da je kvaliteta bilo kojeg “web developer/dizajner” tečaja u RH goli kur** za tečajeve sa ENVATA ili Lynde. Ti tečajevi su u pravilu bačen novac (algebra i ekipa), ovdje si dobilo link na envatov tutorial “HTML i CSS u 30 dana” koji je neusporedivo bolji od bilo kojeg tečaja ovlaštenog centra a k tome je i besplatan.

[quote=“Igor_K”]A najvažniji savjet je: ne traži savjete od nepoznatih ljudi na forumu :cool:
[/quote]
Uzeo si mi riječ iz usta :student:

Najjaci postovi su ovi kada dodje neki pocetnik :slight_smile: Tada daje savjete svako ko stigne :stuck_out_tongue:

Postovani( kako da se izrazim-forumasi,kolege,…) cijenim svaki vas savijet jer mislim da ni jedan od vas nije veci pocetnik od mene.
Naravno u moru tog prisutnog i ponudjenog po webu i od Vas sigurno cu nesvijesno iskombinirati sebi ajde da kazem najzanimljiviji put.Evo za sad mi je ipak najzanimljivije istrazivati i uciti sa DW u split modu.
Na taj nacin vidim sta radim ovako ili onako a i upoznajem us put i program i nije mi nekako suhoparno ucenje.
Vec sam bio spomenuo da sam od davnina naucen na programe i valjda su mi zanimljivi .
Shvatio sam da moram znati sto vise o HTML i CSS za pocetak da znam sta "jedem- da ne rucam u tami "
U svakom slucaju svima vama zelim sto uspijesniju ovu godinu :)-srece i sto je najbitnije zdravlja da ne iskrivite kicme totalka i ne razvalite oci jos vise :slight_smile:
Nabavljam si knjigu DW 8 sa video popratnim materijalom ocekujem da ce mi dok to proucim puno toga biti jasnije.
Ja se ne mislim ovim baviti profi i zaradjivati za zivot vec mi je samo zelja znati neke stvari a sta ce biti od tog samo Bog zna !!!
Neka se nitko ne nadje uvrijedjen ako nisam bas njegov savijet saslusao jer najmanje bih zelio nekoga time povrijediti ili omalovaziti-svi savjeti su mi jako korisni!!! Hvala vam na tome do sad!! :wink:

Pozdrav svima,
ispricavam se sta dizem ovu temu iz naftalina ali mislim si bolje to nego da otvaram novu temu.

Znaci pitanje znalcima: kako napraviti web shop na kojem bi ste se i vi mogli ulogirati i stavit nesto na prodaju ili kupiti si nesto lijepo. Svi savjeti dobrodosli, tutoriali, skripte. Hvala :smile: