Moje saučešće, koja drama

“Za mene pravo prijateljstvo ne postoji, pitate se zašto? Sada ću vam
odgovoriti. Po zanimanju sam programer (specijal Java SE,EE), mnogo sam
napravio i razvio aplikacija koje su se našle na Play Store-u sa velikim
uspijehom, ali ne i ona koja je trebala. Razvijao sam tu aplikaciju
dugih 12 mjeseci u punoj tajnosti od drugih koji su mogli da to
iskoriste, nisam bio u tome sam, već sam imao kraj sebe prijatelja kojeg
poznajem kao svoj džep, bar sam tako mislio. Sve se dogodilo
u tom periodu same realizacije ovog aplikacionog projekta, puštanje u
pogon beta verzije, ali eto mi šoka. Moj kako sam mislio vjerni
prijatelj me iznevjerio kao niko u životu. Ista ta aplikacija na Play
Store-u 2 dana prije izašla pod potpisom moga već bivšeg prijatelja u
partnerstvu sa nekom IT kompanijom. Evo nakon 6 mjeseci ta aplikacija je
dostigla vrijednost 800.000 dolara, a izdajnik sa roditeljima preselio u
Švicarsku. Eto, iako ste cijeli život sa nekim ne znate s kim imate
posla.”

1 Like

To su lazne ispovesti, ne verujte nista sta pise :slight_smile:

1 Like

Upravo tako.U pocetku je i bilo iskrenih ispovijesti, ali kasnije su ljudi poceli da izmisljaju price, koje imaju tok kao spanske sapunice.

1 Like

najjaca je ova ispovjest:

Prije 5 godina skužio sam da mi je auto počeo nenormalno trošit. Nisam shvaćao zašto pa sam počeo pratit. Pomislio sam da mi netko krade auto. U početku nije imalo smisla jer je auto uvijek ujutro bio pred kućom, uredan i čist. Nakon još mjesec dana, bio sam uvjeren u svoju tvrdnju. Čak sam shvatio da ga vozaju samo subotom uvečer. Ostavio sam poruku “molim vas, samo ga vratite ujutro da mogu na posao jer nekad radim nedjeljom”. Odgovorili su da se ne brinem. Tako sam im ostavljao upute kad ga ipak ne bi mogli dobiti zbog nekog mog posla. Uvijek su poštivali dogovor. Nisam imao pojma o kome se radi. Nakon određenog vremena su počeli sami da toče gorivo. Nakon 5 godina zajedničkog korištenja jedno me jutro dočekao šok: nove gume s felgama, presvlake i kazetofon uz poruku: “Dragi gospodine…! Hvala vam jer ste nam posuđivali auto i niste nas prijavili. Završili smo faxove i imamo svoje poslove. Danas je zadnji od nas kupio auto. Ovo je mali znak zahvalnosti. Nas četvorica”

koji lažovi majko mila :smiley:

2 Likeova

E ovo je vrh vrhova hahahah :smiley:

Najgore od svega je to sto jos postoje debili koji ce reci da je ovo istina.

Ovo s posudivanjem auta je ipak malo previse hahah. Ali ova iz naslovnog posta, o prijatelju koji je ukrao ideju… Mozda i je izmisljena ali siguran sam da inace ima takvih slucajeva koliko god hoces.

Dosta ih je lažnih, ali ova mi ne zvuči baš kao takva. Rijetko ko se razumije u ovo :slight_smile: .

Mogli su barem biti originalni sa logom stranice. Uporediti sa investopedia.com

Oni su uspjeli, to im se mora priznati :slight_smile: .

Nešto slično sam čuo prije cca 35 godina. Auti su tada bili rijetkost (uglavnom fićeki i zastave).
A tada nije bilo čudno da te fićek na parkingu dočeka bez jedne gume jer su je ukrali :slight_smile: