Moji webovi putovanja.biz, ankete.me

Najbolje ti je da pogledas kako to rade populari frameworksi danas i onda ih iskopiras evo primjer od bootstrapa: http://getbootstrap.com/css/#tables-responsive

1 Like

Ah, uspio sam jednu formu doćerat do responzivnosti

Da ne otvaram novu temu iskoristiti ću ovu.

Preštrik’o sam i www.ankete.me

Čemu ova 2 adsense oglasa u sredini, ako zarade dosta onda ok žrtvovati sajt radi oglasa, ovako potpuno dominiraju sajtom.
Ovakav sajt bi se trebao fokusirati na user generated content, dakle da korisnici kreiraju ankete i tako djele linkove drugdje, od čega bi ti imao koristi. Neće nitko dolaziti na sajt da čita tvoje ankete a još manje ih popunjava zato bi ona poruka desno da sami mogu kreirati ankete trebala biti u najvećem fokusu a ne sa strane.

Znači ovako nekako za početak.

1 Like

Hvala, odlična sugestija

Iskreno, ni sam više nisam znao što ću s tim anketama. Ovo bi moglo funkcionirati…

He he :slight_smile: evo i ja sam ti 'išao odgovoriti na par anketa.
Ima i zanimljivih, jedino što su (mnoge) ankete tematski iz godine 2007 i 2008 :frowning:
Dobro je ipak, za malo se pomladiti. :blush:

1 Like

Par puta sam razmišljao o ovakvom tipu stranice i sviđa mi se jako ideja. Ali ovako na prvu, nije baš dobro odrađeno :/.

Nisam previše istraživao, ali bacih prvo pogled na formu za unos ankete. Čini mi se pod must da bi to moralo biti malo kompleksnije složeno.
Trebalo bi biti opcionalno da se zada da anketa traži neki podatak o korisniku, prema kojem će kasnije sortirati rezultate.
Tu je najbitnije da pita osobu jeli muško ili žensko, i dob.
Općenito nebi bilo loše da se kod kreiranja ankete uvijek može dodati pitanje koje će se označiti kao parametar sortiranja rezultata.
Recimo pitanje: Dali si oženjen/oženjena?
Kasnije u ispisu rezultata da se mogu podjeliti odgovori na to što su rekli oženjeni…što ne oženjeni…

Treće, što je također pod must…da korisnik može editirati formu na način da uvijek ima izbor:
-dodaj još jedno pitanje
-dodaj još jednu pod opciju odgovora na pitanje.
(Ovako se čini da je anketa ograničena na 10 pitanja, s maksimalnih 5 ponuđenih opcija po pitanju)

Dalje od ovoga su finese…ako se npr. promjeni tip pitanja (solo, multi, text) …treba forma reagirati na to…i tako. (Jer nema smisla da su opcije prikazane dok je tip ankete text…)

Treće…dizajn mi nije sjeo baš. …ni početna, forma pogotovo.

Organizaciji stranice još fali rubrika najpopularnije gdje će iskakati najzanimljivije ankete. To ne samo da fali…to bi trebalo biti u glavnom fokusu. I to bi trebalo biti složeno logikom da zaista zna što je najpopularnije…ali da i novim anketama da priliku da ih ispita koliko su popularne. Znači, otprilike mora gurati nekakav miks najpopularnijih i najnovijih…te prema interakciji usera zaključivati koje najnovije su i dovoljno dobre…a koje će tonuti u zaborav.
U konačnici, mora se postići da se korisniku automatski dostavi sadržaj koji će ga zanimati…onda će to sve fino lagano rasti. (Naravno uz mogućnost da on i shera ono što mu bude zanimljivo)

1 Like

Da, napipao si me gdje sam najslabiji. Kreiranje ankete mora biti odrađeno u JS, čisti html nije dovoljno dobar. Kao što i sam kažeš, limitarajući je faktor.
Upravo finiširam novu verziju kreiranja ankete (html), a prva stvar koju planiram je opemetiti kreiranje ankete - JS / jQ.

Top ankete su dugo u planu, zaista nemam izgovora za neodraditi tako malu doradu.

Statistike su uvijek bile “sutra ću”, a prošlo je već o ho ho godina. Uvijek sam odgađao jer se nisam mogao odlučiti za sistem uparivanja pitanja. Možda sam sada pametniji :slight_smile:

Dizajn… Želiš reći da ti se moj dizajn ne sviđa?

TNX na komentarima.

Meni se čini ovo najviše tricky dio…koji bi nadograđivao cijelog života ako ti projekt uspije. Isto kao što facebook konstantno nadograđuje svoj sugestirani sadržaj…isto kao što te Google ne može savršeno pogoditi na youtubeu.
Nije to nikako trivijalna stvar da bi radila potpuno po automatizmu i još k tome dobro.
No bolje imati išta, nego ništa. U svakom slučaju dok se gradi logika automatizma, možeš ručno popravljati…i sam definirati što je zalužilo naslovnu.
Jer pazi, nisu isto TOP ankete i najrelevantnije. Ako neka anketa zasjedi na naslovnoj kao TOP, samo će skupljati lajkove (jer je dobra, a još k tome najvidljivija) …i kako će onda neka nova anketa dobiti priliku uopće da postane top kad ju nitko ni ne vidi ni ne čuje :slight_smile: I sad još zamisli da site prikuplja na tisuće dnevno novih anketa… Treba tu dobra logika…da se istakne dobar sadržaj od lošeg!

Koliko sam skužio, ironičan si prema sebi…jer si gore napisao da nisi frend sa dizajnom. Svakako fali malo života na stranici.
Probaš malo gledati druge stranice…ukradeš što ti se sviđa simo, malo tamo…i ispadne to ne loše :slight_smile:

Sretno u svakom slučaju…a ako ne središ to u dogledno vrijeme, očekuj konkurenciju, hehe.
Btw…nisam baš istraživao…jeli ima već takvih siteova koji su popularni?

1 Like

Top ankete bi bile one koje ukupno imaju najviše odgovora.
Ankete - mladi lavovi - su ankete koje imaju najviše odgovora zadnjih N dana.

Trebalo bi nuditi (što češće) nove ankete kako bi dobile priliku.

Ima ovakvih webova, ali nisam našao ništa na HR.
Jedan primjer http://www.poll-maker.com ali ovdje je fiksno jedno pitanje (ili ja ne vidim kako se dodajue novo pitanje).

Ali to nije najrelevantniji sadržaj koji želiš pokazati korisniku.
Kako bi meni bilo da dolazim na youtube, i da se na naslovnici uvijek vrti isti najbolji video. O relevantnosti sadržaja igra puno parametara:
-starost
-popularnost
-jeli to ona kategorija na koju je korisnik ostavio najviše dosad pogleda.
…itd.
Uglavnom, nije niti isti sadržaj jednako relevantan istom korisniku :)…ali to su već finese da se to dobro uštima.
Za početak treba bilo kako istaknuti sadržaj koji je zanimljiviji od drugog. Pa makar i ručno…

Kako to ide inače? Posjete ovo ono? :slight_smile: Koliko se u prosjeku kreira anketa dnevno/mjesečno?

1 Like

E sad, ti su odmah ušao u duboku analizu. Ipak su to samo ankete…

Posjete su slabe, zarada još slabija. Zato i jesam preštriko na RWD, možda bude bolje. U počecima sam ja radio jednu anketu tjedno. A sada? Sada se možda kreira jedna mjesečno i to možda

RWD je bitan…ali ne bude te on izvukao. Iskreno…s obzirom na trenutno stanje nije čudno da nema prometa i tako to…

A s ovim se nebi složio…[quote=“trnac, post:32, topic:26973”]
Ipak su to samo ankete…
[/quote]

…stranica s anketama bi bome mogla biti čitana kao jedan news portal. Gdje će korisnike svakodnevno zanimati kako narod diše…i gdje bi se svakodnevno mogle postaviti ankete oko aktualnih događanja…što od korisnika, što od administratora koji bi pratili najaktualnija zbivanja.
Ali to sve treba disati i izgledom i funkcionalnošću kao jedan portal…da korisnici dobiju i mogućnost komentiranja anketa…itd itd…

Jesam malo bacio pogled u daljinu…ali što imaš od stvari kojih se polovično primiš? Na neki način…to je onda čisti gubitak vremena…jer tako možeš biti na sto strana, a nigdje ništa pošteno odraditi…

1 Like

Prvo trebam pomoć.
Nekako sam napravio kreiranje ankete da se mogu proizvoljno dodavati odgovori. Limit je 99 - i više nego previše.
Sada me zanima kako je najbolje izvesti da se dodaju pitanja.
Jedino što mi pada na pamet je da pitanja 2-9 budu hidden, i kada korisnik klikne na gumb “dodaj pitanje” samo stavim na visible iduće pitanje.
Zvuči kao dobra ideja, idem to poštrikat…

Ako netko ima volje, verzija 0.9 je ovdje http://www.ankete.me/kreiraj_anketu.aspx

Ne bih anketama davao toliko značenje. Pogotovo online ankete su problem. Jako je važan ispitni uzorak kojeg je u online anketiranju vrlo teško odrediti. S druge strane svi portali imaju sustav komentiranja članaka, teško da bi se moglo probiti s anketama.

Istina je da puno toga hendlam paralelno. I hendlam u valovima. Val traje po 5 godina :slight_smile:
Anketa sam se primio samo za vježbu jer moram responzivirati jedan drugi, veći web. Nije da očekujem boom anketa

Ovo sa sakrivanjem i prikazivanjem elemenata prolazi. Treba napraviti provjere prije zapisa, ali moram nešto ostaviti i za sutra…

Ako je vježba…opet dobro. Glavno je imati cilj koji tebi nešto znači :wink:

A sad, od pohvala se ne živi, pa nastavljam s kritikama. xd.

Dizajn…to je valjda trenutno sporedno, nadam se :slight_smile: …pa to neću komentirati.

Uglavnom, imaš pristup koji ti radi, ali svejedno nije baš dobar. (Što ćeš brzo osjetiti u nekim drugim projektima, pa kad već učiš…nauči ispravno)
Nije dobro da imaš sve forme izgrađene unaprijed u HTMLu, te da na gumbić pališ samo sljedeću. Tim pristupom budeš brzo negdje lupio glavom o zid.

Ono što moraš raditi, je dinamički sa JS-om generirati djelove forme. Bilo cjelo pitanje…bilo samo opciju odgovora…ili što već zatreba.
To ti u prvu ruku daje veću fleksibilnost
-da generiraš onakav tip pitanja kakav želiš…
-da pri promjeni vrste pitanja možeš skroz promjeniti formu pitanja po želji…
-da možeš dati korisniku i 9999 pitanja ako će htjet…a da ti inicijalno učitavaš jednako karaktera HTMLa kao i za samo jedno pitanje. (Naravno, to se ovdje čini bespotrebnim…ali negdje drugdje će ti biti od presudnog značenja)

Da to tako rješiš, par hintova:
-pogledaj kako se sa JS-om creira DOM element i umeće pod željenog parenta. Nije teško, otprilike:
var myDiv=document.createElement(‘div’); //kreirao si div element
myParent.appendChild(myDiv); //priduzio si ga parentu

-na dalje, nisi ograničen da sve kreiraš iz nule sa JS-om. Ti možeš imati u HTML-u samo jedno inicijalno pitanje…pomoću kojeg ćeš štancati ostala tako što ćeš ga klonirati i pridružiti željenom parentu:
kloniranElement=inicijalnoPitanje.cloneNode();

…isto radiš sa svakim elementom koji će se ponavljati više puta…i kojeg trebaš dinamički negdje prikazati. Znači isti pristup je za cijelo pitanje…kao i za pojedinu liniju koja predstavlja odgovor.

Kasnije kad ćeš htjeti urediti pitanje ili liniju odgovora, uredit ćeš to samo na jednom mjestu. Znači dobio si i DRY dizajn. (Ti bi se sad kopirao 99 puta…na što DRY dizajn vrišti iz peta :slight_smile: …pri tome ako imaš 10 mogućih odgovora, njih bi kopirao 990 puta, hehe)

Dobivaš benefit i za respozivnost. Možeš imati različito inicijalno pitanje koje ćeš prikazivati za mobile ili destkop…te tvoja klon funkcija uzima ono što joj treba… Sad više nisi ograničen da samo sa CSS-om radiš RWD, možeš malo uplesti i JS magije (ako je potrebno naravno)…

P.S. ovo gore sa kloniranjem i dalje nije najbolji pristup…ali sigurno daleko bolje od ovoga što radiš. Opcija je i da proučiš nekakav sistem templatea koji rješava ovaj problem…te da koristiš njihove gotove funkcije. Svakako bi se prije toga vrijedilo upoznati sa dinamičkim generiranjem DOM-a putem JS-a!!

1 Like

Pao mi je još jedan zanimljiv feature na pamet… kad netko kreira anketu da može exportat code da anketu kasnije može emedat u svoj web. + da prije exporta može malo stilizirat boje pa da ju može simpatično uklopiti kod sebe.

Samo, neda mi se tražiti sad…ali prilično mi se čini da mora postojati tako nešto što živi…tj. dobro živi.

1 Like

Hvala za ove hintove, budem to proučio.
Ne znam javascript, tek grebem po površini i sve mi se više sviđa. Ovo sa skrivanjem elemenata mi se učinilo kao najbrže rješenje problema.
Neki oblik kloniranja noda mi je na početku pao na pamet, ali onda sam se izgubio i napravio skrivača.

Embedanje anketa sam još davno napravio. Koristim samo na jednom mjestu jer sam unos za sve dodatne postavke imao preko desktop aplikacije. Možda sada to oživim…
Davno je rađeno, stavljena je širina 160px. Evo primjer:
http://www.ankete.me/anketa160.aspx?anketa=808

Neznam kolki monitor imas ali ovako to izgleda na 24" jedva se vidi…

1 Like