Molba za novcanu pomoc :(

Pozzz ljudi!

odlucih se na nesto ocajno stvarno (nije lahko bilo), ono zadnje sto covjek moze da uradi tj. da upita za novcanu pomoc.

Mojoj vjerenici je prije 2 sedmice dijasgnosticiran rak dojke precnika 5cm (2 stadij od mogucih 4). Posto ima trenutno problema sa Hypo Alpe Adria bankom u Beogradu oko prekidanja orocenja novca, tacnije ona je prekinula ali ceka isplatu tog novca i transfer istog novca u njenu staru banku (Bawag) koja se nalazi u Austriji.

Oboje smo dali otkaze jos prije 2 mjeseca kada smo trebali da idemo za Austriju i vjencamo se, misleci da ce banka prekinut to orocenje za nekih 15dak dana… ali eto “balkanska” mutna posla, ljudi istrenirani da vas muljaju. Ali eto umjesala se policija i austrijska ambasada i bit ce isplata sigurno.

Vas bih zamolio ako ste u mogucnosti i koliko ste u mogucnosti da pomognete uplatom na moj paypal kao “donation/goods”: [email protected]

jer je njoj novac potreban za puta na relaciji BG - ZC (5 sati voznje) radi te banke i sada policije, kako bi uzela novac i otisla hitno na lijecenje u Bec.

Mi necemo ostati duzni nikome, svakom cemo vratiti na PayPal ko nam je sada pomogao. A posto cemo aBd bit u Austriji, uvijek cu bit otvoren za pomoc onima koji zele da dodju ovdje (pomoc oko trazenja posla itd.)

Mogli ste primjetit da stalno nesto prodajem po forumu, krenem od realne cijene pa se zavrsi sve na minimumu. To je samo zato sto mi je zivot vjerenice i njeno zdravlje prece od nekog virtuelnog proizvoda. U cijelu situaciju je upoznat i korisnik foruma pod nickom “Milos”, pomaze nam od pocetka borbe sa ovom bankarskom mafijom.

Hvala @d1namic sto si me podstakao da otvorim ovu temu. A ako ikad neko iz Hypo Banke Srbija izgugla ovaj post, nek se stidi.

Nema problema, samo neka sve bude uredu. Sutra ili prekosutra šaljem barem nešto novca. Student sam i nemam puno, ali nastojati ću dati koliko god mogu. A mislim da i ostalima koji rade i imaju stalan posao ne bi trebao biti problem izdvojiti barem nešto. Barem preskočite kavu i kupnju cigareta pa dajte novac za nečije zdravlje, nemojte trovat sebe!

1 Like

Hvala ti od srca. Tesko je kad covjek od plana za vjencanje zavrsi na borbi sa bankom i evo sada kancerom… Nedao Bog nikom da dozivi ovo sto mi trenutno prozivljavamo. Samo mogu reci da se u nevolji prijatelj poznaje.

Ja ću ti uplatiti nešto love, samo daj svu potrebnu dokumentaciju kojom dokazuješ sve što si napisao, medicinsku dokumentaciju, dokumentaciju oko banke i prekidanje oročene štednje (ispis iz banke, zajtjev za prekidom i odgovor banke), potvrdu da ste dali otkaze obojica prije 2 mjeseca isve ostalo što imaš vezano uz slučaj…

3 Likeova

Poslao sam ti pvt odgovor na to. :slight_smile:

Takođe i mene interesuje ovo gore navedeno prije uplate…

@crnip

Bolje ovdje nego na private, tako da svi vide…
Ne trebaš mi na private ništa slati…

Priča je toliko šuplja
1 nisi ni ime napisao
2. kakve veze ima ambasada s bankom.
zašto uopće transfer novaca u austriju
valda si iz srbije rak se jednako dobro lijeći u srbiji besplatno kao i u austriji s parama.
dao si samo paypal način s nekim sumljivim mailom s ruske domene
i šta bi se banka trebala sramiti koliko sam skužio ti si potpisao štednju na nekoliko godina i htio si ju prije vremeno raskinuti za to moraš platiti penale i pričekat pare

Potpisano vrijeme stednje je isteklo, tako da se moglo u bilo kom trenutku prekinut.

Zena je dvojna dravljanka i zeli da se vrati u Austriju, jer je tamo i odrasla. Ambasada se umjesala kad je vidila da je zajebaju bukvalno bankari, ona misli da je sve tacnost i savrsenstvo ko u Austriji… Ne konta da su ovdje ljudi placeni da zadrzavaju i muljaju da uzmu kamate na kraju mjeseca.

Mail je takav da se ne vide javno podaci ko ne zeli pomoci, onaj ko pomogne vidit ce na Paypalu full podatke.

I nije se isto lijecit u Srbiji i At.

Druze za sta tebi tačno trebaju pare ?
Za prijevoz do Austrije ili ?

Meni nizasta. Ali njoj trebaju za prevoz do Beograda i do AT.

Cijena karte do bg je 15€, a do becha 80€ … valja skupit :slight_smile: a bez posla i u bolesti.

Pa druze ima valjda roditelje, kad je bolest u pitanju porodica to sakupi u 10minuta.

  • ako ima pare u banci sigurno ne bi na banku stavima 5k€ a da ona ostane bez 100e :confused:

Ja kad sam bio mlad prošao sam cijelu Evropu autostopom, i nisam imao rak niti ništa slično. Da sam imao rak i morao na lječenje mislim da bi po trepavicama došao na liječenje a kako ne *ebeninm autostopom…

Ako se gospodični ne da stopirati, kontaktiraj ljude iz njenog kraja, stalno netko putuje na toj relaciji, u Beču ima Srba koliko hočeš, dobro su povezani među sobom i za čas češ naći nekog tko putuje u tom smjeru. Ako ste se htjeli preseliti u Beč, čak i dali otkaze gdje ste več radili znači da imate nekog u Beču, da ne idete na neviđeno, pa je najlakši problem naći nekog tko ide iz njezinog kraja u Beč.
Možete kontaktirati i neko udruženje u Beču, klub Srba i sl, bezbroj mogućnosti ima…

Sretno…

ma daj molim te… (20 znakova)

Prava je šteta do kojih granica je otišao naš balkanski mentalitet i čime se sve služimo i kakve priče slažemo samo da bi uzeli koji euro na prevaru.

I zašto posle ljudi i koji bi pomogli ne veruju u preko 90% takvih priča i poziva na humanitarnu pomoć.

Kada imate novca i volje da nekom pomognete, sami odaberite ljude koje smatrate da treba pomoći, jer oni kojima iskreno treba pomoć i koji su čestiti ljudi, većinom neće ni tražiti vašu pomoć a njima je najpotrebnija.

6 Likeova

Od obicne molbe za pomoc ispadoh lopov. Izvinite decki, ja ne tjeram nikog. To je vasa dobra volja, a ja sam obecao vratit i mogu skenirat svoj pasos ili licnu ko garanciju, imate logove sve. Ne znate cijelu pricu, i nemojte molim vas nagadjati. Ne nasli se nikad u mojoj situaciji to vam samo zelim.

Nije obična molba za pomoć, nego anonimna molba za pomoć sa šupljom pričom. Vrlo šupljom. Naravno, možeš je demantirati na način da priložiš dokumentaciju koju je netko tražio, ali nećeš jer te dokumentacije nema. Da ne govorim da bi svi od nas da se nađu u sličnoj situaciji novac potražili od obitelji, rodbine, prijatelja, kolega, a ne od nepoznatih ljudi na forumu iz druge države - to samo pokazuje da si vjerojatno polijepio slične poruke svugdje po netu kako bi od dobronamjernih naivaca skupio nešto love.

Što god da napišeš, nisi me demantirao ako nisi priložio dokumentaciju. Najbolje nemoj ništa napisati.

1 Like

Sorry sto ovo moram napisat, al prica ti je toliko prazna, sumljiva da bi mene bilo sramota nesto takvo postati na forumu. A ovo pisem zbog svih naivnih ljudi po forumima koji su spremni pomoći bez provjere pa kasnije bivaju namagarceni. Dosta je takvih primjera po balkanu nazalost.

Slijedom svega navedenog, postavlja se par pitanja:

  1. Ako orocis novac, nema sanse da ce ti itko raditi probleme oko prekida, jedino sto ces izgubiti ugovorenu kamatu ako prekines orocenje novaca. Isto tako prijenos novaca SWIFT-om u austriju traje 2 radna dana.

  2. Nisi nam dostavio svoje prave podatke, te saljes nekakav sumljivi mail na RU domeni za uplate preko PayPala. Cak i da ti netko uplati preko PayPala novac ces morati cekati minimalno u srbiji da ti bude dostupan 30 dana, sto dovoljno govori koliko ti je hitno.

  3. Govoris kako ti zarucnica ima rak, te joj trebaju novci za prijevoz od BG do AT. Iskreno, autobusna karta za Vas dvoje ne kosta u 1 smjeru ni 100€. Da je stvarno takva situacija, vjerujem da bi nasli novac za tu svrhu u roku pola sata od rodbine i prijatelja, jer za bolest bi svatko pomogao.

Posalji nam svoje podatke, scan putovnice i osobne te broj deviznog, te dokumentaciju od banke i doktora da je to tako kako kazes i ja ti sutra odmah uplatim za sve troskove prijevoza. Vjerujem da ce i drugi napraviti isto, pa ces dobiti i puno vise od onog koliko kosta prijevoz.

UPDATE: Ne govorim apriori da lazes, no sloziti ce se svi kako je prica sumljiva, bez informacija i svih potrebnih detalja. Dovoljno sam se nagledao toga kao i svi tu na forumu. Svaki dan netko trazi pomoc u bilo kakvom obliku. Osobno sam i par puta bio namagarcen, pa cak od netkog tko mi je bio prijatelj kada me trazio kao socijalni slucaj da mu posudim pare za platit struju jer ce mu kao iskljuciti. Pare jesam posudio, sutra dan sam saznao da kao socijalni slucaj ne placaju struju, a moje pare su se trosile na luksuze, sjedenje po birtijama, slasticarnicama i dr. Doticni mi se smijao, a ja svoje pare nisam vidio. Ljudi nisu budale, pare su lijepa uspomena na i ne daju se lako. Posalji nam sve dokaze da ono sto govoris da je iskreno na public, te ako utvrdimo i provjerimo da su podaci istiniti i vjerodostojni, vjerujem da ce svi uplatiti po koji euro, ja prvi.

1 Like

U Srbiji se mogu primati uplate na paypal ?

Ko nije imao iskustva sa ovim prevarama moze past na ovo sto je cak i sitno sta sve ljudi rade u sta sam se uvjerio vise puta iz licnog iskustva.