Molim Pomoć

Evo ako postoji koja dobra duša da mi pomogne rješiti ova dva zadatka i objasniti rješenje . Zauzvrat sam voljan ponuditi backlink na stranici pr 4
http://free-stuffonline.com/
. Zadatci mi se cine lagani ali nazaost nemam pojma nista o Haskell a i u C# nisam bas ekspert .

1. U programskom jeziku Haskell napisati funkciju koja pronalazi razliku najvećeg i najmanjeg elementa liste. Funkciju testirati nad nizovima cijelih brojeva te brojeva s pomičnim zarezom.

Dozvoljeno je korištenje vlastitih pomoćnih funkcija, ali se ne smiju koristiti gotove funkcije iz dodatnih biblioteka.

1. U programskom jeziku C# definirati metodu proširenja MojWhere koja radi isto što i metoda proširenja Where standardno dostupna u programskom jeziku C#. Prototip metode je:

public static IEnumerable Where(

this IEnumerable<TSource> source,

Func<TSource, bool> predicate);

Prikazati rad metode na dva vrlo jedostavna LINQ upita koja rade nad proizvoljno definiranim nizom ili kolekcijom.

Opis rada metode se može pronaći na:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb394939.aspx

1. ko to danas uci Haskell !? :slight_smile:

2. pola ti je vec napisano, ostatak ovako nekako:

public static IEnumerable MojWhere(this IEnumerable source, Func<T,bool> predicate)
    {
    foreach(var item in source)
    {
    if(predicate(item))
    yield return item;
    }
    }

(nije testirano, pisem iz glave. Klasa u kojoj je ova metoda isto mora biti staticka)

he he , ne bi ga ni ja ucio da ne moram , ali sta ces kad nas to traze na faksu

hvala za ovaj kod u C#

uči se kod nas na fakultetima, ali i vani.
ja ga učim za sebe i baš je cool.

imaš samo funkcije, nemaš svojstva klase i ostale stvari.
mada se može proširiti na OOP.

[quote=“Lola”]uči se kod nas na fakultetima, ali i vani.
ja ga učim za sebe i baš je cool.

imaš samo funkcije, nemaš svojstva klase i ostale stvari.
mada se može proširiti na OOP.[/quote]

jel mozez pomoci rjesiti zadatak ako znas hasskell , unaprijed hvala

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja