Molim savjet kod kupnje laptopa

Aj aj aj aj aj, skini 3-4 programa sto mjere temperature i vidi jeli problem u temperaturi, ako sto skida, radi itd, u task manageru vidi hdd/ssd/net usage. Sada mi je palo na pamet da laptop mozda ne koristi integriranu nego jacu grafu (jbga vec 100 postova ne da mi se scrollat jesi postala koji laptop imas).

ps: Pa valjda imas neki sluzbeni link gdje upises serial od laptopa i izbaci ti sve updejte sto trebas skinuti, to skines, instaliras, onda uradis windows update i amen.

Znaci ovako:
Prvo otici u settings pa napraviti update windowsa do kraja,znaci klikat na check for updates nekoliko puta nakon sto se obave svi updatei da budes sigurna da je updatean do kraja.
Naknadno nakon svih updatea skini rucno drivere za svoju graficku sa neta i instaliraj ih. Windowsi znaju stavljat svoje drivere za graficku koji ponekad nisu najsretnije rjesenje.
Nakon ovoga odes u power settings i stavis na balanced. Komp ce raditi “u leru” kada nije jako opterecen i nece bezveze puhati ventilator a kada se otvori neki zahtjevniji program prebacit ce u “visu brzinu” i neces imati nikakav sporiji rad.

1 Like

Ma dajte ljudi molim vas šta ako ventilator radi 10min nije smak svijeta.

Napravila sam sve to, i dalje stalno ventilator vrti glasno. Prekjucer se je barem bio utisao nakon 10 minuta a sad je stalno bucan par sati koliko radi laptop.

I instalirala sam vise alata za provjeru temperature sto je netko gore spomenuo i svi kazu da je trenutno oko 45 stupnjeva.

Jel moguce da je jednostavno takav laptop da je ventilator ful bucan? Poprilicno je iritantno al mozda se naucim s vremenom hah.

Osim ako je MacBook :grin:

@Maestro71
Radije bi onda uzeo malo jaci imac

za 12 000 kuna si kupis takvo stolno racunalo da ces trebati amortizere za stol, isto tako cavlima zabit stol za pod jer bi stol mogao poletjeti…

Ovo govorim za development racunala.

A za 12 000 kuna si moze kupiti 3 solidna desktop racunala i na sva 3 mjesta imat po jedno, nikad ih ne gasit povezat ih teamviewerom i sshom i da vidis sto onda znaci prijenosno racunalo, reklo bi se ogromno racunalo u oblaku.

Nedavno sam kupio racunalo, 16gb rama, amd 6 cores, bez monitora, ispod 4000 kn.

Gore stavio linux i sve leti.

Ja sam još u fazi razmatranja… ne želim srljati… zato molim samo za još jednu analizu…
molim vas da mi kažete koja je razlika u ova tri laptopa (osim cijene… :slightly_smiling_face:)

1. https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad-320-15-intel-core-i5-7200u-2-50ghz-8gb-1tb-dvdrw-freedos-15-6-full-hd-intel-hd-graphics-620-p-n-80xl00e9sc.aspx

2. https://www.hgshop.hr/lenovo-v330-notebook-15-6-iron-grey/proizvod/232884

3. https://www.mikronis.hr/lenovo-v330-intel-core-i5-8250u-1-60ghz-8gb-1tb-dvdrw-freedos-15-6-full-hd-amd-radeon-530-2gb-p-n-81ax00dqsc.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ja bi rekao koliko para toliko muzike, a sad opet neznam za sto trebas laptop. Ovaj treci ima graficku radeon pa je bolji za igranje dok prva dva nemaju. Izmedju prva dva rzlika je mogli bi reci zanemariva. Drugi ima bolji procesor, a sad koliko ces ti to primjetiti neznam, opet ovisi kako ga koristis.

Znas onu pricu, ferari i fico, ako jedan i drugi vozis 30kmh, jedan i drugi su isti, jedino ferrari bolje izgleda.

Pliz pročitaj prvi post… ja sam otvorila temu… :relaxed:

ukratko, programiranje… pri tome koristim PhpStorm… potreban je i Photoshop i sve ti takvi neki programčići… i želim da to radi normalno… bez nekog zastajkivanja kako mi je radio stari laptop…

Ajd napisi kakav je bio stari laptop. Jer nekome na i5 zastajkije, a nekome je i5 bomba. Znaci ak je stari laptop bio neki pentium single core onda ce na bilo kojem od ova 3 letjeti. Jedino pitanje je dali dati vise novca za jaci procesor, radi se o 700 kuna ako sam dobro vidio. E sad na tebi je odluka, ja osobno bi dao 700 kuna vise jer je to bolji proc i to za poprilicno.

Pa ispadne druga dva. onaj za 4300 ili 4600. Pa se opet pitas dali dati 300 kuna vise za grafu? Ja bi opet dao, hahaha

Imala sam laptop Acer Aspire 5552:

Procesor: AMD Phenom II x3 N 830
Grafička: Radeon HD 4250
RAM: 3 GB

Kupi najskuplji i riješen problem :D.

Misljenje o laptopu? Cijena oko 1100eura

Ma nista i3 doturi jos cca 300 evra i uzmi solidan i5 8generacije s 8gb rama i ssd.
Pozz

Za šta ?

Ja imam kod kuće neki Toshiba Pentium 17" i sve na njemu stignem obaviti.
Kupio prije mjesec dana Mediacom 13" Nov za 150€. Odličan za obaviti nešto ako sam na kavi, van kuće ili već negdje a da ne moram razmišljati što ako…

Ne bih dao veliku lovu za laptop. Brzo to izlazi, lako se ošteti a to je uvijek laptop… Desktop PC sa dobrom tipkovnicom i 22" ili više je najbolji kućni izbor meni

1 Like

Moze li link od tog MediaCom 13" ?

Ja sam kupila taj prije 2 mjeseca, tj nisam 100% sigurna jel to bas taj ali isto izgleda i ima iste performanse pa valjda je. Za sad sam zadovoljna. Jedino sta prvi uređaj koji sam dobila je imao gresku s ventilatorom pa sam ga zamjenila. Ali sve u svemu, dobar laptop, barem za ono sta meni treba.

Evo gledam i kao da ga nema ovdje ili su cijene korigirane. http://www.genelec.ba
Potraži Mediacom , svi su modeli oko 160-200€

Btw, uzeo sam sebi od Mediacom I all in one http://www.genelec.ba/mediacom-aio-m-ao210-215-full-hd-4gb32gb-windows-10-home-64bit-p2 čisto da isprobam. Moram reći da za cijenu nije nimalo loš.

U biti uvijek koristim (kući i na poslu) Dell mašine, ali sam ove uzeo da testiram, i da nije velika šteta ako se i pokvari štogod. Sasvim su solidni uređaji. Ništa brzo i žestoko, ali to sam znao unaprijed. Nisu za slabo iskusne korisnike. Treba znati osloboditi HDD , podesiti da aplikacije idu na MicroSD ili dodatni disk i slične stvari.

1 Like