Molim za pomoć u vezi hostinga

Naime kupio sam hosting na godaddy-u (neki paket godisnje 12 funti+gratis domena), no često pada ne moze par hiljada pregleda, pa bi vas zamolio, koje bolje upučen da mi kaze koji paket koliko posjeta podrzava,ovi su ponudjeni za nadogradnju:

  1. As low as £7.99/mo 1 shared CPU Up to 512MB shared RAM,
  2. As low as £12.99/mo 2 shared CPU Up to 1GB shared RAM,
  3. As low as £21.99/mo Launch 1 virtually allocated CPU core,
  4. As low as £37.99/mo As low as £37.99/mo.
    HVALA SVIMA UNAPRIJED, JAKO BI MI ZNAČILO DA MI BAR NEKO OBJASNI :slight_smile:

Par hiljada u sekundi, minuti ili na dan?

Ja imam

Deluxe Linux Hosting with cPanel
koji sam nadogradio za + 2 GBP
Plan Details
Deluxe Hosting
2 CPU
1,024 MB RAM
250,000 files
100 entry processes


Bude online bez problema sa 30k posjeta na dan. Opet ovisi, to je shared hosting, što znači da može pasti kada nemaš 3 korisnika dnevno, a može biti online sa preko 80k korisnika na dan. Ne ovisi samo o tebi (tvojim posjetama i skriptama) nego o još blizu 1000 stranica koje su na istom serveru.

Na dan mislim, izvini kad si tu da te pitam, As low as £7.99/mo 1 shared CPU Up to 512MB shared RAM, po tvojoj procjeni koliko ovaj moze pregleda dnevno u 24 sata da nema problema, i šta me još zanima,jel od 00:00 h ide ispocetka da broji posjete!

Pogrešno si nešto skužio. Ne broji tebi nitko posjete. Kažem, to ja shared server sa oko 1000 stranica na sebi. Ti možeš imati problem ako je samo neki od tih 1000 sajtova blokirao resurse.

Tebi je za početak dovoljan bilo koji shared hosting, ali ako na tom serveru bude problema naravno da ćeš ih i ti osjetiti.

Ja koristim godaddy već preko 10 godina. Meni su ok, ali isto tako znam kada dođe do zastoja da se nemam šta pjeniti, …

Po mojoj procjeni, shared uredno može da vrti 50k + posjeta na dan.

Možda ako je neki odlično optimizovan sajt, u većini slučajeva teško.

Koliko para toliko muzike… Ili dobro optimizovati sajt i ostati na tome paketu (ako je to uopšte moguće) ili postepeno povećavati paket pa vidjeti kako će raditi.

U većini slučajeva optimizacija uštedi dosta para na duže vrijeme.

Ne baš točno. Može ako je sve u redu sa 999 ostalih sajtova, a i taj “tvoj” da nije baš krš

To je mozda jedan u 1000 slucajeva :grin: