MonadPlug.com push/native monetizacija

Imam neke strane webove i ovo s push notifications je sada veliki trend. Ne bih se čudio da i veliki igrači poput Googla kasnije uvedu tu vrstu monetizacije.

Upravo tako :slight_smile:

Ovdje imate zanimljiv E-book o rastu industrije vezane za push notifikacije te pretpostavke u kojem smjeru ide :slight_smile:

Sta je ovo idalje na isplati stoji Pending?

Pozdrav,

Pending stoji sve dok ne legne novac na vas racun, i banka ne javi da je status uspjesan.
Ako ste dobili mail, isplata je poslana.

LP

Dobili smo mail jutros. Koliko je potrebno da novac legne na racun? Nacin placanja je eCheck Local Bank Transfer

ja na svojim mobile appovima vec neko vrijeme koristim push notifikacije a sada je to vidim krenulo i na webovima da se implementira - bolje je od klasicnog oglasavanja putem bannera a s druge strane manje agresivno od pop-up adova koji sad vec poprimaju standard koji ide uz ilegane torrent i streaming sajtove… a uz rast popularnosti ad blockera nije ni cudo da se traze nove solucije… a i budimo realni tko vise uopce klika na display bannere… ljudi su oslijepili na njih.

cijenim i slažem se sa svim što si napisao, ali adblockeri ne utiču toliko na pop reklame … vodeća pop mreža zaobilazi sve adblockere, našli su način da generišu svakih par sati nove domene i automatski se kôd osvježava … plus što su našli način da prepoznaju google reviewere i njima ne prikazuju reklame tako da i better ads koalicija ne može ništa … za sad

vodeće video hosting mreže nude opciju da se blokiraju adblock korisnici … dakle ako korisnik želi da pogleda video mora ugasiti adblock … tako da zaista mislim da adblockeri ne utiču puno :smiley:

plus što neki developeri adblockera traže novac od ad mreža da sklone njihove reklame sa blackliste :smiley:

I da se nadovezem, u skorije vrijeme dolazi do manifest izmjena na google chrome webstore tako da adBlockeri idu u zaborav i nece vise postojati na trzistu. :slight_smile:

3 Likeova

Ima li Ajdine isplate? Jos mi pending stoji

Pozdrav,

Sve je uplaceno, vjerovatno ste dobili E-mail ako su podaci podeseni kako treba. Pending ce stojati do momenta kada banka vrati nam response da je novac legao kod vas, u zavisnosti od metode placanja zavisi kada ce leci.

Lp

Da dobio sam mail jos jucer. Metoda placanja je eCheck/Local Bank Transfer. Iz BiH sam.

Smije li se izmijeniti onaj tekst na push-up, ono " Sajt.com vam zeli slati notifikacije".?

Pozdrav,

To je genericki text koji chrome prikazuje a ne mi. Nemoguce ga je editovati, ako uspijete javite nam! :slight_smile:

2 Likeova

Ima li neko da je primio isplatu preko eCheck-a/Local Bank Transfer? Idalje mi stoji pending a ovo mi je prva isplata sa MonadPluga. Pise isplate da su 15. a evo vec je 18. Kako stvari stoje izgleda da cu iskljuciti ove reklame jer se ocigledno radi o prevari.

Ja da sam na @Aydeen mestu dao bi ti pare i banovo bi te bez sekunde razmisljanja.

3 Likeova

Ne trebaju me oni banovati. Sklonicu sam ovaj trash sa sajta. Izracuna mi 30$ invalid traffic. Pa na AdSenseu nisam imao 30$ za 4 godine.

Lijepo ti je čovjek objasnio da pričekas dok banke obave svoje. Ne možeš već nakon samo 2 dana čekanja ljude nazvati prevarantima.

5 Likeova

Pozdrav,

eCheck je najjeftiniji i najsporiji model isplate te traje 48-72h.
Da, na adsense niste imali invalid traffic ali jeste banove bez razloga. Invalid traffic odlucuju advertiseri koji su nezadovoljni tim dijelom vaseg traffica iz nekog razloga. Da li je popup, previse accidental clicks ili bilo sto.

No, uplate su pustene cim ste E-mail dobili i u zavisnosti od vaseg modela isplate zavisi koliko ce da traje transakcija, 0h ili 72h.

Uzivajte!

2 leksaurina i lagano na posao :stuck_out_tongue: To je tako kako je, ljudi su izvarani i na sve sumnjaju.

Na adsenseu nisam nikada dobio ban. Radim preko 4 godine bez ikakvih skripti i nikada nije bilo problema. Ali 30$ da obracunate invalid je mnogo stvarno. To sto 99,99% u Srebreniku vara ne znaci da su svi varalice.