MonadPlug & MonetizeAd - razmjene iskustava

Pozdrav,

Ovo je samo djelic analitike koju posjedujemo sa nase strane, resto ne bi smjeli ni iznositi u javnost :slight_smile:

Uglavnom, radimo maksimalno detaljno i tezimo ka kvaliteti traffica te da advertiseri na kraju budu zadovoljni.

1 Like

od advertisera sve kreće ā€¦ oni ubacuju pare u sistem i njihova je zadnja

2 Likeova

Firma koja vodi Monadplug je zakupila oglasavanje na forumu. Ja sam im izdao racun, oni su ga platili i oglasavanje ce se nastaviti prema dogovorenom roku.

Ako netko smatra da je prevaren, ima za to nadlezne institucije kojima to moze prijaviti. Podatci firme odgovorne za sve radnje Monadpluga istaknute su javno na njihovoj sluzbenoj web stranici, a direktor te firme je ovdje pod svojim imenom i prezimenom. Nemojte mene prozivati da nesto poduzimam u vezi toga. Pogotovo ne na osnovu optuzbi novoregistriranih korisnika. Vjerojatno i da Google zakupi oglasavanje na forumu, ne bi prosao bez ikakvih optuzbi.

Ja s druge strane necu cenzurirati niti brisati postove koji su potkrijepljeni dokazima i cvrstim argumentima. No sve napade i optuzbe bez ikakvog temelja, biti ce u buduce uklonjene iz ovog topica kao sto bi bile uklonjene i iz svih drugih topica.

3 Likeova

Pa zar ne treba dokazivati onaj koji iznosi optuzbe, a ne onaj koji je napadnut. Zanimljivo je svakako kako su uvijek firme krive, a nikad oni koji koriste usluge istih tih firmi.

6 Likeova

Neka ste uradili analizu i objavili ovdje, tako sam i trazio.
I bitno je da se ovo razjasni.

Nekoliko stvari,
od pocetka sam i sumnjao da je vas stav baziran na nekakvim podacima, sigurno ne da zelite da uzmete meni ili jos nekom par stotina $.
Samim tim ne dobijate puno, stetite svom ugledu, nije dobro za biznis i mnogo toga, nema smisla.

U ozbiljnoj adTech industriji sam jako dugo i razumijemo se.
Takodje ne sumnjam u vase sisteme, pogotovo ni da imate bazicne anomaly detection kao sto su CTR, CR i slicna odstupanja ali i mnogo naprednije.

Takodje pretpostavljam da imate losa iskustva sa publisherima.
I sam sam radio affiliate na push-u na nebrojeno mreza, uvijek je bilo neobjasnjivih devijacija.

Ako ste vi uvjereni da sam ja radio fraud, ja vas necu dalje ubjedjivati.
Ne posjedujem takve sisteme. Taj site koji pokazujte jeste imao vecinski traffic na balkanu.
Sa trenutnim CPC-ovima koliko puta sam trebao da kliknem rucno, ili 20-50 ljudi da bi se zaradilo 300$ koliko je zaradio taj site? Hiljade i hiljadeā€¦

Evo nekoliko zapazanja:
Da li ste razmisljali da neko floda network neke od ad mreza kojima prodajte?
Mozda neko od jakih advertisera pokusava da sjebe statistike drugom masivnom konkurentu u adult nish ili slicno na ovom sourcu?
Mozda je neko pokusavao uradi tom mom sajtu upravo ovo sto se desava.
Da li se to isto desava na drugim sajtovima koje sam imao kod vas?

Najgore sto moze da se desi za comumnity i nas iz ovakvih situacija je da ja pricam okolo kako ste prevaranti a vi kako su balkanci najgori.

Naravno da cu reagovati kako sam reagovao, jer ja iz svog ugla ne vidim problem.
Vidim los support, ignorisanje, predrasude, neisplacen novac.

Slomilo se na publisheru, tj na meni. Takav je zivot, nekad popusis for no reason.

Sretno Vam, nadam se da ste naucili nesto iz ovog.
Ne mozete svaki put tako iskljucivo nastupati, problem je na drugom mjestu.

Nemam nista protiv da uklonite bilo kakve neosnovane napade i otuzbe.

Medjutim ja ne napadam nikoga neosnovano. Nisam dobio svoje isplate i pokrenuo sam legitimno pitanje.

Direktor Monadpluga je takodje iznjeo problem koji ima na mrezi i smatra da radim fraud.

Situacija je takva kakva je.

Pa nisu uvijek firme krive, ali cijela ova situacija je moras priznati u najmanju ruku cudna kada vidis koliko se ljudi zali. Steel spominje i naglasava nove korisnike, pa pitam se zasto? Pa nece valjda stari korisnik imati bolje pravo nego novi, ako ce mo tako cekam vilenjaka, amara i ekipu da pocnu pisati sa starim alt accountovima u koje sam siguran da ih imaju.

Sto se tice dokaza, tj vlasnika stranica kako on moze dokazati da ga je netko prevario? Tako sto je prosli mjesec imao 2000$ profita, a ovaj mjesec ima manje profita sa istim brojem klikova? To je na monadu da dokaze jer on ima te ā€œlogoveā€, a po ovome sto je stavio, nije da cu reci da je lazno itd, ali neka svakom vlasniku stranice koji se zali da kompletni dokaz da netko vara, udarati screenshote itd je cista glupost.

1 Like

Vjerujem da ima problem nekakav.
Ono sto nije u redu i nije tacno je to da je problem na mojoj strani.

To je najgori moguci stav! Ako si bilo koja strana favorizuje u ovom lancu. Treba da se ljubi dupe advertajzera iz kog razloga? Sta je advertajzer bez npr mog traffica? Moze svoju reklamu na guzicu da zalepi. Drugo, zasto je uvek npr traffic publishera los? Zasto mozda nije to da advertajzer prodaje sranje, da je lose optimizovao landing page itd. Trece, jako je glupo ulaziti u pricu da advertajzer jedini daje pare u ovoj prici, iz razloga sto i publisher daje ā€œpareā€ jer njegov traffic kosta, ima odredjeni value.
Da bi sistem funkcionisao, svi u ovom procesu treba da budu jednaki.

5 Likeova

Serije su moj glupi seo eksperiment, gomila embedovani youtube videa.
Neka pravi ko sta hoce, internet je otvoren za svakog.

Za ovakav fraud se ne prave scripte tek tako. Cisto sumnjam da iko na ovom forumu a i malo sire posjeduje tako nesto.

Jedan od sajtova je legitiman gaming site koji ima 1500 organic usera dnevno, vecinom US desktop.

Za njega nisam dobio nikakav log.

upravu si, nisam tako razmiŔljao

bio sam sarkastičan, Ŕalio sam se

2 Likeova

Pozdrav,

Obzirom da sam analizirao Vas account, vidio sam da radite i tipa affiliate push, te mozemo ga raditi na CPI osnovi. Mi takodjer imamo mediabuying team koji ce Vam kreirati linkove/kampanje i placati na osnovu GEO/Device odmah pri subscribeu, te svaki user ce Vam biti placen i tu snosimo mi cijeli rizik, te ako se desi da su neki useri/source fraud, Vama i dalje biva placeno ali budete obavjesteni da pauzirate taj source npr.

Svakako, mozete kontaktirati mene putem skype: ajdin.brkovic1 da Vas referiram na adekvatan department za te relacije.

Da li ste razmisljali da neko floda network neke od ad mreza kojima prodajte?

Razmisljamo o svemu, bitno je cijelokupni nas supply sacuvati maksimalno moguce, te ne mozemo razmisljati bas toliko daleko, jer radimo sa xx kompanija vezano samo za Push advertisement.

Naravno mi kao kompanija ne smijemo iznositi sve detalje ovdje, iz drugih razloga ali tu smo da odgovorimo na sve sto mozemo. Takodjer, nemamo praksu da radimo bilo kakvo ā€˜dokazivanjeā€™ tamo gdje nesto ā€˜smrdiā€™ bas kao sto to rade i ostale mreze od mGid, Propellera, adCasha pa i google Adsensa.

@Jeronimo034
Apsolutno se slazemo, istomisljenici smo po tome pitanju, ali o tome ne odlucujemo ni mi a ni Vi, tako da, to prioritiziranje advertisera je jednostavno standard u industriji, te mi kao kompanija dobijemo refund koji zna biti u desetinama hiljada $ radi nekog advertisera koji se oglasavao na nasim sourcevima koji su mu provlacili nekvalitetan traffic.

Tom advertiseru se vjeruje da mu je LP dobar, jer sigurno na ostalim sajtovima radi dobro i kvalitetno. Naime i mi smo advertiseri u dosta nicha te znam kakvu poziciju imamo tu i kako nas svi ā€˜pazeā€™.

@RazenL

Osvrnut cu se na dio oko istog broja klikova i manje zarade. Vec sam nebrojeno puta pisao o programatici, te tu MI konkretno nemamo nikakav utjecaj, to je market i trenutno stanje. Ako uzmemo u obzir da trenutno je xxxx advertisera Zatvoreno, poput osiguranja, restorana itd itd radi novonastale situacije, logicno je da ce CPC i eCPM da pada, s toga publisher mora da zna da mi tu nemamo nikakvu kontrolu, ono sto mi kontrolisemo je koji Demand cemo dati publisheru te koliki revshare cemo da mu naplatimo za koristenje naseg sistema.

Takodjer - Mozemo mi ā€˜dokazivatiā€™ sa bezbrojeno mnogo dokaza, uvijek publisher moze da kaze to nije istina ili da proturijeci dokaz. Tako da, mi smo vazda za dobar posao te nudimo masu pogodnosti, treba biti fer, cijeniti to i siguran sam da svako od Vas uz nas moze dosta, dosta da zaradi.

Lp

@Aydeen da li ste vi svjesni da meni nista nije isplaceno nista i da jedini snosim teret ove situacije iako nemam nikakve veze sa trenutnim problemima?

Pozdrav,

Koliko god je mozda neko Vas ā€˜zloupotrjebioā€™ Vi kao publisher odgovarate za Vas traffic i kod koji ste ucitali na Vas sajt. Kao sto kazete imate iskustva u Tech industriji, mozete onda sigurno postaviti dobru analitiku te pratiti behaviour Vasih korisnika te ukidati iste, ili nas obavjestiti kada se nesto tako desava.

Konkretno u Vasem slucaju, mi smo imali ogroman refund od advertisera i u bulku domena koje su radile taj refund nalazile su se i Vase. Nas refund je sigurno bio mnogo veci gubitak, nego sto je Vas licni, te mi snosimo posljedice i nakon toga obzirom da taj advertiser ne zeli koristiti vise nas traffic te je potrebno vrijeme da ispeglamo odnose sa istim.

LP

Naravno da ja ne mogu znati ko i koliko klika po reklamama. Nemojte da pricamo besmislice.
Da ne ulazimo u teoriju pusha, serviceworkera i ostalog. Dobro znate da nemam apsolutno nikakvu kontrolu nad tim nakon sto se uradi Allow.
Pracenje user beahvioura nakon subscribea, ukidanje istog. Totalne besmislice.
Slobodno napisite primjer kodova na ovom forumu, kako tu jedan publisher moze da prati behaviur i ukida svoje usere, pa da naucim i ja.

Zasto ja nisam obavjestem o ovim anomalijama, nego se sve odvijalo normalno do momenta isplate.
Nego kazete ja vas da obavjestimā€¦

Dobro, dajte mi detalje o refundu, max 1000$ je zaradjeno. Sta je sa drugim gaming sajtom, da li je i on dobio refund. Zadnjih par dana je poceo da zaradjuje oko 15$, vjerujem da vam i dalje zaradjuje.

Dakle pruzite decidne podatke koliki refund ste vi platili i za koje sajtove.
Spreman sam i ja izaci u sustret i mozemo naci sredinu. A ne da mi otpisete sve tek tako.

Suzdržavao sam se ali ne mogu viÅ”e, da se nadovežem na ovu priču između publishera i advertajzera koju si ti započeo svojim ličnim iskustvom. Ljudi većinom prodaju SRANJA ! Ali i sranje se moze prodati ako znaÅ”, većina banera je flash i sa dizajnom iz 1999, imao sam situaciju gdje ISTI ali bukvalno ISTI proizvod prijatelj i ja prodajemo Njegova cijena proizvoda je 15ā‚¬ dok je moja cijena 35ā‚¬ na internetu i opet sam veću količinu ja prodao nego on. To nije bila prodaja za 2-3 dana već se radilo duzi vremenski period od cca 6-7 mjeseci.

Kada su već razvili toliki sistem da prate stvari koje su navodili gore, zaÅ”to nisu i nekog bota napravili da kickuje te koji sami sebi klikaju a ne kada zaradiÅ” i bude pred isplatu bananaā€¦

2 Likeova

Upravo tako. Prebacivati odgovornost za serviran PUSH traffic na publishera je cista besmislica.

Pozdrav,

U momentu subscribea taj Event mozete prepoznati. Ako imate bilo kakav tracking tool pa cak i Google Analytics mozete nauciti da radi isto, posaljete nam S2S postback link na koji cemo mi sa UID ( koji vi definisete u service worker pri subscribanju istog ) slati postback na svaki klik na reklamu sa tim UID, te Vi mozete vidjeti koliko svaki user ima Evenata, klikova i slicno te vrsiti analizu istog.

Upravo to je problem danasnjeg ā€˜publisheraā€™, jer svi zele zaraditi novac a ne rade analize svog saobracaja, ne uce ga, i ne koriste nikakve tracking toolove.

Mozemo na ovu temu do prekosutra, naravno mi kao kompanija se necemo pravdati niti slati dokaze o refundu jer je to vec predaleko i previse te vec i ovo oduzima licno meni previse vremena.

LP

1 Like

Upravo zato jer postoji korisnika koji Klikaju mnogo, ali su stvarni korisnici, ali to je jedan na 1000, te on ne moze da pokvari overall sliku i da boosta CTR na 20% kao sto je to slucaj kod @sgm

Sto znaci kada bi mi ukidali takve usere, ukidali bi i Kvalitetne korisnike, te nije to mjerilo na jednom useru, ali ako imate od 1000 korisnika, 50 takvih, onda je i te kako problem.

LP

Al nemoÅ”ā€™ bit toliki Å”upak da ga na isplati banujeÅ”, svejedno kad imaÅ” usera sa CTR 20% block i hajde dalje, ovim tempom i postupcima na kraju ćeÅ” ostati sam sa svojim frendovima i njihovim sajtovima da radiÅ”.

1 Like