MonadPlug & MonetizeAd - razmjene iskustava

CPC nikad gori od kad sam na monadplugu, CPC $0.006 na nativnim oglasima a za in page push da ne govorim.

3 Likeova

Dok je stara verzija platforme bila aktivna i tad je ova situacija u svijetu bila, pa je CPC bio bolji.
I na drugim mrezama se vidi pad, ali ovoliki pad nije nigdje zastupljen.
Bila je prica bit ce bolji CPC bit ce sve bolje, u neku ruku jeste, novih stvari je doslo, ali
sto se tice CPC-a ocajno je.
I nisam ja taj lik sto samo sere, u nekoliko navrata sam stao na njihovu stranu, kad su ih mnogi pljuvali oko isplata.
Smatram takodjer da postoji mnogo stvari koje ne govore javno i nisu 100% transparentni prema svojim korisnicima.

1 Like

Više forsiram društvene mreže, al eto i sa googlea:


Nema razlike u CPCu.
Nije riječ samo o mojim sajtovima već i od drugih korisnika.

Edit: I ne znam zasto imas potrebu svugdje da se mjesas? Sve sto sam pisao, obracao sam se direktno Ajdinu.

u pravu si, brišem postove

Da, ovo me podsjeća npr. na dosta portala koji su ulagali u dizajn, a ne u funkcionalnost ili krajnju svrhu.

Jeste da je kriza, ali brojevi su baš katastrofa… citiraću još jednog kolegu - “bolje džaba sjedit’, nego džaba radit’”.

Šteta, idemo dalje… na mail svaki dan dobijam par emailova sličnih mreža, pa vidićemo koja će se pokazati dobrom, slično sam uradio i s MP… sve što je lijepo kratko traje.

Pozdrav,

Mozete kontaktirati support da se pregleda demand koji Vam je dodjeljen :slight_smile:

Ova verzija, ima armor koji ne dozvoljava svakom publisheru koji je approvan da ima maksimalan CPC i full demand, bas iz razloga ‘glupiranja’ publishera i provlacenja accidental i fraud clickova. Tako da nakon sto se odradi manual review, i testiranje mozete ocekivati maximalan demand.

S toga, nije mjerilo kada stavite kodove i pogledate CPC i kazete ovo je oke ili ne.

Dosta vise filtera je zastupljeno kao npr.
Jedan user ne moze kliknuti vise od 1 na istu reklamu u odredjenom periodu, sto ce smanjiti broj klikova ali povecati kvalitet istih, te advertiser ce sigurno vise cijeniti Vas source nakon odredjenog perioda.

Lp

Sve je to super što kažete, nisam niti očekivao da će se iko složiti sa ovim što sam kazao, jer jednostavno na sve postoji odgovor.

L/P

3 Likeova

Mislim da vam nije dobra ta taktika, jer odbijete brdo publisera jer im odmah dajete neke krs reklame i nizak CPC. Ako vec toliko hvalis vasu zastitu od manipulacija, ne vidim razlog zasto ne bi dali nekome odmah kvalitetne reklame od starta, ako varaju popice ban i tjt.

4 Likeova

Valjda trebate obrnuto da radite, i onda neke penale da dajete publisherima ili krajnja opcija ban sa mreze.
Znaci od pocetka markirate svakog publishera kao da je krsitelj pravila da ilegalno radi.

Ipak smo odabrali ovu strategiju jer na dnevnom nivou se pojavljuje masu istih i neka svako uradi fraud po 5$ x 200 istih to je 1k$ od nekog advertisera. Uraditi revert istog traffica, podjeliti banove, razgovarati sa publisherima, te im poslati click logove i razloge bude posao za 500 osoba.

Radi toga mreze poput adnow.com ‘starter’ publisherima daju na kratko, dobar CPM a onda budu placeni po conversionu samo sto je prikazano kao CPC/CPM, inverzna formula.

Ne zelimo placati po konverzijama, jer nije taj model ( za to postoji smartlink i direct offer deals ), ali ovako cemo sigurno vremenom naviknuti publishere na kvalitetan saobracaj i fair play :slight_smile:

Lp

Istina je da adnow u početku daje dobar eCPM i posle smanji, ali definitivno im je stalo do kvalitetnog publisher-a. Nedavno sam njihove reklame postavio na sajt i nakon pada eCPM javio sam im se i bukvalno ismijavao taj eCPM i rekao ako se tako nastavi da cu ih ugasiti na što su mi oni odgovorili da će povećati eCPM (sto su i uradili) i ukoliko budem opet htio ukloniti oglase da im se javim i da pokušaju povećati eCPM ako bude bilo moguće. Trenutno je eCPM 0.26 $ za što sam i zadovoljan za sada.

1 Like

Ili mozda nemaju dovoljno reklama pa kad jedni te isti ljudi gledaju te iste reklame- s vremenom manje klikcu na njih? Meni je danas CTR% na adnow oko 2%- zasto? Zasto sto je 100k novih ljudi uslo na sajt koji nisu ulazili redovno. prije ovoga je CTR pao u jednom trenutku na 1%.

Ne smanjuje adnow nista manualno, cak stavise, mozes se dogovorit pa ces dobit i veci eCPM. Trenutno na hiljadu impresija adnow mi placa (nakon mnogo mjeseci koristenja) 0.35$. Google placa 0.10$. Prrije korone su mi placali 0.027$ cpc, sad placaju 0.02$

EDIT: greska za CTR, bio je blizu 2% u jednom trenutku, ovo je trenutna situacija:

1 Like

Pozdrav,

Upravo to je poenta. Na nasem, pogotovo na nasem trzistu jako je tesko poslovati sa publisherima jer su svi strucnjaci za marketing i prevare :slight_smile:
Onda im se mora ukljuciti feed per conversion, jer im je quality too low.

Lp

@Aydeen Kakav advertajzer takav i pablisher to je pravilo važilo oduvijek.

@simeon Tek sam ih ubacio tako da za sada mi je okej. Možda nakon dužeg vremena i povećaju jer je u pitanju regionalni portal. Iskreno meni se reklame na adnow ne sviđaju i ne znam koje budale te preparate kupuju ali svakako usputno uz adsense može se još koja desetina dolara zaraditi.

1 Like

Ja ti kayem da ako nastavis duze raditi eCPM ce sigurno pasti jer se ljudi zasite jednih te istih reklama… Medjutim kad prodje ovo sranje oko korone probaj se dogovorit za fiksni cpc od recimo 0.025$

pa to je zadatak advertisera … da isti proizvod proda kroz 5 različitih landing pageova :smiley:

Imas pp pa kada stignets pogledaj molim te

Pozdrav,

Jedna kreativa moze da ima vijek trajanja po godinu dana i bude profitabilna :slight_smile:

1 Like

Zna li se kada će u potpunosti biti funkcionalna kontrolna ploča?

Pa da, za ovog sto placa oglase… za ovog sto drzi te oglase na sajtu- njemu manja zarada sa svakim novim danom :smiley: