MonadPlug & MonetizeAd - razmjene iskustava

Mozeli kratki tutorial oko uploda vertifikaciskog file u root folder ??

Pozdrav,

U tijeku je pustanje ostalih ad-formata po navedenim datumima u topicu iznad, sve ostalo je vec funkcionalno :slight_smile:

Lp

Jel monadplug podrzava blogger ???

Na 1000 klikova ni 5 eura,alal vam vera,bili ste ok ali ovo je cirkus,dovidjena i prijatno Monadplug.

2 Likeova

To za onaj InPage push govoriš!?

Ne prikazuje statistiku za koji god vremenski period odaberem. Trenutno nemam widgete postavljene na stranici ali mislim da bi svejedno trebao moći vidjeti statistiku za proteklo razdoblje i/ili za cijelo razdoblje. Jedini podatak koji mogu trenutno vidjeti je ukupna zarada.

In-page push ( ako je u pitanju ), je veoma novi model i jos uvijek je demand neprimjetan, tako da je to za ocekivati, ali takodjer polazemo mnogo nade u taj format i ocekujemo da bukne vrlo brzo.

Lp

@Aydeen kako da se cujem sa nekim iz vase firme? 5 poruka na live chat i dodao sam Tarika na skype i nista.
Nisu mi prenesene zarade sa starog panela, to je jedan problem.
Drugi je Push Widget Disabled, tako da mi sajt ne moze nastaviti raditi, svaki dan gubim.
Treci, imao sam problem sa prethodnim uplatama koje nisu prosle.
Niko da se javi, pokusavam stupiti u kontakt 10 dana.

Pozdrav,

Javite mi username porukom da provjerim.

Lp

@Aydeen ne mogu pisati poruku, danas sam se registrovao samo da dodjem do nekog tako da nemam permission jos.
Pitajte Tarika, on je upucen u moj problem.

Isti slucaj i kod mene na 4 poruke nedgovaraju vec 5-6 dana 20% zarade nestalo to su mi jedino javili da ce se vratiti zarada kada se neki stari widgeti izbrisu nista nisam skontao sta i kako medjutim zarade i dalje nema…

Ne mogu napraviti nove widgete, takodjer nema ni push up notifikacija itd…

Puno problema…

Pozdrav,

Samo mi Vas username posaljite u PM.

Lp

Besmislen odgovor sam dobio za nekakav push fraud, sta imam ja sa tim, moji sajtovi su approvani i milione impresija su prodali preko njih.

Monadplug mi za sad duguje 700$.

I dalje bez odgovora

6 Likeova

Ja mislim da oni umiru od smijeha! Jos im nije doslo u glavu kako su uspjeli jer ovo moze uspjeti samo na balkanu nigdje drugo. Toliko imaju problema i jos su na forumu…

Neki dan ljudi se zale na drugoj temi kako neki lik vodi piramidu, a ovdje toliki postotak nezadovoljnih ljudi, rucno nastimavanje cijene, bice samo za odabrane sto je i dokazano jer su se ljudi zalili i kasnije ih je trazio da mu posalju poruku i nakon toga se nisu zalili. Onda kukanje kako sajt ne radi, dashboard u onoj stvari itd.

Mislim da je ovo dokaz da svaki ludak moze otvoriti nesto, platiti XXkn na forumu i bez obzira jesu li lopovi ili ne ili mozda samo nesposobnjakovici i dalje ostati na forumu bez da se potegne ijedno pitanje zasto se toliko ljudi zali.

Ne-vje-ro-ja-tno !!

6 Likeova

Pozdrav,

Mnogo je tuzno sto vecina ‘marketing’ strucnjaka koji generisu 95% frauda posjecuju ovaj forum, s toga postaje dosta tesko i pratiti ovaj board.

Takodjer, trziste balkana nam je nekih 3% od ukupnog volumena, te isto toliko nam je i zanimljivo. Ovdje se pojavljujemo samo da bi ‘osvjestili’ publishere i naucili kako da rade pravilno i budu zadovoljni a da svoj rad i trud ne bacaju u vodu, nego da konstantno prave trailback na koji ce biti ponosni, ali ocigledno je jako tesko.

S toga, od ovog posta pa na dalje, vjerovatno necu odvajati vrijeme na odgovaranje osobama koje su radile prljave stvari pa se prave ‘budale’.

Hvala i LP

Pa kada optuzujes ljude daj dokaz i dokazi suprotno. Kada bi ja imao takav posao i vidio da me “tvrtku” optuzuju za nesto, dao bi dokaz koji bi pobio te “njihove” tvrdnje i dokazao sadasnjim i buducim ljudima koji budu gledali ovu temu da su ti ljudi zapravo prevaranti, a ne “tvrtka”. Ovo je jednostavno kao i svaki slucaj optuzivanja za nesto, dokazi suprotno i gotovo.

2 Likeova

Vjerujem da frauda ima kod pusha kao i u svim drugim AdTech industrijama.

Web Developmentom se bavim godinama i radim u dosta ozbiljnijoj firmi od vase,
te znam kakav je “zajeb” potreban da bi se pravio ikakav fraud a kamoli za push koji je na sistemskom nivou.

Bilo ko ko se bavi ikakvih razvojem softvera zna o cemu govorim.
I da li je realno da to radim za nekakvih 700$ zarade i projekta koji mi je hobi.
Jedini fraud moze biti samo kolicina push notifikacija koje ste slali.

Da vam balkan nije zanimljiv kao trziste mozda i mogu povjerovati ali tesko.
I sam sam vam slao US organic traffic.
Medjutim cisto sumnjam da Vam nisu zanimljivi publisheri sa balkana
obzirom na vasu aktivnos na ovom forumu, iako ih/nas nazivate ‘budalama’.

Izadjite javno sa podacima o mom projektu i problemima koji ste nasli pa da vidimo,
ipak je ovo forum gdje je svha djeljenja znanja i da svi nesto naucimo i lakse se nosimo se sa problemima ITja danas.

Ja cu vrlo rado svima ovdje podjeliti detalje.

Do momenta dok nesto ne pokazete/dokazete vi ste pocinili kriminalno djelo,
prodavajuci moj inventory te zadrzavajuci novac.

Takodje cu dodati, da mi tih 700-800$ nije za baciti ali zadrzite, sigurno ce pomoci vasem biznisu u prevenciji frauda i faudera sa balkana kakvi su kako kazete na ovom forumu.

Ono sto mi najvise smeta zapravo je klasican balkanski ‘biznis’ te vas mentalitet nije nista drugaciji, to je jedino sto je tuzno.

10 Likeova

Fino sam ja to već ovdje napisao prije 7-8 dana:

3 Likeova

Pozdrav,

Ne bi mi mrsko da licno analiziram sta se tu desavalo, s toga:

Ovo bijase Vasa domena ( Nisam screenshotao cijelu radi privatnosti Vase ), kao sto se vidi iz prilozenog svaki moguci korisnik imamo zabiljezen, te njegov engagement u totalu, sto se vidi na narednom screen shotu:

Znaci na slici iznad imamo jednog subscribera koji na 194 impresije ima 182 klika = Nemoguce.
Takav behaviour imaju bot useri ili publisheri koji sami sebi klikaju na reklame.

Takodjer, ovo nije situacija na jednom useru nego na mnogo vise, s toga sam izvukao Vas overall:

Na prilozenoj statistici imamo podatak da Vas jedan korisnik klikne 17x sto je daleko od normalnog a tek CTR od 20% na Push reklamama :slight_smile:

S toga, ne bi da idemo dalje, shvatite da imamo dovoljno razvijene sisteme da primjetimo sve devijacije u trafficu. Takodjer, Vas traffic mozda je samo predobar i korisnici klikaju previse na njega, ali onda dolazimo do refunda od advertisera, gdje dobijemo podatak da Vas korisnik ima minimalnu interakciju na Landing page od advertisera.

LP

3 Likeova

e ovo je već nešto, svaka čast na objašnjenju

naš narod voli scripte pa makar i manje zaradio u overallu haha

ja bih sve vas što serije puštate otjero na 20 godina robije

1 Like