Moneybookers pocetnik

e,neman 18 godina a otvorio sam racun na moneybookers jer su mi
rekli da je mala provizija i brzo je,bolje od western union(u posti)
neman 18 god i visa karticu i to…i sad me zanima kako cu ja uplatit
na taj svoj racun na moneybookers kune jer neman kartice…
ima mi frend ziro racun,jel mogu preko njega?

pa samo malo pročitaj na njihovoj stranici koje mogućnosti uplate nude i vidjet ćeš da ti nije potreban nikakav račun ni kartica, samo trebaš na njihov račun uplatiti novac gdje će poziv na broj biti broj tvoga accounta i u roku od tjedan dana novac će biti na računu(isprobao)

e kako cu ja na njihov racun i koji je njihov racun uplatit novac…
ako imas link i jos ponesto objasni…:cp:

logiraš se na svoj račun i ideš u upload funds…odabereš bank transfer…i pojave ti se podaci na koji račun uplatit…i to si samo isprintaš i odeš u banku i oni će ti poslati taj novac

btw, kolko ja znam u PBZ mogu i maloljetne osobe dobit karticu, samo odeš s jednim od roditelja (oni valjda moraju potpisati neko dopuštenje ili šta ja znam) i mislim onda nebi trebalo biti problema.

ok,budemo probao u splitskoj banki pa javim :smiley:

cek,…icu danas do poste…
i prvo cu prominit kune u eure i onda jel mogu ja uplatit te pare na ovaj racun:
Account holder: Moneybookers Ltd.
Bank: Erste and Steiermarkische Bank
City/Town: Zagreb
Account number: 80950005-08826074
SWIFT: ESBCHR22
IBAN: HR2624020065190011720
Account currency: HRK
Reference: 6641636 Your user ID - MUST BE PROVIDED

sta ja njoj u posti triban donit???

i zasto mi pise gori zagreb,ja san iz splita

jer je to njihov broj računa u banci u hrv.pa odnesi joj sve te podatke i svoj user id

jel onda moran ic u erste banku?
ic cu ujutro u splitsku banku,…a to je moj user id? jel to korsinicko ime?

nije…to je onaj broj koji ti piše kao broj tvog accounta…možeš ići u bilo koju banku

i samo nesto…meni je Account currency: HRK a ja ovome covjeku moram poslat
pare u eurima…znaci jel mogu ja stavit eure na svoj moneybookers racun…ako ne kako onda ovo prominit da mi je acc currency u eruima…
i koliko je provizija?

Neka se javi netko tko je voljan platiti preko mooneybookersa, a ja njemu preko žiro računa uz određenu naknadu. Molim brz odgovor

uopce ne kuzim kako verificirat moneybookers racun s deviznim nemogu jer kaze da prva uplata mora biti putem bank transfera , a kad idem obavit bank transfer kazu da se nemoze poslat s deviznog na devizni u hrv … a kada idem prebacit s tekuceg kaze da je krivi racun… i kako sad da ovjerim karticu ?

Account number: 80950005-08826074 - (ovaj racun kao ne postoji kad idem prebacit online bankrstvom )
Account currency: HRK

Ljudi,ovako da skratim ;ja trebam verificirat svoj račun na moneybookers kako bi povećao limit,no bio sam u 2 poslovnice i odbijaju mi to napravit jer ne mogu…ovo je kopirani problem jedno lika s drugog foruma koji objašnjava i moj problem:

"uopce ne kuzim kako verificirat moneybookers racun s deviznim nemogu jer kaze da prva uplata mora biti putem bank transfera , a kad idem obavit bank transfer kazu da se nemoze poslat s deviznog na devizni u hrv … a kada idem prebacit s tekuceg kaze da je krivi racun… i kako sad da ovjerim karticu ?

Account number: 80950005-08826074 - (ovaj racun kao ne postoji kad idem prebacit
Account currency: HRK"

i meni ženske u banci kažu da bi mogli poslat ako moneybookers ima kunski žiro u hrvatskoj ,a ovaj gore je njihov devizni…

Molim pomoć od eksperata jer viidm da mi nitko ne odgovara,ali nisam jedini s tim problemom.I da,ovaj lik čiji sam tekst citirao je to pokušao napravit iz erste banke,znači banke koja s njima ima ugovor.

[quote=“MIKI.WEB”]Ljudi,ovako da skratim ;ja trebam verificirat svoj račun na moneybookers kako bi povećao limit,no bio sam u 2 poslovnice i odbijaju mi to napravit jer ne mogu…ovo je kopirani problem jedno lika s drugog foruma koji objašnjava i moj problem:

"uopce ne kuzim kako verificirat moneybookers racun s deviznim nemogu jer kaze da prva uplata mora biti putem bank transfera , a kad idem obavit bank transfer kazu da se nemoze poslat s deviznog na devizni u hrv … a kada idem prebacit s tekuceg kaze da je krivi racun… i kako sad da ovjerim karticu ?

Account number: 80950005-08826074 - (ovaj racun kao ne postoji kad idem prebacit
Account currency: HRK"

i meni ženske u banci kažu da bi mogli poslat ako moneybookers ima kunski žiro u hrvatskoj ,a ovaj gore je njihov devizni…

Molim pomoć od eksperata jer viidm da mi nitko ne odgovara,ali nisam jedini s tim problemom.I da,ovaj lik čiji sam tekst citirao je to pokušao napravit iz erste banke,znači banke koja s njima ima ugovor.[/quote]

Ja sam danas sa svog deviznog računa u erste banci poslao preko internet bankarstva 10 eura na moneybookers račun da bi verificirao bankovni račun. Ako sve bude OK, za 2-3 će novci biti na moneybookers računu. U tom slučaju uploadat ću ti screenshot s podacima koje sam upisao na nalog.

još jedno poečtničko: kako se stoji s dizanjem para s moneybookersa? ako hoću dić na karticu je ldie lako?

Verifikacija bankovnog računa

Evo moram se ispraviti, nije prošla transakcija s deviznog računa na moonebookers-ov. S obzirom da je moonebookers-ov račun u kunama u Erste banci morao sam prebaciti novce s kunskog računa (u mom slučaju kunski žiro račun). Ja sam koristio internet bankarstvo. Ode se na transakcije i odabere se Devizni nalog (14) u podmeniju desno. Nakon toga postoji 15 polja koja treba ispuniti.

1. polje: odabere se 10-doznaka
  2. polje: upisati neki iznos i odabrati valutu 191 HRK
  3. polje: 2 - na teret korisnika
  4. polje: za BIC: ESBCHR22, u produžetku ima padajući meni, tu ništa ne treba odabrati
    ime banke: Erste and Steiermarkische Bank
    adresa i grad: Zagreb
    šifra banke: ništa ne treba upisati
    šifra države: 191
  5. polje: ime,prezime, naziv primatelja: Moneybookers Ltd.
    adresa: Welken House, 10-11 Charterhouse Sq
    grad: London
    šifra korisnika: 1 - pravna osoba
    šifra države: 826
  6. polje: 350 (ja sam stavio broj 350 što znači računalne usluge kad sam išao prvi put prebaciti novac za verifikaciju, može biti valjda i nešto drugo ali to je ok)
  7. polje: 0 - osnovni posao
  8. polje: ostalo (padajući meni), u produžetku u prazno polje napisao sam REFERENCE: xxxxxxx (umjesto x-a sam napisao svoj ID number)
  9. polje:
    pokriće naknade - odabrao sam kunsku račun
    pokriće naloga - odabrao sam kunski račun

Eto. To je to. Za 3 dana novac je bio na računu i u mom moneybookers računu se pojavio novac i bankovi račun koji je verificiran tako da sad mogu novce koje dobijem prebaciti direktno na račun. Koliko traje prebacivanje s moneybookers računa na bankovni nisam još probao ali sigurno je manje od 3 dana koliko je trebalo da novci dođu s bankovnog računa na moneybookers račun.
Nadam se da sam pomogao. :slight_smile:

Meni novac s Moneybookersa sjedne na devizni račun u banci u roku 2 radna dana (mislim da nije nikad dulje trajalo), a jednom mi je sjeo čak i slijedeći dan.

Što se tiće podizanja novca s MB na karticu, može se i to, ali mislim da samo na Visa karticu.

hey… evo ja imam problem…

vidim nisi naveo broj racuna od meonybookersa na koji si uplatio lovu, jer ovaj njihov nema veze s vezom, tao mi tvrde u dvje erste banke u zg-u…

a naravno oni mi nemogu dati broj, a moneybookers nema support osim da nazovem u englesku…

[quote=“mirozagreb”]hey… evo ja imam problem…

vidim nisi naveo broj racuna od meonybookersa na koji si uplatio lovu, jer ovaj njihov nema veze s vezom, tao mi tvrde u dvje erste banke u zg-u…

a naravno oni mi nemogu dati broj, a moneybookers nema support osim da nazovem u englesku…[/quote]

Ja se više ne sjećam kako ide uplata na MB preko banke. Ali možeš uplatit i putem kartice koju moraš prijavit na MB.

A kada sam uplaćivao na MB, dok je još bilo u Zabi, blesaća na šalteru pojma nije imala, ali sam rekao da se ne mičem dok ne nauči svoj posao i ne napravi što tražim. I uz brdo konzultacija je uspjela.
NIti u Erste neki ne znaju, ali dovoljno je da daš isprintane podatke koje dobiješ na MB stranici za doznaku putem banke, i kažeš im neka ti uplate toliko i toliko na taj račun, tj da naprave doznaku pa neka se snalaze ili nađu drugi posao ako to ne znaju radit.

Mislim da sada MB ima otvoren račun u Erste, pa moguće da se može i bez provizije (ili nešto naplaćuju 30kn) uplatit…ali možeš napravit i deviznu doznaku (obrazac 14) iz bilo koje banke u Hrvatskoj, ali moraš prvo otvorit devizni račun.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja