Monitor se gasi, dok racunar radi

Pomagajte ljudi :smiley: imam problem kada pokrenem neku igricu monitor se sam ugasi nakon par minuta (kao da ode u sleep mode), a u isto vrijeme racunar normalno radi. Poslije ne mogu ga pokrenuti dok ne resetujem racunar. Sta raditi? Googlo sam konkretno nista nema :confused:

Da li si probao drugi monitor? Problem može biti u matičnoj ploči, napojnom kablu za monitor, napojnoj jedinici, u grafičkoj kartici…

Ma ispravan monitor, graficku promijenio… samo kada igricu neku upalim, ovako nikad nista.

Uključi neku igricu i onda nam slikaj temp., da vidimo kakvo je stanje :slight_smile:

Evo ukljucena igrica… https://prnt.sc/lmwogu

Ma ukljuci se tacno sleep mode i ne mozes vise pokrenuti :confused:

Temp. cijelog kompa a ne samo procesora.

Koja graficka, koja igrica.

Googlaj DDU, skini drivere i reinstaliraj.

Definitivno nije greska umonitoru u graficki je, i 99.9% softwerska…

Kao sto rece dadaas ovo je garant do drivera od graficke. Deinstaliraj te drivere,restartaj komp,skini najnovije drivere za svoju graficku i instaliraj ih ponovo.

Momci sve to uradio, cak digao i sistem nanovo… nema sta nisam pokusao, od monitora, drajvera, graficke… i bilo koju igrucu da pokrenem isto nakon odredjenog vremena monitor u sleep mode ode…

Sad se nesto sjeti, mislim na racunaru kako je nastimano da se pali sleep mode nakon 10-15 min npr. da ugasim to skroz, pa mozda ne bi bilo problema. Jer tacno kao da racunar ne registruje da koristim ga i pali se sleep mode. Ne znam vise sta bi uradio.

Da mozes to probati. Stavi da neide u sleep mode, ali ako si nanovo dignuo system onda nije problem. Moguce da je onda grafa shebana.

Da nisi mozda na trznici kupio neku polovnu AMDejku koja je dusu ostavljala godinu dana u nekom rudniku?

Ma nista od toga, imao Radeon R9 270 GAMING 2G i inace ne igram igrice, ali eto kupio na steamu fm19 (volim to). Igrao normalno neko vrijeme i stade sve zablokirao racunar, pade sistem skroz. Dignem sistem, ali vec zelene neki linije mi pocele i nece vise nikako crno sve kada dekstop dodje (inace digao sistem sa njom, samo te zelene linije bile). Uzmem sad od brata GeForce GT 730, dok sta bolje ne kupim.

Sad ovdje sta moze biti ne znam sam vise.

I sad radi sa GT 730?

Sve radi normalno, samo bilo koju igricu da pokrenem, nakon 10tak min monitor u sleep mode ode.

Probaj pokrenuti neke stare igre. jesi napravio DDU i onda skinuo za svoju grafu specijalne drivere sa NVidia stranice?

Windowsi nekad smai instaliraju bezveze drivere koji odna stekaju pogotovo ako se radi o prastaroj grafi.

Uradio i to maloprije ponovo sve, ista situacija. Odustajem, stvarno vise nemam snage. :smiley:

Hvala momci.

A koji OS? Windows 10? Na 10-ki ima pun kufer opcija pod Power Options, vidi ovo: https://windowsreport.com/black-screen-gaming-fix/

Ovo zadnje, pod 4, ja sam nedavno imao problem da mi se komp palio sam od sebe i neke sam opcije isključio, u globalu sad mi je ok, palio se kad mu je bilo vrijeme da provjeri update, čak mislim da nisam to sasvim riješio, ali zasad se nije palio, odnosno jednom :slight_smile:

Probaj prčkat po tim opcijama, ako imaš win 10.

Samo malo…
Sve radi normalno, ali kad pokreneš bilo koju igricu nakon 10-ak minuta igranja PAF.
Koje imaš napajanje? Jesi li probao promjeniti napajanje?

1 Like

Ma sve sam ja to probav, vecinu stvari. Ali eto nasao sam rjesenje, pobrisao igrice :smiley: djaba dao pare za fm19,haha.

@trnac Cisto sumnjam da je do napajanja, jer radi racunar i dalje samo monitor mi ode u sleep mode. Cujem ja i dalje tamo zvuk i kako sve ide.

Nema veze što PC i dalje radi. Dovoljno je da dođe do pada napona na odgovarajućem pinu, da system aktivira stand by ili neki drugi prekid koji ti vidiš kao gašenje monitora.

1 Like

Kladims e da je napajanje.

Te neke GPU trebaju malo vise energije. moja 1080 Ti treba 650, a Vega 56 samo kopa i undervoltana je i trebao sma ustekat napajanje od 600W i to je sad na knap.

P.S. nvidije trose manje, ali ako je processor AMD i ako imas vise diskova i standard 450W plus FM19 je malo prejaka za tvoju grafu koja onda treba maksimum energije koju ne dobije i onda krkne grafa.

Desavalo se meni kad sam stancao rig od 8 grafi na napajanje od 1000W, trebalo mi 1200…