MS SQL - Cannot connect error 26?

Pozdrav!
Koristim MS SQL Server Management Studio 2005 vec…koju godinu i sad
odem fformatirat windowse jer ih nisam dugo i sve bilo sporo i instaliram ja to cudo i upisem server name naziv\SQLEXPRESS i authenitcation mi je na windowss authentication i kliknem na connect i on mi baci ovo:
Cannot connect to naziv\SQLEXPRESS.
Additional information:
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. ( provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified ) ( Microsoft SQL Server )
Kaj da napravim? Prije mi je sve islo ko po ‘loju’ i sad najednom …

[quote=“Dudek”]Pozdrav!
odem fformatirat windowse jer ih nisam dugo i sve bilo sporo i instaliram ja to cudo i upisem server name naziv\SQLEXPRESS i authenitcation mi je na windowss authentication i kliknem na connect i on mi baci ovo:
Additional information:
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. ( provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified ) ( Microsoft SQL Server )
Kaj da napravim? Prije mi je sve islo ko po ‘loju’ i sad najednom …[/quote]

da li ti je server dignut?
za ime servera se piše ime koje se nalazi u my computer.

[quote=“Dudek”]Pozdrav!
Additional information:
Kaj da napravim? Prije mi je sve islo ko po ‘loju’ i sad najednom …[/quote]

Ovo “MS SQL Server Management Studio 2005” je samo alat za administriranje, ne i sam SQL Server.
Nagađam… imaš li u Task manageru proces “sqlservr.exe”?
Ako je to sve OK onda možda treba omogućiti remote pristup samoj bazi

http://support.microsoft.com/kb/914277

A možda kako kaže Lola treba samo ispravno upisati naziv servera.

Imam sve kaj treba i otiso sam pod ono configuration tool i pokusao stavit na ono tcp i pinpe nesto ili kako vec… mislim, spojio se Hudo ( momak sa foruma =) ) preko teamViewera i probao isto sve, ali nekaj mi je vjerojatno prolupalo jer, cpovjek si je dao truda i nikako nije islo… pa mi je pokazao nesto sto se zove MS Web Platform Instaler i skinuli i instl. to… obrisao ms sql 2005 i ‘restartovao racunara’ i onda pokrenuo onu app i stavio da se skine i instalira SQL Server 2008 i SQL Server 2008 R2 i sve bilo kako treba da bude… Jos jednom…zahvaljujem se Hudi :slight_smile:
Za one koji imaju isti problem savjetujem nek isto naprave - ako nikako nece ici, jer ovo je stvarno lako…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja