Multi-language wordpress site

Koji vi wordpress plugin koristite kod pravljenja multi-languge sajtova ? :smiley:
Pravim prijatelju sajt i potrebno je imati sajt na bosanskom-njemackom-engleskom jeziku :smiley:
Molim za pomoc

WPML (post treba imati 20 znakova)

WPML je tu glavni, ali nije free.

Postoji neka, nazovimo je alternativa, qTranslate.

najbolja po meni alternativa je ova http://www.sceko.com/kako-da-prevedem-wordpress-sajt-na-drugi-jezik/

ja sam na wpml vec dosta dugo, ako radis sajt koji ne treba kasnije puno dorađivat uzmes wpml jer je najbolji, ali ne platis licencu i sve ce radit, ali ne mozes povuc kasnije update plugina! Ali radit ce zauvijek tak kak je!

WPML - koristim. Ovi free pluginovi su glavobolja, koristio sam qtranslate a kada su ga prestali nadograđivat za noviju verziju WP-a tada su nastali pravi problemi…

Treba izbjegavati FREE multilanguage pluginove za ozbiljnije stranice.

Polylang, ako ti treba free plugin.

Pozdrav, da ne otvaram novu temu.

Trebam kao što naslov kaže, probao sam sam Polylang ali meni treba i HR a tamo nema ni jezik Croatia ni naša zastavica :frowning:

Pošto su svi odgovori stari tipa Qtranslator kojem podrške nema već 2 godine zanima me neki drugi FREE plugin koji bi odradio posao.

Koristim transposh, malo nastimas postavke i radi odlicno.

Ali ja želim ručno unosit engleski i hrvatski. Ne da mi samo prevede.

Pa tu i unosis sam, zato kažem nastimas postavke.

Ja sam prije 3 godine jednom klijentu sredio WP sa Polylang i HR, EN i DE jezicima. Svaki prevod sam mu manuelno ubacio a po njegovoj potrebi i sada dopunjavam.

Ali nisam vidio na Polylangu HR ili mozda nisam dobro gledao?

Postavke -> Jezici -> ispod “Dodavanje novog jezika” ponuđeno ti je “Odaberite jezik”. U select tagu ispod pored hrvatskog, imaš i bosanski i srpski.

Ovaj WP je na default HR jeziku, kod tebe može ići i Settings pa Languages itd…

1 Like

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact