MySQL upit - jedna kolona vise vrednosti

Ne mogu ti pisati private poruke, verovatno sto nisam VIP.

1 Like

Odgovorio, hvala. Post must be at least 20 characters

@drmko jesi li probao upit koji sam ti poslao?

SELECT DISTINCT p.naziv
FROM pro_filters pf, proizvodi p
WHERE pf.id_pro = p.id
AND pf.id_filt = 3 – prvi atribut
AND p.id IN (SELECT id_pro FROM pro_filters WHERE id_filt = 6)

1 Like

@trnac, radi ovo, sad sam bolje probao, tj bas na primerima za tabele koje sam kreirao i postavio ovde na forumu.
Ovaj tvoj primer ce brze da radi nego sto sam ja ono postavio gore sa funkcijom “find_in_set”, pa je bolje da njega koristim?
Edit: Mislim da cu da koristim tvoj primer :slight_smile:
Hvala ti!
Izvini sto ti nisam ranije odgovorio!

A kada treba help , samo se @trnac javi i riješi stvar. :slight_smile:

Nego, imam desktop app, .net + MS SQL . Radi sve ok, lagana baza, sa manjom potrebom novih unosa. Više read fora. Problem, aplikacije bi radile na više lokacija, pa se mislim staviti to na vps (MySQL) . 20-30 korisnika u trenutku se jači, tablica sa 4 kolone i 1000 redova. Ništa mnogo.
Jeli netko zna u praksi kako desktop app radi sa web bazom? Radio sam neka brzinska testiranja, MySQL connect , ali mi često puca konekcija. Čini mi se da je bug, ili je do mene (MySQL je u stvari mariaDB)??

Koji driver koristiš? Koristi baš mysql ili postgresql.

1 Like

MySQL Connector Net 8.0.20 + MySQL Connector ODBC 8.0.20
Pokrenuo sam DataBase bez domene, i kreirao jednu tabelu. Visual Studio se spoji (test connection successful) i kada idem preview data on mi pročita 2-3 reda koja sam ručno upisao u bazu. Ipak, DataGrid mi neće da pokaže te podatke (povezan BazaDataSet ili BindingSource).

Jedino mi pada na pamet što to nije MySQL na serveru nego MariaDB. Budem pokušao a novom VPS instalacijom. Na ovoj imam neke sajtove pa neću da se previše upuštam u konfiguraciju. Nego, moje pitanje je čisto iz prakse, dali je OK pristup desktop app + web DB? Pitanje brzine, kontrola kompletnog upisivanja u bazu i čitanja, i na kraju hvatanje exceptions

Web db ne postoji. Postoji samo db na nekom serveru i na tu bazu se spaja app.

Nemoj koristiti te gluposti, nego sve napravi kroz code.

Tako je. Zasto MariaDB, kad mysql i postgresql rade posao?

1 Like

Znam, loše sam se izrazio.

Kužim da je code ono najbolje, ALI sam noob. Svakako budem probao…

MySQL ću isprobati. MariaDB se već vrti na serveru, pa mi najlakše bilo isprobati. Budem podigao novi VPS sa MySQL

Makneš MariaDB , dodaš repo za mysql i pratiš upute na njihovim stranicama.

MariaDB i MySQL su maltene isto, MariaDB je fork MySQLa i rade 99.9% isto.

Jesu i nisu.

Moje pitanje je zašto koristiti MariaDB, ako je mysql dobar? Znam da sa mysqlom radi svaki driver koji je napisan. Sa forkovima ne baš. Iz iskustva.

Ako je razlog licenca, onda neka uzme postgresql koji je pod bsd licencom.

Zato što se MariaDB brže razvija nego MySQL, odnosno feature izlaze brže nego na MySQL. Zašto bi mjenjao kompletnu tehnologiju ako za jednu te istu ima dostupno i opensource i licencirano riješenje. MySQL/MariaDB nije više tako loš kao što je bio do prije par godina, i to upravo zahvaljujući MariaDBu.

Tu sam te cekao.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
A znas zasto je tako?

Valjda jer je ostao otvoreni kod, dok je MySQL trenutno čardak ni na nebu ni na zemlji. ??

Ne, baš me zanima.

20 znakova

Ovo da puknes ko kokica dok cekas u neizvjesnosti zasto :slight_smile:

1 Like

Pa i mysql je otvoreni, imaš postgresql bazu koja je pod bsd licencom.

Kvaliteta :smiley: :smiley: :smiley:.

The fuck??? Pa čovjek koji je razvijao MySQL razvija i MariaDB. Ako baš hoćeš kvaliteta je na strani MariaDB.

Ja očekivao sad neki opsežan odgovor sa argumentima ti meni jednu riječ, a pritom još potpuno pogrešna tvrdnja.

Nemam pojma zašto stalno guraš postgresql. Čovjek je pitao za MySQL.

Ne smijem javno, ono što znam.