N: stalni posao u Zagrebu - Asistent + Specijalist za digitalni marketing

Nije mu dosta 5K eura za ovog jer ovo je velemajstora medju velemajstorima i taj nema VSS i opet nemoze kod njih, jer on je vrijeme koje su drugi trosili na stjecanje papira (VSS) trosio na testiranja, isprobavanja, ucenja, i tako dalje, nema takav vremena za ucenje nepotrebnih stvari koje danas jesu sutra nisu.

To su ljudi:

Eto to je mali dio njih.

sve mi je jasno, al šta je pobogu ‘‘Izrada SEO standarda’’? :open_mouth:

Kada u poslovanju imaš radne procese koji se ponavljaju i obavljaju od strane više različitih kadrova, a koji se mogu izvršavati na više različitih načina, onda se izrađuje standard po kojemu će se obavljati svi takvi procesi.
U konkretnom slučaju ako neki broj ljudi radi na 5000 stranica onda se sastavi optimalni standard / pravila prema kojima svatko radi svoj dio pa onda kada je projekt gotov rezultat je smislena konzistentna cjelina.

Ok. A sada mi reci kakve veze s ovom temom i ovim oglasom ima poznavanje 3 CMS-a ili bilo kakvo programiranje, s obzirom da ništa od ovoga nije uopće spomenuto u oglasu da se traži?

(osim što je o tome pisao dadaas koji također ne čita što gore piše pa lupeta svoje neke nesuvisle zaključke i unosi krive informacije koje nigdje u oglasu nisu napisane)

Ne shvaćam zar je toliki problem pročitat oglas s razumijevanjem?

U 2017 godini svaka bakica od 90 godina ima svoju stranicu sklepanu u wordpressu, djeca nauče html prije nego hodat na dvije noge, a za tebe su te gore navedene osnovne stvari (praktički minimalno potrebne da bi se taj posao uopće mogao raditi) velemajstorija?

Još jednom da ponovim, pa tko zna čitat skužit će, tko ne zna neka i dalje trola;

  • gore se ne traži nikakvo programiranje, nikakvo znanje 3 CMS-a, nikakav stručnjak u CSS-u, JS-u niti išta slično.
    Traži se samo ono što piše: razumijevanje, snalaženje, poznavanje elementarnih stvari koje su neophodne za odrađivanje posla koji nije nikakva znanstvena fantastika i kakav rade na tisuće drugih ljudi u Hrvatskoj po raznim firmama.
2 Likeova

Evo meni malo jasnije, ispricavam se sto nisam od prve razumio. Ali patim od OCD-a, pa kad procitam WordPress, SEO, CSS, programiranje odmah sam si predocio covjeka koji je maher u tome.

Goertosing, sve je to super divno krasno, ali poznavajući dosta vlasnika firmi, i to onih koje brutalno puno plaćaju svoje zaposlenike, znam da usprkos tome muku muče sa pronalaskom kvalitetnih radnika sa već postojećim znanjem, zato jer je jednostavno manjak kadrova u ovoj branši kod nas (kao i u svijetu), i apsolutno nitko od njih nikada nije tražio VSS od čovjeka, doduše, možda i jesu, ali u početku.

Tako da vjerujem da je tvoja firma u začecima, pa se i ti eto još uvijek učiš, no sretno u pronalasku zaposlenika, i zaista jedan dobronamjeran savjet, makni to VSS.

Možeš nam pojasniti što ti VSS znači i dali bi odbio čovjeka koji sve ovo zna a nema završen faks?

huh?

manjak kadrova?

Pa zar na ovom forumu nismo mi svi neki strucnjaci, barem sto se tice WordPressa, SEO, a ostalo poznajemo vise manje?

Mozda da trazim posao u nekoj firmi onda? Koliko je placa i koliko se radi? Mozda se vise isplati raditi za nekoga nego sam za sebe?

mislim ako je manjak kadrova onda je valjda i placa velika?

1 Like

Manjak kadrova u stručnim zanimanjima je siguran, al zato kod nas ima humanističkih kadrova da ti pamet stane (filozofija, sociologija, povijest, pravo, ekonomija…), uglavnom najveći problem je Filozofski fakultet u Zagrebu koji bi se trebao zatvorit na 10 godina kako bi se izjednačio odnos humanističkih i stručnih kadrova na tržištu rada, jer je zdravi omjer 60-40 za PMF, FER, TVZ, Građevinu itd, a kod nas je obrnuto, humanisti vode 60:40.