Na današnji dan

06.06.1969. - uspostavljena prva internetska veza.

06.06.1984. - Aleksej Pažitnov stvorio Tetris.

:slight_smile:

Saveznički napad na Normandiju, svi koji smo igrali Medal of Honor smo prošli taj dio. :smiley:

ma znam da je danas dan d… ali stavio sam samo ono vezano za webmajstore haha :slight_smile:

1. rođena moja teta.

6.6.2003. Papa Ivan Pavao II. posjetio Dubrovnik.

Na današnji dan… …se ja nisam rodio, niti itko od moju uže obitelji.

6.6.1006., 6.6.1016., 6.6.1026, …, 6.6.2006. - za dlaku izbjegnut smak svijeta.

a 6.6.6. , 5 godina i 5 mjeseci nakon šta su sveta 3 kralja donijeli darove? :smiley:

Možete se prijaviti na End of the World Notification Service kako ne bi propustili susvita. :bljesak:

promašio sa 15 min ali eto me da kažem da 06.06 sam bio na forumu

Još jedan povijesni podatak:
6.6.2011. gambo napisao 800-ti post na forumu (ono gore o susvita)

[quote=“gambo”]Još jedan povijesni podatak:
6.6.2011. gambo napisao 800-ti post na forumu (ono gore o susvita)[/quote]

u birtiji se postovi ne broje (koliko sam ja primjetio) - tako da si ih napisao puno više :smiley:

Zajeb.
Jutros kad sam pogledao vidio sam ispod posta brojku 800, a nisam gledao da sam u birtiji.
Prepravite povijesne knjige :zub:

jel se šta dogodilo na današnji dan?

Danas, najvažnije vijesti dana:

Nirmal je pao s Marsa: Marijana i Nemeš vode ljubav u kući?! Soraja i Horvat su mu rekli da to rade gotovo svaku večer. On jednostavno ne može vjerovati. Nemeš rekao Marijani da ga guši. Ona mu uzvratila: Ti si muški gad! Horvat: Prestani lizati tu Marijanu po cijeli dan.

:fuj:

Danas : ■■■■■ u wc
Sutra : Smrdi još od jučer

kamo to moja jadna tema ide… :frowning:

mislio sam da je godišnjica uspostave prve internetske veze veliki događaj za webmajstore :zub:

Na današnji dan 16. 6. 2011. je IBM napunio 100 godina.

http://www.ibm.com

Prije 100 godina je jedan Charles Fint, vlasnik nekih kompanija za proizvodnju gume i žvaki, pokupovao kompanije za proizvodnju mesnih vaga, rezača sira, onih satova za bilježenje dolaska i odlaska s posla, te kompaniju koja je proizvodila uređaje za izračune preko bušenih kartica koji su napravljeni za statističku obradu podataka američkog popisa stanovništva iz 1890.

Ova zadnja stvar, koju je izmislio stanoviti Herman Hollerith se je kasnije razvila u nešto što se je zvalo automatska obrada podataka, a potom u ono što danas poznajemo kao informacijsku tehnologiju.

Prvi čovjek te novo osnovane firme Computing Tabulating and Recording Company i onaj koji ju je zapravo i vodio je George Fairchild. Drug čovjek je Tomas Watson, koji je vodstvo preuzeo 1924. i kompaniju nazvao kako se zove i danas.

Pretpostavljam da ste vidjeli da je Google danas stavio Petricu Kerempuha na naslovnicu, a taj “doodle” linka na pretraživanje pojma “Miroslav Krleža”. Krleža je rođen 7. 7. 1893.

Naravno, ne vidi se kada idete preko, recimo, američkog proxyja.

Pretpostavljam da će uskoro pojaviti ovdje:

http://www.google.com/logos/

1. je IBM predstavio svoju inačicu računala namijenjenog jednoj osobi: PC.

http://www-03.ibm.com/ibm/history/exhibits/pc/pc_1.html

Iako, IBM je već od 1973. počeo proizvoditi “računala za jednog korisnika”. Prvi prijenosnik su predstavili već 1975.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja