...na koji način da izvršim poređenje usera, da mogu neke kontrole isključit

Radim web formu Narudžbe, gdje svaka narudžba ima svoj status, koji može mjenjati samo user-i koji imaju dozvolu, za izmjenu tog statusa.
E sad meni će StoredProcedura vratit sve Usere koji mogu da mjenjaju status narudžbe, kako ja da uporedim taj datatable što će mi vratit procedura i Usera koji je trenutno prijavljen, a čiji ID imam. Znači samo me zanima na koji način da izvršim
poređenje usera, da mogu neke kontrole isključit.

[quote=“admirb84”]Radim web formu Narudžbe, gdje svaka narudžba ima svoj status, koji može mjenjati samo user-i koji imaju dozvolu, za izmjenu tog statusa.
E sad meni će StoredProcedura vratit sve Usere koji mogu da mjenjaju status narudžbe, kako ja da uporedim taj datatable što će mi vratit procedura i Usera koji je trenutno prijavljen, a čiji ID imam. Znači samo me zanima na koji način da izvršim
poređenje usera, da mogu neke kontrole isključit.[/quote]

napravi u bazi dio za prava.
bilo je već na forumu.
user, grupe itd…

Ti pitaj storu dali user sa ID=X ima prava. Ili postavi neke grupe prava na usera, i onda provjeri dali grupa Y ima prava na promjenu statusa.
Nemoj dohvacati sve usere pa pregledavati jedan po jedan, to je krivi pristup.

Inace, ako oces ici jedan po jedan red u DataTable, imati ces nesto tipa foreach(DataRow red in dataTable.Rows) ili slicno…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja