Naaplata kreditnim karticama

Koji od ovih credit card providera je najbolji:

Pritom mislim na naplatu na području Ex-Yu zemalja (HR, Slo, BiH, Srbija, Crna gora, Makedonija). Poznato je da neki CC provideri ne primaju određene kartice od određenih banaka, neki primajusve kreditne, ali debitne štekaju, neki su dobri za primanje kartica u HR, ali ne i u Bosni ili Srbiji, postoje razne stvari koje mogu utjecati na ROI.

Meni se za Ex-Yu čini najbolji WSPay, ali kakvo je vaše mišljenje?

Ja koristim PayWay. Ne mogu se požaliti. Čujem da je najmanje najgori, ali barem plaća na vrijeme za razliku od nekih drugih.

Ja sam jednom radio na implementaciji WSPay sustava. Odlična podrška i jednostavna implementacija.

@Junior kako misliš “Plača na vrijeme”? Pa zar nije to tako da kad netko napravi transakciju da ti sredstva automatski sjedaju na račun tvrtke umanjen za proviziju Gateway providera. Nema čekanja osim onih standardnih 3-4 dana radi obrade transakcije.

Ne znam za ostale, ali nama payway isplacuje jednom mjesečno. Dakle moguće je u najgorem slučaju da lovu čekaš i do 30 dana.

A kako to mislim placa na vrijeme?

Znam da je kolektiva imala problema kad su presli na webteh pa su se vratili na Payway. Ako se ne varam još se natežu po sudu.

[quote=“Junior”]Ne znam za ostale, ali nama payway isplacuje jednom mjesečno. Dakle moguće je u najgorem slučaju da lovu čekaš i do 30 dana.

A kako to mislim placa na vrijeme?

Znam da je kolektiva imala problema kad su presli na webteh pa su se vratili na Payway. Ako se ne varam još se natežu po sudu.[/quote]
Aha. Pitam zato što to ovako izgleda kod WSPaya:

[quote=""]Mogućnost autorizacije sa naplatom i predautorizacije sa naknadnom naplatom svih transakcija

Autorizacija sa naplatom ili predautorizacija sa naknadnom naplatom?

Provjera i terećenje kartica bez predautorizacije - Autorizacija sa naplatom
Namijenjena je prvenstveno shopovima koji pružaju proizvode i usluge koje se po primitku narudžbe odmah isporučuju i za koje su sigurni da ih ima na skladištu. Kupnja kod ovog sustava ide na sljedeći način:

    kupac nakon što je izabrao proizvode upisuje broj kartice
    shop komunicira sa WSpay™ sustavom
    WSpay™ provjerava valjanost kartice, a kartična kuća odmah tereti račun kupca
    shop isporučuje robu ili uslugu
Provjera i terećenje kartica sa predautorizacijom - Predautorizacija sa naknadnom naplatom
Namijenjena je za shopove kod kojih može doći do kašnjenja ili postoji mogućnost da neke robe nema trenutno na skladištu. Kupnja kod ovog sustava ide na sljedeći način:

    kupac upisuje broj kartice
    shop komunicira sa WSpay™sustavom
    WSpay™ provjerava valjanost kartice, ali ne tereti karticu
    prije same isporuke radi se naplata-terećenje kartice

[/quote]
Dakle oni samo osiguravaju autorizaciju kartice, a kartičarska kuća tereti karticu.

A koliko vidim puno su povoljnij od Payway-a.

Ovo što ti spominješ nema nikakve veze sa onime što ja pričam :slight_smile:

Predautorizacija znači da ti u biti “rezerviraš” sredstva na kreditnoj kartici. Nakon predautorizacije imaš nekih 28 dana da autoriziraš transakciju ili da otkažeš predautorizaciju bez ikakve naknade. Dakle ne radi se o storniranju, već je to neki oblik rezervacije sredstava.

Naravno da uvijek kartičarska kuća tereti karticu. Payway je u biti samo gateway između kartičarskih kuća (banaka jel) i tebe (shopa).

Mi smo kod paywaya morali sa svakom kartičarskom kućom posebno potpisati ugovor.

jel moze informacija sa korisnicke strane vezano za PayWay ? Zvao sam
njihov helpdesk ali me zena u cudu slusala sto izvoljevam jer mi se
cini naknada od 1% premala pa ako nije problem zanima me da li zbilja
za svaku transakciju do 500 kn ( jednokratno ili na rate ) naknada
za bilo koju karticu iznosi 1% ?

thx

[quote=“ninohr”]jel moze informacija sa korisnicke strane vezano za PayWay ? Zvao sam
njihov helpdesk ali me zena u cudu slusala sto izvoljevam jer mi se
cini naknada od 1% premala pa ako nije problem zanima me da li zbilja
za svaku transakciju do 500 kn ( jednokratno ili na rate ) naknada
za bilo koju karticu iznosi 1% ?

thx[/quote]

Naknada paywaya je 1%, osim ako ne plaćaš fiksno neki iznos mjesečno, u tom slučaju nema payway naknade.

Uoči da je to naknada koju uzima payway, a ne kartičari. Na tih 1% dodaj još 5% u prosjeku za kartičare. Osim ako ne ostvaruješ egzotične promete. Dakle 5.5 - 6% ti je ukupno trošak po transakciji.

[quote=“Junior”]Naknada paywaya je 1%, osim ako ne plaćaš fiksno neki iznos mjesečno, u tom slučaju nema payway naknade.

Uoči da je to naknada koju uzima payway, a ne kartičari. Na tih 1% dodaj još 5% u prosjeku za kartičare. Osim ako ne ostvaruješ egzotične promete. Dakle 5.5 - 6% ti je ukupno trošak po transakciji.[/quote]

To je ono, 1% bi bilo previše lijepo da bi bilo istinito, hehe. To je samo naknada jednoj karici u lancu, ali ima i druga :slight_smile:

[quote=“Junior”]Naknada paywaya je 1%, osim ako ne plaćaš fiksno neki iznos mjesečno, u tom slučaju nema payway naknade.

Uoči da je to naknada koju uzima payway, a ne kartičari. Na tih 1% dodaj još 5% u prosjeku za kartičare. Osim ako ne ostvaruješ egzotične promete. Dakle 5.5 - 6% ti je ukupno trošak po transakciji.[/quote]

tocno tako, njihova naknada webshopa je ulazna+mjesecna+promet a sa
karticarima se dogovara pojedinacno ili zbirno zasebno naknada. U tom
slucaju je isto da li na izvodu korisnika pise “chared by paypal, moneybokers
ili payway” a predefinirane webshopove svaki veci provider ima van

A što mislite kolika je šansa naplatiti nešto putem kartica na području bivše Jugoslavije? Ako se šalje poštom i plaćanje pouzećem, onda to ide ok. Do prije par godinajebilo opće poznato da se na Ex-Yu teško može nešto prodati uz naplatu karticama na webu. Neki nisu imali kartice, većina debitnih karticanije mogla služiti za plaćanje na netu, a i ljudi su umirali od straha da ostave broj karticena netu.

Da li se to promijenilo i kako stvari stoje danas na području ex-yu?

i sada je isto…barem kod mene je tako!

[quote=“Dr_Ante”]A što mislite kolika je šansa naplatiti nešto putem kartica na području bivše Jugoslavije? Ako se šalje poštom i plaćanje pouzećem, onda to ide ok. Do prije par godinajebilo opće poznato da se na Ex-Yu teško može nešto prodati uz naplatu karticama na webu. Neki nisu imali kartice, većina debitnih karticanije mogla služiti za plaćanje na netu, a i ljudi su umirali od straha da ostave broj karticena netu.

Da li se to promijenilo i kako stvari stoje danas na području ex-yu?[/quote]

Očito je da postoji rast. Grupne kupnje su promijenile sliku plaćanja online kreditnim karticama. Naravno, još ima ljudi koji se boje, ali većini mladih ljudi takav način plačanja ne predstavlja problem.

Da li ti prodaja preko plaćanja pouzećem ide znatno bolje od prodaje putem kartica ili je razlika nevelika?

Da li je ta promjena svijesti o plaćanju karticama na netu prisutna samo u Hrvatskoj ili je to slučaj u Bosni i Srbiji?

BTW, ispada da je onda najbolje reklamirati se preko facebooka gdje možeš segmentirati ljude po godinama. Preko Googlea i Etargeta onda moraš složiti reklameu mladenačkom stilu ili na neki način da se privuče mlađe ljude da klikaju. Možda ubaciti neki žargonizam tako da postotak mlađih ljudi bude veći jer stariji klikaju, nabiju ti račun, a ne kupuju s karticom od straha.

Slanje pouzećem je moguće u Hrvatsku i Sloveniju, ali u druge države ne možeš slati otkupne pošiljke iz HR he Hrvatska nema potpisan ugovor o otkupnim pošiljkama s nikim osim sa Slovenskom poštom.