Najbolja kupovina Adobe i MS proizvoda

Da li je tko kupovao Adobeove proizvode
direktno od proizvođača?

Gledam malo cijene. Recimo direktno od Adobea CS6
košta cca 14k kuna. Kod zastupnika
u RH (Finderd.o.o) ispada 21k kuna (sa PDV-om).

Ne znam kako to ide kada se kupuje softver.
Shipping, porezi, ostala davanja…?

Sve mi se čini da bi davanja pojela ovu razliku
u cijeni.

Ako netko ima iskustva za najbolju kupnju
Adobe i MS proizvoda. Točnije win7/pro/64 +
Ps, Ai, Fl, Fw.

Ovo je od prošle godine: Uvoz softvera – legalni uvoz softvera, isplati li se? – Buzz
Ne znam jel se u međuvremenu što promijenilo osim što je PDV povećan…

Dobar članak.

Adobe nudi i zanimljivu Cloud opciju.
Adobe Creative Cloud | Adobe.com

Nažalost nije podržana kod nas.
Baš ću pitati kod Findera da li će li i kada biti dostupna kod nas.

Kada uđemo u EU, trebao bi moći kupiti u bilo kojem dućanu u Europi. To su zapravo relevantne cijene. Onda će i naši zastupnici korigirati cijene da budu slične.

U principu, ne mogu se sjetiti da je nešto kod nas skuplje od inozemstva ukoliko čovjek računa cijenu legalne nabavke i uvoza.

Tako kažu i u Finderu.
Prije EU ništa.

Adobe određuje cijene i način kupovanja. Kroz Adobe EULA software se kupuje od ovlaštenih prodavača u zemlji u kojoj se koristi.
Cijene kod prodavača su ujednačene, ali se mogu malo spustiti ovisno o količini, načinu i roku plaćanja…
Primjer za Adobe CS6 Master Collection:
adobe.software.hr 15.646,80 + PDV

  • 2% popusta za članove WebMajstori foruma :slight_smile:

Ekipa, jel netko kupovao Adobe CC u zadnje vrijeme? Gdje je najisplativije uzeti?

Ja sam prije cca pola godine uzeo pretplatu na Photography plan, direkt sa Adobe weba za 12,50€/mj.
Ja iz tog paketa koristim Photoshop, Lightroom, Premiere Rush (siromašna verzija Premiere Pro) i Lightroom Mobile Pro. Sve radi super, updateovi stalno dostupni, a i beta verzije programa. Svaki mjesec lovu skidaju sa kartice.