Najbolji editor za pisanje web stranica

Mozete li mi reci koji je po vama najbolji editor za pisanje web stranica. Ja sad koristim phpDesigner 2008. :yo:

Mislim da je za jednostavnije stranice najbolji dreamweaver, a što se tiče programskih jezika tu imaš specijalizirane programe.

Dreamweaver bi bio i najbolji “all around player” što se tiče editora jer pokriva dosta široko područje od asp - do - xslt.

Expression Web

Notepad++

Potpisujem Dreamweaver, iznimno pristupačan čak i za amatere poput mene, a ako imaš prijašnjeg iskustva s radom u bilokojem Adobe softwareu jako jako puno stvari dolazi intuitivno.

Eclipse i Netbeans.

codelobster je prilično močan, besplatan je jedini koji ima jako dobar intellinsense, mislim da je iznad zenda po tome…

http://www.codelobster.com/

Uglavnom php editori su dosta slabi, jedini ovaj codelobster liči na nešto

Kombinacija Dreamweaver/Notepad++ - kako kad :wink:

Ja osobno koristim Dreamweaver CS4 i Notepad++

Koristim e-texteditor - djeluje kao totalna kopija Textmatea za Mac (zapravo je i ekipa koja ga je radila surađivala s ekipom Textmatea), podržava većinu Textmate bundleova i Textmate teme :slight_smile:

Meni je predobar i prejednostavan. Nisam ja tip za full IDE :slight_smile:

(naravno, nije free :wink:

notepad + od kada sam ga “otkrio” samo njega koristim, za html, css, php… meni je nezamjenjiv

potpisujem, notepad++

Puno puta sam pokušavao koristiti Notepad++, ali TextPad je ipak daleko bolji.

Vidim svi hvale notepad++, ja ga nikad nisam koristio :smiley:
Ja koristim PSPad i zadovoljan sam…

http://www.aptana.org/

Tek ga neko vrijeme koristim. Odličnim mi se čini to što ima raznih pluginova. (php, jquery…)

to je stara tema i sad si potpalio vatru.
a sto se mog izbora tiće to je notepad.
notepad je najednostavniji i najflexibilniji, a kako češ izraditi .htaccess u tom phpDesigner 2008.

Ja koristim PHPDesigner, Notepad++ i Dreamweaver. Ovaj zadnji je najbolji, u ovima prvima uopće nema podršku za hrvatska slova, gube se. :frowning:

@gosaric notepad++ i encode in utf-8 without BOM, i sve će ti raditi postaviš encoding na utf-8 it o je to

U Dreamweaveru sam počeo (i uvijek skirvao Code View jer sam mislio da to ne treba koristiti), a nastavio u notepadu++ (s njim se više uči). Bez njega danas ne mogu. Ubacio sam i neki plugin šta radi kao autocomplete za PHP, CSS i HTML.
Uz njih korsitim i webdeveloper addons i firebug u mozilli.

I skužio sam jako dobru automatizaciju.
Ctrl+S - Save file u npp
Alt+Tab - prebacim na Mozillu
Ctrl+F5 - refresham Mozillu i vidim rezultat
…i tako u krug, korištenje miša postaje minimalno, a dobijem na brzni.

Ctrl+S - ti je save u svim mogućim editorima, imaš tih standardnih shortcutewva koliko oćeš i jako ih je dobro znati, da sad ne govorimo najbitnije za kopiranje (CTRL+C) , rezanje(CTRL-X) zalijepi (CTRL+V) novi dokument(CTRL+N) spremi smo već rekli CTRL+S pa onda spremi kao je bio većinom na F12 i još nana stotine takvih

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja