Najbolji klima uređaji i koji kupiti?

Pozdrav svima,
htio bih da postavim klimu gore u sobu, klima bi služila samo za hlađenje 3 mj. po ljeti popodne i malo po noci, soba ima 35-tak kvadrata, strop je 2.4 m , pvc stolarija, 10 cm stiropora, klima bi bila smjestena na zapadni dio. Bio je montažer za klime i preporucio mi je Midea i Korel klime od 3.5 kwh. Sad me zanima da li su ti brandovi kvalitetni i koji je bolji, ako nisu koju klimu bi preporucili do 3000, maks 3500kn. Hvala na pomoči

Kontaktirao sam na netu ove stranice za klimu (klimakoncept, klimatizacija i dr., neki od modela koji su mi preporucili su (Hyundai HRH-12BMV/HRH-12PMV , Toyotomi HTG20-12R32 , QZEN ZE 12 WSE, Azuri AZI-WE35VE/I/AZI-WE35VE/O , HAIER AS35TAMHRA, KOREL URBAN KSAJA-12DCE, MIDEA AURORA MSABBU-12HRFNX/8) Jel imaju jos neki modeli osim tih,a da su bolji od nabrojanih?
Sad ne znam sta je najbolje uzeti, pa bih molio da mi netko pomogne.

Ja imam korel vec godinama. Nikad problema samo cisti i to je to

ja sam uzeo hyundai, 5 i nešto kilovata… 6000 kn sa ugradnjom koju sam platio oko 1500 kn, znači 4500 kn klima. Tiha, ima mogućnost odmah spajanje na mob preko aplikacija pa da si izvana pališ klimu kad hoćeš (inače to drugi naplaćuju) Tiha, super hladi, ali kad se upali pusti miris koji je bio u stanu valjda dan ranije ali. Onako po ribi prženoj se osjeti par sekundi (makar nije bila dan prije riba za ručak) i onda je dobro, to se više ne osjeti. Sekunde su u pitanju. To je zbog toga što nema odgodu gašenja koju mnoge daleko starije klime imaju. To znači da kad ti ugasiš klimu, vanjska jedinica prestaje sa radom ali klima još minutu puše hladno iz sistema. To ova hyundai nema i baš mi je malo krivo zbog toga. Ako imaš para uzmi daikin, toshiba i slično. Ja sam možda pogriješio jer sam za par tisuća mogao dobit bolju klimu. Međutim, služi svrsi i generalno sam zadovoljan. Dizajn je odličan, ima panel koji svjetli plavo na njoj sa led plavim oznakama (mojoj ženi se recimo to najviše svidjelo) Sve u svemu, vrijedi tu lovu. Sve se klime proizvode u Kini već godinama, tako da je svaka kineska. To je valjda jedini narod koji da posjeti bilo koju zemlju, uvijek kupuju domaće :upside_down_face:

Hvala vam puno na odgovoru, da razmisliti cu jos koju cu, ima li jos nešto na cega moram paziti kada kupujem klime, specifikacije i to?

Toshiba, Midea, Vivax (od prošlog ljeta) i neki noname Kinez. Kad bih ti rekao da je od ta 4 brenda kihnula Toshiba ne bi vjerovao.

Kupi klimu koja ima dovoljno snage za tvoj prostor + 20-50% više. Ako kupiš klimu koja mora stalno raditi da bi ti ohladila prostor vrlo brzo će kihnuti.
Ako su okolne kuće blizu, pazi gdje stavljaš vanjsku jedinicu i da vanjska jedinica nije prebučna. Uglavnom su sve sada prilično tihe ali…

Ili uzmi neki kratku devetku i svaki put kad se komsije zale na buku ti izadji napolje i ocisti pistolj :smiley:

Ja sam uzeo Teslinu 3,5kW i vrhunski hladi. Bila na akciji za 210 eura, doduse avgust je bio kad sam kupovao. Bio sam skeptican kakva ce biti, ali za sada nema zamjerki.

Na tu kvadraturu moras uzeti ovu sa malo vise od 3 kW.

Dvoumim se između ova dva modela Midea Blanc II,

prvi ( 12HRDNX-QRD0FGW) ima vanjsku jedinicu zvučne snage 65db, a zvučnog pritiska 56db i protok zraka 600m3

drugi ( 12HFN8-QRD0GW ) ima vanjsku jedinicu zvučne snage 63db, a zvučnog pritiska 56db i protok zraka 540m3

Sad neznam kolika je ova razlika za 2db zvučne snage ili je bitnije gledati zvučni pritisak? Zvuči mi malo glasno to 65db.

Koliki je bitan protok zraka, je li bolje uzeti ovaj 600 ili 540? Hvala puno na odgovoru. :slight_smile:

Kuća pored će biti 6-7 metara od klime.
Koliko sam istraživao te brandove, nitko nije rekao nešto negativno od Midei, ali zato jesu neki o Hyundai,Azuri, Korel.

Midea je bila odlicna klima kada sam ih ja postavljao, vjerojatno su i danas takve.
Za usporedbu jedna od tisih klima

MITSUBISHI ELECTRIC
nivo zvučnog tlaka - hlađenje (SPL): 51 dB (A)
nivo zvučne snage - hlađenje(PWL): 64 dB (A)

Mitsubishi je stvarno skup. Bio sam skeptičan prema Midei i Vivaxu, ali šogi je rekao da su korektne klime i za sada je sve OK (kuc kuc).

@Draco100
Ja bih uzeo klimu s većim protokom zraka

Neće bitna glasna ova vanjska jedinica od 56/65db?

Za 3000 kn mislim da nemas sta tu birat koliko ce klima biti bucna jer ce bit bucna kako god okrenes.

Možete li mi reći zašto veči protok zraka, negdje sam procitao da je za hlađenje dobar i manji. Hoču da prvenstveno ohladim sobu od 30m2 na katu kuće i malo sobu prekoputa. Hvala na odgovoru :slight_smile:

Klima od 3.5kw/h ima da ohladi tvoj prostor da se smrzavas ako ti je kuca izolirana.