Najbolji način za automatiziranje 301 redirecta?

Dakle redizajniram stranicu i dosta će se URL-ova promijeniti.
Ima li tko kakvu skriptu ili oprobani način da skinem listu većine indeksiranih URL-ova pomoću koje bi napravio potrebna izmjene u .htaccess?

Hvala!

ja sam kod sebe to bio napravio tako da sam
u gg unio site:mojastranioca.xyz
CTRL+A markirao sve linkove (jednostavno cijelu stranu u serpu) (mozes onda maknuti one linkove koje neces
i sa pluginom copy to (
https://addons.mozilla.org/de/firefox/addon/copy-links/
) copirao sve linkove

poz

Ja sam to radio na način da ga generiram firški sitemap.xml pomoću
Create your Google Sitemap Online - XML Sitemaps Generator

Onda u .htaccessu radim preusmjeravanja i sl.

Sitemap u biti već imam ali možda je skupljanje URLova sa google bolje jer tako dobijem linkove koji je bitno preusmjeriti, ili se varam? Koristan savjet za ovaj Firefox plugin, trenutno iz izvlačim is premljenog html-a, javit ću kada stvar proradi da i drugi mogu koristiti.

cuj ono kaj je indexirano je i u gg serpu tako da ti je to najbitnije.
Plugin mi je inace genijalan i za mnoge druge stvari…

ovo sta je kolega predlozio; otvori xml sa FF ili spremi taj xml kao .html. otvori sa FF i onda sa copy link pokupi linkove.

Ja sam to nedavno radio ovako:

1. Pretražio Google s parametrom “site:” i 100 rezultata na stranici:
    https://www.google.hr/search?q=site:example.com&complete=0&num=100

2. Kliknuo na SERP Redux bookmarklet* i dobio sve indeksirane URL-ove

3. Postupkom kojeg je puno teže opisati nego uraditi, preko TextPada, Notepada++ i Excela uredio redirekcije

4. Rezultat kopirao u .htaccess

*SERP Redux bookmarklet:
http://www.onlinesales.co.uk/seo/bookmarklet/serps.php

Hvala Gambo. U međuvremenu sam riješio to na oldschool način: snimio svaku stranicu rezultata u html file i onda ga provukao kroz:

sed 's#<h3 class="r"><a #\n#g' search1.html | grep "^href" | sed 's#^\(.*\)class=l.*#\1#g'

Treba još skinuti href= i navodnike i dobije se lista URL-ova. UNIX only nažalost.

Prijavi stranicu u google webmasters tools, i svaki 404 koji crawler zabilježi će ti izlistati tamo.
Napravi download istih i peusmjeri ih na željeno odredište.

[quote=“susjed”]Prijavi stranicu u google webmasters tools, i svaki 404 koji crawler zabilježi će ti izlistati tamo.
Napravi download istih i peusmjeri ih na željeno odredište.[/quote]

Loša ideja.
Bolje je spriječiti da do 404 uopće dođe, a i GWT ne prikazuje većinu 404 grešaka.
Nakon obavljenih 301 redirekcija, najbolje je, po meni, preko awstatsa pratiti 404 greške koje su promakle pri izradi redirekcija.

Dodatno pitanje, za neke stranice ili nema odgovarajuće lokacije na novim stranicama ili je neizvedivo svaku pojedinačno redirektati. Je li u redu više starih URL-ova preusmjeriti na jedan novi? Znam, “duplicate content” i to, ali vjerujem da je to bolje od 404.

Ja u tom slučaju nepostojeću stranicu preusmjerim na onu koja je najbliža po sadržaju, ili na kategoriju kojoj bi ta stranica pripadala.
Nisam imao problema s Googleom, nikakvih “duplicate content” ili sličnih kazni.

OK. Konkretno mislim da razne indeksirane search URL-ove koje bi sve preusmjerio na search stranicu.

google cak i sam kaze da je bolje pojedine stranice bacit na 404 nego sve na novo redirektirat. Prirodnije je za gg da stranice ponekad nestanu.

Ima to negdje crno na bijelo? :slight_smile: KOliko znam 404 treba uzbjegavati u svakom slučaju…

neki posebni dokaz ti ne mogu dati. ali citanjem raznih clanaka i blogova nakon zadnjih gg zivotinja je postalo jasno kako g stremi nekoj prirodniosti. Znaci takodjer za gg je prirodno da ako neke stranice vise ne postoje da se stavi 404. E sad neces sve stranice redirektirati nego fakat one koje na novoj adresi imaju isti ili barem skoro isti sadrzaj. Znaci ako iz ovih ili onih razloga stranica nije indexirana i ti je na novoj adresi vise ne trebas u obliku kao sto je postojala na straoj domeni, prirodno je da je obrises i stavis 404.
Veca steta je da stranicu cipele redirektiras na index nove stranice koja se bavi samo gradjevinskim materijalom…

Ne bih radio to, ali bi sve URLove koji se odnose na serach redirektao na generalnu serach stranicu. U biti naravno da će ostati jedan dio neredirektan.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja