Najbolji Potencijal Za Zaradu

Jel ovako ukratko za onog ko zna radit: Pronaci oko cega ce se radit i poslije toga samo placati ljude da pisu?

Pa da, ako jos imas da ulozis jos koji $ preko, moze neko i da ti edituje tekstove da se ne mlatis.

A za koje vrijeme? To si zaboravio :wink:
Da ne pomisli covjek, danas ulozim 1k, eto ga 20k za 3 mjeseca. To nece da moze…

Pa godinu dan ±koji mesec.

Alal ti vera. Ja ne bih mogla za samo godinu dana podici sajt iz nule da vec rangira i zaradjuje u prosjeku 700$ mjesecno. Bez 2 godine ne racunam na stabilnu zaradu

Ja u zivotu nisam imao sajt dve godine u kontinuitetu :smiley:
Sustina je naci rupu, i onda rokati samo to dok radi “rupa”. Posle traziti novu rupu itd.

2 Likeova

naravno, ukoliko znaš šta radiš, treba ti para i godina dana vremena

u CPA-u nađeš offer i nađeš mrežu na kojoj ćeš reklamirat … zavisno od ad formata pustiš tri verzije reklame da idu jedan-dva dana … npr. 600 $ po danu … kada nađeš verziju koja najbolje prolazi forsiraš samo na nju sledeći dan 600$ i onda narednih 5 dana filtriraš saobraćaj za koji serviraš reklamu kako bi izvukao što više konverzija za što manje para … i opet za par dana može sve stati jer se publika jednostavno zasiti, reklama je više ne zanima … i kad podvučeš crtu na kraju sve sabereš i oduzmeš ROI bude u najboljem slučaju 30% … za sedam dana si potrošio 2k$ a zaradio 3k$ znači u plusu si 1k$ … kada je ROI 50% onda je to WOOOW … a prije pet godina je ROI mogao biti 1000% glat …

zato kažem, neko u CPA-u zarađuje 10k$ mjesečno ali niko ne spominje da on u toku mjeseca potroši 20k$ na testiranje :smiley:

stvari se danas mijenjaju iz mjeseca u mjesec … nešto što radi danas ne znači da će raditi za 60 dana

1 Like

Poanta je kod affiliate sajtova da treba ulagati. Uvijek treba odvojiti jedan dio zarade za kvalitetan tekst, eventualno koji backlink dobar, reklamu itd. Ako se tako radi brzo se novci pocinju vracati. Ovaj sajt koji sam prodao na flippi je tek nakon vise od 3 godine dosao do mjesecnog prosjeka od 450 $. Da sam ulagao svaki mjesec bar 50 $ od njegove zarade na promociju i ostalo, pa kasnije i vise kako je rasla zarada za isti rezultat trebalo bi mi manje od dvije godine. Ali kad smo svi mi takvi da zelimo sto vise para strpat u dzep.

1 Like

CPA je ogromna oblast, a ti pricas kao da postoji samo jedna jedina metoda gde na 1000 $ dobijas 10000 ili neka testiranja od 20k. Postoje ljudi koji rade e kurvanje na chatroulete sa fake cam pa ulazu samo svoje vreme, ili postoje ljudi kao pomenuti NEO koji samostalno pisu textove o laznim dobicima odnosno putovanje zurnal gde navode polako korisnika na servise ili externe blogove koji ce im pomoci u tog glavnoj ideji o kojoj autor prica, postoje ljudi koji preko komentara na sportskim portalima na specifican nacin navode korisnike da guglaju odredjeni pojam, a postoje oni koji placaju posetu da bi dobili mnogo vise, ili ulazu u textove, mislim milion mogucnosti ali to ne znaci da je striktan odnos o kome pricas niti neko ko ulozi stvarno 1000 ne znaci da je dobitak 1:10 mozda je 1:1,1 ili 1:100 ili si u minusu

1 Like

To je najveci problem vecine ljudi.
Dok sam kretao s shopovima generalno od ciste zarade zadrzao bih 30% ostatak bi reinvestirao.
Tako sam radio dok nisam dosao do zeljenih rezultata, u to spada da sam izgradio mrezu korisnika i znao tocno kako targetirati potencionalne kupce.
Svaka skola se placa, tako i ova.
Postepeno bih smanjivao novac koji sam reinvenstirao.
Nakon toga platio sam strucinje ljud od mene da se bave time i tako je ostalo do dan danas.

Uglavnom prica se da ti treba 2. godine da si uspjesan, potpuno krivo.
Garantiram da uz povecu svotu novca za investiciju sve se to moze vratiti unutar pola godine, ali naravno kada bi se prestali voditi logikom da sve mozemo sami i da mi treba samo google i facebook ads.

Najveca greska koja se radi je pri odabiru stvari jer svatko misli oh to je cool to ce proci, vecinom nece, ako je tebi cool ne znaci da ce vecini ljudi biti cool.
Novac se prvenstveno treba ulagati u ispitivanje trzista, odnosno sto ljude interesira i sto bi kupovali, a zatim u marketing.

Sto se tice CPA, jedno kratko vrijeme sam uzimao ok novce tako sto sam nudio offere od osiguranja za automobile i kuce, to mi je predlozio prijatelj koji se i dan danas bavi CPA, napravio mi je i landing page i pokazao koga targetirati, ali opet nije mi to nekako sjelo.
Sto se tice samog CPA, uzmimo tog prijatelja za primjer moze se vrhunska lova zaraditi i gotovo je nebo granica, ali kao sto je netko i napisao, ako ti je to u krvi netrebaju ti niti silni “milioni” za ulaganje zaradjivat ces bez problema.

E sad koji je najbolji potencijal za zaradu, meni su nekretnine, nekom su shopovi, trecem je cpa, cetvrtom izrada stranica i tako u krug, najbolje krenut od samog sebe i vidjet sto te interesira i na temelju toga odlucit, ako ces radit npr. CPA jer ti je ovdje 10 ljudi reklo da je to super, a radis bez volje neces zaraditi nista.
Ukoliko imas volje i zelje necim se baviti dat ces sve od sebe da u tome uspijes, a ispitivanjem drugih cut ces samo neka misljenja koja ti nece puno pomoci, cak bih se usudio reci da ce ti i odmoci.

Neosynthesist. Isti fazon imao ga na Skajpu i lik samo nestao. Rijetko racionalan lik. Volio bih da mogu cuti gdje je sada i sta radi.

1 Like

ti si upravu, ali se sve svodi na dvije stvari … ili ćeš uložiti pare ili ćeš uložiti vrijeme …

1 Like

Dobro se i sjecate covjeka koji je zadnji put bio online prije 9g. :smiley:
image

Najbolji potencijal za zaradu je onaj koji je skalabilan, pa prema tome i odaberi ono u cemu si najpotkovaniji i u cemu se vidis na duze staze i udri mile. Ima ona je*e uporan, a ne lijep… :smiley: