Najbolji video konverter

Po vama koji je najbolji video konverter premium, placena verzija?

Naravno na google ih ima puno ali svi pisu o nekom programu placene recenzije pa u to vise ne vjerujem

Ma koji placeni skini freemake video converter i amen.

@CroLog sad sam testao i cak platio kao premium koju imaju 2 i nesto dolara ali to ne valja nista, video od 50 minuta kovertuje 12 minuta a pc je i7 procesor 16 gb ram

to ne smije biti duze od 2-3 minute

Zna li neko neki koji radi cuda nema veze i ako je 100$

Pa imam i ja i7 i 16gb rama, ali to ne zavisi o procesoru i ramima ako hoces najsporije onda ti je sa cpu skoro najsporije, a sa gpu najbrze. Gledaj tipa cuda za nvidiju, ali oni su ukinuli to sa sluzbenim drajverima pa moras traziti neke XY koje jos imaju dopustenje koristenja cude. Neznam kako je sa amd grafama.

Pokusaj ovo http://www.any-video-converter.com/speedup-conversion-with-nvidia-cuda.php

Sto se tice cude meni na freemake neda, a na sonyvegasu imam cudu nevjerojatno nesto oni muljaju.

Nije bitna samo duzina videa nego i rezolucija i njegova kvaliteta odnosno kilobajti/megabajti po sekundi,a takodjer je bitno i kakav je zvuk u videu,jer nije isto mp3 na dva kanala i aac na 5 kanala. Tek pri konvertiranju videa vidi se prava snaga procesora jer je to za procesor jedan od najzahtjevnijih zadataka.

U potpunosti se slažem. Renderiranje na slabijim konfiguracijama zna potrajati…i potrajati :slight_smile:
Još jedan ograničavjući čimbenik je i internetska brzina (UL) prosječnog korisnika pa kod podizanja na video-streaming servise tipa YouTube, Vimeo i sl. to zna potrajati satima ili danima kod dužih uradaka u HD rezoluciji. Još ako računalo ode u sleep ili se home router zblesira zbog velikog prometa - to je priča za sebe.
Znam da ekipa uzima kod nas Custom Windows VPS s manje diskovnog prostora a više CPU jezgri i memorije te postiže odlične rezultate uz prihvatljivu cijenu. Da, i ovaj problem oko uploada se automatski rješava jer imaju do 500 Mbps UL prema van.

Ma dobro to sa uploadom, svi koji se zale na upload, ja im samo recem kad ides spavati stavi uploadati i amen i tako svi rade koji imaju slabiji upload.

Jel’ ti se ikad desilo da upload dođe do 90% i onda se router zatilta / pukne DSL / mlađi brat povuče torrente?

Da, dogadalo mi se to kad sam imao manju brzinu tocnije ono vrijeme kada je tcom duplao brzine besplatno 256-512-1mb. Sada je vrijeme kada ljudi imaju najmanje 4mb. A onaj koji stvarno zeli bolji net uzet ce ga, nece placati 20€ mjesecno server samo za jubito bez uvrede.

Naravno da će uzeti, ako za tim ima tehničku mogućnost i novce :slight_smile:
Znaš li da se u centru Zagreba ekipa muči s 0,5 Mbps uploadom i da pada na 0,05? Fuckin bakar iz vremena Franje Josipa. Naravno, ekipa bi kupila ili platila bolji internet ali jednostavno ne ide…

A muci se svugdje ne samo u Zagrebu, ali opet se vracamo na ono prvo. Placanje 20€ mjesecno da bi mogao uplodati video na youtube. Tu naravno govorim o neisplativosti. To bi usporedio sa seedboxom koja djeca kupuju da bi govorili kasnije koliki oni imaju ratio na privatnim torrent stranicama. Ako covjek nema dobru net brzinu nece se ni baviti time, a onaj koji hoce taj je teski debil (moje malo skromno misljenje).

Ako YouTube donosi mjesečno pristojan prihod (a to je želja i nastojanje svih članova ovog Foruma) uopće nije problem nešto platiti kako bi taj prihod bio omogućen. Neki naši klijenti plaćaju 100+ EUR mjesečno samo za ovakav server. Zašto?

Pa jednostavno - ne moraju kupiti skupo računalo da bi na njemu radili obradu i konverziju materijala + ne moraju plaćati optiku koja je by the way još uvijek preskupa za običnog korisnika, a ISP kompanije ga još vežu na 2 godine.
Uviđaš li logiku stvari?

Uviđamo logiku, kako da ne. :slight_smile:
Logika je da pokušavaš svoje preskupe usluge ugurati neiskusnim članovima Foruma na svakom koraku.
Ha ha ha, :smile: ahhh jao. :smile:

P.S. Oprezno momci, to vam ne treba, moje je mišljenje.

2 Likeova

Pozdrav glavnom troll masteru ovdje (zajedno sa smajlićima).

Usluge tvrtke koju predstavljam uopće nisu preskupe za ciljanu skupinu korisnika. Većina članova ovog foruma to nije, s tim u vezi usluge ovdje niti ne nudim.

Srdačan pozdrav @c3po - slobodno obriši ili moderiraj moj post, ako isti smatraš udarom na svoj ego.

Neću to učiniti kako ni nisam nikada radio.
Ti si jedini trol ovdje, i dođe mi muka vidjeti te koliko si jadan i nikakav kada ljudi traže jedno a ti uvaljuješ drugo, NEPOTREBNO I PRESKUPO: :frowning:

Upozoravam Forumaše: dobro promislite kada uzimate uslugu kod ovog člana, istu a možda i bolju uslugu naći ćete višestruko jeftinije samo ako se malo okrenete (progooglate). :slight_smile:

3 Likeova

@c3po - uviđaš li svoju nepismenost i nezrelost?
Ako sam na to spao na to da ovdje uvaljujem usluge tvrtke koju predstavljam, gdje je malo pozitivne energije, previše nezrele i nedorasle djece bez osnova kulturonog postanja i pristojnog ponašanja, odjavljujem se.

Nositelj laskave titule Trol Mjeseca. :slight_smile:

Cijenjeni gospodine ControlEng, Vi ste Trol mjeseca. :slight_smile:
ControlEng:

  • Ohhhh, hvala vam, hvala vam, drago mi je i čast, ali tome sam se nadao, priznajem.
1 Like

Pa upravo zato. Ako covjek nema dobar internet kako ce imati prihoda od youtubea? Cisto razmisljanje.

Danas je internet prejeftin, flat bla bla…

U svicarskoj placam 180 eura/franaka (kako os isto ti je tamo nea konverta) ono sto dobijem u Bosni za 25€.

Tako da ako ima ko prihoda od interneta (EUR/USD valuta obicno) nije mu zao platiti dobar net, pogotovo na ovim balkanic prostorima.

Sta tebi treba konvertor ili render? Jel prebacas iz formata u format ili zelis frisak video da rederujes u nesto?

Handbrake

Iako besplatan znam da ga koriste firme koje imaju brdo para i mogu kupit što žele.

@ControlEng
Ovo sa uploadom stoji iako danas, u 2017. svatko ima barem 5Mbit upload, a onaj ko misli seedat i uploadat ima i puno brže, konkretno ja imam na BNetu običan DSL paket, doma samo GIT koristim i nemam potrebu za bržom konekcijom:

Ovo što si rekao, citiram:

Znam da ekipa uzima kod nas Custom Windows VPS4 s manje diskovnog prostora a više CPU jezgri i memorije te postiže odlične rezultate uz prihvatljivu cijenu

je jednostavno bulšit, ja ti garantiram i spreman sam se kladit da za 19,99E/mj. taj VPS u svrhu video konvertiranja ne da nije isplativ nego je debelo neisplativ. Desktop verzija i7 procesora, najjeftinijeg, znači 4/8 threadova pregazi taj VPS ko plitak potok. Da bi VPS mogao dat CPU snagu približno ekvivalentnu desktop i7-ici treba imat barem 8 “jezgri”, i to sam malo rekao ako uzmemo u obzir da Xeoni rade na puno manjem taktu od i7-ica, realno treba 12 “VPS jezgri” da dobiješ snagu desktop i7 proca (pričam o ovim običnim i7 sa 4/8 konfiguracijom, sa K/OC verzijama i 6/12 i jačima je još gora situacija za VPS).

Lijepo kako je netko i napisao, staviš CPU da odradi konvertiranje, i navečer staviš upload i mirna bosna, ako te baš strah reseta routera, a svi znamo da obično rade 24h reset od 2 do 5 ujutro kad najmanje korisnika koristi internet, resetiraš ga ručno navečer prije spavanja pa si 24h miran glede IP reseta.

nhf

1 Like