Najslobodniji CMS za vlastite template?

Može li tko preporučiti koji CMS (može i jednostavniji) koristiti, a da ga je lako ubaciti u vlastiti template koji može biti vrlo drugačiji od sitea do sitea, da ne prati uvjek istu formu. Glavno da ima upravljanje kategorijama, sadržajem i korisnicima.

http://cutenewsru.com/

Bas zbog te potrebe modificiranja svake zasebne stranice, odnosno templatea, ja korisnim N2CMS. Mogu mijenjati layout svake stranice (master template koji uzimaju sve stranice), i razmjestati podatke po stranici kako zelim.

Takodjer, stranica moze vidjeti koje widgete ima na sebi, i obrnuto, i sukladno s time promjeniti svoj dizajn, odabrati drugi template, i slicno.

Ali zahtjeva predzanje asp.net-a, pa to moze odbit php-ovce :wink:

Bas zbog te potrebe modificiranja svake zasebne stranice, odnosno templatea, ja korisnim N2CMS. Mogu mijenjati layout svake stranice (master template koji uzimaju sve stranice), i razmjestati podatke po stranici kako zelim.

Takodjer, stranica moze vidjeti koje widgete ima na sebi, i obrnuto, i sukladno s time promjeniti svoj dizajn, odabrati drugi template, i slicno.

Ali zahtjeva predzanje asp.net-a, pa to moze odbit php-ovce :wink:

Mene je uvijek smetalo što se uz CMSove uvijek gurao i mandatorni sustav templateova i određeni limit na customizaciju sustava. CMS bi trebao biti Content Management System, znači sustav za upravljanje sadržajem, ne prezentacijom sadržaja…

Pravi CMS bi po mom mišljenju trebao ponuditi samo interface programeru sučelja web stranice da jednostavno pristupa sadržaju (kroz klase ili funkcije) i da sam nakuca raspored elemenata i da koristi atribute sadržaja kako želi, a ne na principu boxova koje samo raspoređuje i ima limitiranu mogućnost prilagodbe modula.

Afkors da sa template sustavom sajt vam može biti gore za 5 min, ali mislim za prave specijalizirane Web CMS sustave da su templateovi nepotrebni.

Afkors ovo je samo moje mišljenje, ali me zanima kako vi isto dišete po ovoj temi.

Svaki CMS je kalup odnosno neki kostur unutar kojeg slažeš meso.
Ako je kostur labavo napravljen imaš više posla oko slaganja mesa ali i veću slobodu.
Čvrsto ložen kostur daje malo posla oko slaganja mesa ali skoro nikakvu slobodu.

Samo treba naći neki kompromis.

Ako se ne radi o kompleksnijim sajtovima, WordPress.

CMS koji moji programeri sada dovršavaju. Možeš i većinu Joomlinih template-ova ubacit. Cijena: prava sitnica! :wink: