Nakon updatea ne mogu promijeniti svjetlost na windows 10

Neku noć mi dođe update i ja reko ajd da to update kad imam licencu, i nakon update 1001 problem, ali najbitniji je taj što ne mogu da brightness smanjim, svjetlost je na 100% nema opcije da smanjim, pokušao sam Fn + F9 imam drajver ali ne radi, kada odem u opcije nemam tu opciju nikako da ga smanjim. Sve ove upute sa googlea prvih 20 stranica na google sam prošao i ništa nije pomoglo.

Kada odem na regedit tamo ne postoji brightness, imam instaliranu graficku najnoviji drajver ali opet ništa, ima li neko ideju kako da to fix.

Jesi pokušao s fluxom - https://justgetflux.com/ ?

Jesam, ali kada smanjim svjetlost s tim onda mi sve bude crveno, tj. izgubi mi ekran boju

Updateaj driver. 20 znakova.

Kakav drajver? …

Jel laptop u pitanju? Imaju driveri ili aplikacije u zavisnosti od marke za desktop tu siću pojačaj zvuk, smanji svjetlost. Znam da je kod mene na DELL-u i HP-u u par navrata kad se updatea Windows moram noviju verziju da skidam.

HP laptop je kod mene, instalirao sam drajver za grafičku zadnju verziju i ostale drajvere, na koji drajver si mislio točno?

Ne sječam se, probaj i ovo:

Pokusao sam, ali nista mi nije pomoglo.

Dobro si prošao moj prijatelj update-ao i ni jedan https sajt ne moze otvoriti, microsoft zvao ne mogu mu pomoci :’)

Originalni Windows u pitanju pretpostavljam ?

Da, jeste, originalni, skinut direktno sa Microsoft web stranice i kupljena licenca lično od njih. Ovo je već drugi update kako sam instalirao windows, prvi put sam isto imao neke probleme ali sam rješavao preko regedit-a to ali sada to ne funkcioniše.

Uradi system restore i varti na dan prije updatea, ukoliko ne mozes googlaj kako obrisati posljednji update i rijesio si problem :wink:
EDIT:
naravno poslije bilo koje akcije ukoliko ti automatski ne proradi sve, instaliraj sve moguce drivere (skinute s stranice proizvodjaca tvojeg laptopa)
Imao sam situacije na nekim uredjajima da nije touchscreen radio i nakon drivera za storage je proradio :slight_smile:
(smijesno, ali istinito) tako da preporuke da stavis sve drivere.

1 Like

Ma ovaj Windows 10 je sranje, kako se pojavio ima bugove na svim stvarima dodje mi da predjem na linux.

Nazalost komentar ti ne ide u prilog, od svih windowsa koji su do sada izasli ovaj je najbolji i najoptimiziraniji, uz duzno postovanje xp-u i sedmici.
Naime, logicno je da neki ljudi imaju problema, ali to su vecinom problemi s hardwerske strane, a ne do samih windowsa, u dosta stvari umjesani su i virusi itd., a nekad se stvarno zna desiti da se update ne instalira dobro te problemi nastanu, a i u tom slucaju vecinom je opet greska do samog korisnika (kada windows vrsi update i baci upozorenje da se racunalo ne gasi, ljudi ga ugase).
Ne branim niti microsoft niti windowse, vec samo iznosim cinjenice.

Eto to mogu potvrditi posto imam svoj servis i svakodnevno vidjam kojekakve situacije :wink:

Sto se tice linuxa, ako imas znanja o linux sistemu i snalazis se u svemu zasto ne, no vise niti linux nije sto je bio i s nekim “divljim” konfiguracijama mozes se susreti s podosta problema.

Jest brz i lagan za korištenje sa dosta opcija ali se ne bi slozio s tobom da je do hardwerske strane sve od strane korisnika, pogledaj na internetu koliko je samo ljudi imalo problema sa START menijem, kada kliknu neće da se otvori morali su da restartuju komp da bi radilo i još hrpu problema koji se i dan danas bore sa tim.

Evo ti sada moje iskustvo, kupio sam nedavno laptop koji je star svega 3-4 godine, kupio originalni windows 10 sa licencom i svi programi avast, office i ostalo je licencirano jer koristim u firmi pa moram da imam to, uradim update, nisam gasio racunar nije nestalo interneta niti bilo sta sto bi ometalo update i opet imam probleme, kod rodice na laptopu isto tako i onda kazes da nije do windowsa pa do čega je onda kada imam sve drajvere i programe na zadnjoj verziji koji si originalni.

Ja nisam rekao da je kod tebe do hardwera, vec govorim opcenito svoja iskustva, dao sam ti savjet sto ti bi moglo pomoci, eto do sad jos nisam imao problema na niti jednom racunalu od zadnjeg update-a, tako da ne bi znao dali su ga stvarno tako zeznuli ili nesto trece igra ulogu.
I ja sam do nedugo mislio da je nemoguce da dva harddiska mogu riknut u isto vrijeme sami od sebe bez utjecaja neke druge sile, pa sam i taj mit pobio :smiley: krepala oba u razmaku od par sati, tako isto moze biti i s updateom, jer da je to globalni problem mislim da bi zakrpa izasla u roku odmah ili bi je oni automatski maknuli i vratili stari update, no to je vec filozofiranje…

btw.
tko jos koristi antivirusne :smiley: (nadam se da na balkanu nisu uveli zakon da svako racunalo od firme mora imati antivirusni) :smiley:

Ma kada dodje ispekcija a ti firma IT i ne mogu da ti nadju nista nigdje onda ti dodje na komp i vidi imas neki program a nije licenciran i pise lik kaznu za to, kada mu kazes da nisi znao ili pocnes nesto pricati samo kaze pa ti si IT firmi a nisi znao.

Da originalan. 20 znakova

Mozda vam @Sceko moze objasniti zasto se najboljem OS-u na svijetu desavaju ovakve stvari ? :slight_smile: