Namet na prihod portala

"Novi Zakon o elektroničkim medijima propisuje da će i internetski portali imati obvezu financiranja Agencije za elektroničke medije u iznosu od 0,5 posto ukupnoga godišnjeg bruto prihoda. Međutim, još se ne zna kako će država razrezati taj namet ako je portal sporedna, često i neprofitabilna djelatnost tvrtke."
Više na:
http://www.monitor.hr/clanci/od-1-sijecnja-jos-tri-nameta-napacenom-gospodarstvu/27429/

Ova drzava je postala prava sprdancija, nevjerojatno :))

Stvarno ne kuzim na koji nacin oni misle kontrolirati zaradu pojedinih web stranica, ocito jos jedan zakon kratkoh daha

A jel taj novi zakon definirao sto je “internetski portal”?

ma daj sta ce mi još i to uzeti … pa ako bude tako bacam se na kopanje kanala ilegalno da mi nemogu uzeti “harač”

Upravo to što je portal, samo značenje portala?
Tematika, portal o seljacima,uzgoju pasa, znanstveni, sportski da li su to elektronski mediji istina da jesu ali u kojoj svrsi služe.

Jeli profitan ili neprofitan
Jeli u fizičkom ili pravnom vlasištvom.
da li je domena .hr ako je tekst na Hrvatskom jeziku a domena registrirana u Hong Kongu i hosting van hr,nije hrvatski proizvod
Ima li portal kakvih prihoda?

Na svojoj stranici nemam nikakvih plaćenih reklama,ali imam reklama , ako žele harač neka mi dopuste legalno kao fizička osoba da naplatim uslugu oglašavanja rado ću im platiti 0,5 %

Nece ti nista uzeti…
Jer da bi uzeli, moraju znati da uopce imas web :slight_smile:

Stvarno zakon koji nema veze s mozgom, jer bi prije bilo kakave naplate trebalo napraviti “registar vlasnika webova u hrvatskoj” :slight_smile:

Pa onda idu i druge komplikacije: ako je server u USA, domena kod godaddya, nikakva lova ne sjeda na ziro racun firme u hrvatskoj, kako uzeti porez :smiley:

Ako sam dobro shvatio, to se odnosi na poduzetnike (obrt/firma/…) koji bi imali dodatnu obavezu sponzoriranja navedene agencije.

Npr. firma PERO I SINOVI d.o.o. bavi se rentanjem jahti ali na svojem portalu imaju oglašivače i imaju prihode od on-line oglašavanja.
Taj prihod (u brutto iznosu) od on-line oglašavanja bi bio osnovica za plaćanje tih 0,5%.

BTW, to je KATASTROFA.
Dokaz da nam po ministarstvima sjede IMBECILI, LOPOVI i KRIMINALCI.

Ne, to nije moje mišljenje, to kategorički tvrdim. Ime i prezime mi piše pored nicka, neka me tuže.

Tko će sve to iskontrolirati, ovo će biti udar na net.hr dnevnik,index,tportal

I kakve koristi imamo od Agencije za elektroničke medije? podršku,promidžbu,nešto treće

Financirati mafiju na vlasti postaje sve teže. Skoro da čovjek poželi vojnu huntu na vlasti. I Rojsa kao predsjednika.

a treba nekako izmisliti nova radna mjesta u državnoj birokraciji, već su izmislili sve moguće agencije pa nemaju para da zaposle još u postojećima :dolje:

Izvrsno. Još jedna hrpa činovnika koji će gušit one koji nešto rade. A bit će korisni poput HGK. Do danas sam mislio da nemam nikakvu korist od HGK, ali danas su mi poslali čestitku na mail. Nadam se da neće zbog toga povisit članarinu.

Kako nemas, pa dala nam je precjednickog kandidata “poduzetnika” :wink:

[quote=“marko_radelic”]Kako nemas, pa dala nam je precjednickog kandidata “poduzetnika” ;)[/quote]ekskjuzemua, predsjednički kandidat poduzetnik je Mikšić :smiley:

Istina, ali za koga se onda izdaje Nadan? :slight_smile:

Jebivjetra.

Nisam citao clanak, ali zar to nebi trebalo biti uredjeno zakonom o oporezivanju na prihode ili kako li se vec zove? I firme i privatna lica valjda trebaju placati poreze na osnovu svojih prihoda a na drzavnom je ili opcinskom aparatu da onda taj novac rasporedjuje ili usmjerava tamo gdje treba prema usvojenom budzetu? Ili?

Dok god ovi u Saboru ne znaju ni elektronski glasovati s onim ključićima, nema brige.

Sjećam se da je jednom netko u Saboru provalio riječ “portal” pa su je onda svi koristili idućih 2 mjeseca da pokažu kako su pametni. A ne zaboravite ni Jubito.

Mi znamo puno više od njih, i dok god je to tako ne mogu nam ništa. Poznam dosta političara jer sam bio glavni urednik u jednim novinama, i vjerujte mi da su to sve ljudi koji su nesposobni za bilo što drugo osim za sastanke i pregovaranje kako da sj*** onog trećeg.

I vjerujte mi da ne znaju definiciju rebalansa proračuna. Pitao sam ih. A Agencija za elektroničke medije je samo podružnica iste stvari za tiskane medije, koja služi kontroliranju i cenzuri medija. Boje se interneta.

Ovi njihovi pokušaji da kontroliraju internet mi liče na Kinu. Neće im uspjeti, mogu nam staviti soli na rep…jer su svi ti njihovi “zakoni” zakonski neutemeljeni i lako padaju na sudu.

Primjer: svake godine nekakvo vijeće šalje svim medijima obrazac u koji treba upisati profit, popis najjačih oglašivača, postotak prihoda od oglašavanja itd… Rješenje? Pa poslovna tajna! Država nema pravo na te podatke osim ako ne izda sudski nalog. Za koji mora imati osnovanu sumnju da nešto nije u redu.

Ne znam za vas, ali ja sam spreman ići na sud s njima ako budu za**bavali. Ljute me. :wink:

Ja se ne bojim pametnih ljudi u Saboru. Bojim se idiota u Saboru kojih je na žalost većina.

Ma to ti vrijedi za ove jace portale, index, net.hr i to… ovi nasi s po nekoliko tisuca ljudi na dan nikom ne smetaju, sto ce ti uzet ak nista prakticki niti ne zaradis.

A ove engleske portasle ako ih tko ima, blogove engleske mislim da tu nemogu nista…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja