Naplaćivanje oglasa preko 2Checkouta

Trenutno poslujem isključivo sa strancima i što se tiče toga 2Checkout mi je odličan.

No, planiram jedan novi projekt, pa me zanima da li su hrvatske firme voljne plaćati oglase preko 2CO-a? Da li im se račun izdan od 2CO-a priznaje u troškove?

Sve ovisi što bi pisalo na računu.

Da meni netko hoće ispostaviti račun preko tog 2CO, prvi bi ga blijedo pogledao, nakog toga bi ga opet blijedo pogledao i onda bi ga pitao: “Preko čega, ba?” :slight_smile:

Sva devizna plaćanja iziskuju dodatne troškove (famozni nalog 14) i firme koje nemaju devizno poslovanje unutar firme sigurno neće biti sretne s dodatnim evidencijama.

Pa ti ćeš im izdati račun…

Da im želim izdati račun, ne bih koristio 2Checkout.

2Checkout funkcionira tako da od mene “kupuje” uslugu i “prodaje” tu uslugu trećoj strani i izdaje im svoj račun.

“2Checkout is a reseller, every time a purchase is made we are buying from you for the purpose of reselling to the end customer”

Znači mene zanima općenito da li su hrv firme voljne tako kupovati?

Nisam upućen u 2CO pa me zanima kako izgleda račun koji izdaje 2CO i kako se može platiti 2CO-u?

Ako na računu točno piše što je predmet isporuke, ne vidim problem.

Devizna doznaka može biti problem jer ljudi baš nisu vični tome, a svaki nalog košta pa…
Hrvati vole EURE u čarapi i kune u novčaniku.

[quote=“One Two”]Da im želim izdati račun, ne bih koristio 2Checkout.

2Checkout funkcionira tako da od mene “kupuje” uslugu i “prodaje” tu uslugu trećoj strani i izdaje im svoj račun.

“2Checkout is a reseller, every time a purchase is made we are buying from you for the purpose of reselling to the end customer”

Znači mene zanima općenito da li su hrv firme voljne tako kupovati?[/quote]

Nisam koristio 2Checkout…
Kako možeš prodavati reseleru i ne izdati mu račun ?
Dobro, možda to hoda za neke simbolične iznose no za ozbiljan posao nešto neće ići.

Dobra je okolnost što ti pošalju novac što PayPal recimo neće prihvatiti.

[quote=“One Two”]
Da li im se račun izdan od 2CO-a priznaje u troškove?[/quote]

Priznaje zašto ne, osim ako iznos ne prelazi ( govorim po sječanju, to stalno mjenjaju ) 200.000,00 kn odnosno ako nije investicija što nevjerujem da bi moglo biti u tvom slučaju.

Uobičajeno za veći iznos projekta se podjeli na dva dijela pa ulazi u troškove.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja