Naplata Facebook.a

Jucer su nesto spominjali a vidim da je vijest starija

http://weeklyworldnews.com/headlines/28511/facebook-to-charge/

Zanima me je li toliko uticajan da bi netko placao servis odnosno
sto misle pruziti kako bi opravdali placanje ? Cini mi se da je do
ulagaca koji ocekuju na svaki ulozen dolar zaradu od 4.762,89112
odnosno da su decki nekog dobro nasanjkali :slight_smile:

A čudno je to sa fejsbukom, pričalo se da i vrijedi preko 50 milijardi neki pisali da će vrijediti i preko 100 no problem je valjda kad se usporedi sa nekim drugim firmama onda fejsbuk jednostavno vrijedi.
Bio sam davno pisao o tome kako je to sve napuhano (kao i 99% toga u IT.)
Procjenili su neki facebook na 50 milijardi dok je zarađivao 2 milijarde, Adobe zarađuje mislim da 4 milijardi godišnje procjenen je na 20 milijardi.
Sad pričaju o nekom potencijalu, da je to razlog ali facebook mail servis nije baš najbolje zaživio, skype se još uvijek koristi itd.
Famozni utjecaj fejsbuka vs Apple, Google ili Microsofta je zanemariv, fejsbuk je ipak “samo” web stranica.

I na kraju ako na milijardu korisnika zaradiš 5 miljardi većinom od oglašavanja onda je malo teže računati na nekakav rast.
Ali oderi 100 milijuna korisnika za 10$ već si digao milijardu.

Nakon što ostalih 900 milijuna ode na Google+, druge godine će na Facebooku ostati 1 milijun, a treće godine će ih ostati 1000.
Oderi tisuću korisnika za $10 i digao si manje od 5 milijardi.
(a i jedna milijarda, po tvojoj računici, je manje od sadašnjih pet milijardi)

Svakih par mjeseci počinju glasine da će se Facebook naplaćivati što bi bilo samoubojstvo.
Korisnici su roba koju Facebook prodaje. Ako rastjera korisnike, neće imati što prodavati.

Pa ne vjerujem da niti mogu naplatiti 100 miljiuna korisnika ali mogu naplatiti da recimo pages, ako žele da se objavi i u stranicama fanova onda će trebati platiti i sl. stvari, a nešto će trebati početi naplaćivati.
1 korisnik = 5$, na njega je trošak 2$. Još 1$ da bude sve u pogonu.
Očekuje se ipak možda malo više. Sad su i počeli kupovati druge stvari tako da uskoro facebook možda bude samo primarni proizvod u moru proizvoda te korporacije.

Isto tako vjerovatno prije ili poslje će željeti “preobratiti” korisnike da facebook nije samo mreža gdje troše vrijeme već i mjesto i gdje mogu trošiti novac.
Idealno bi bilo da fejsbuk reklamiranje poskupi.
Dosta ljudi je pričalo da fejsbuk može ugroziti google na polju reklamiranja, ali google ima ipak jednu veliku prednost njegovi korisnici snose troškove sadržaja na stranici i sami ga kreiraju. Tu je opet facebook u minusu.

Eto objava … za one koji još neznaju Facebook je počeo sa naplačivanjem Aktualno hr - VaraĹľdin - MeÄ‘imurje - KoprivniÄŤko-kriĹľevaÄŤka - Krapinsko-zagorska - Vijesti iz sjeverozapadne Hrvatske

[quote=“ninohr”]Jucer su nesto spominjali a vidim da je vijest starija
FACEBOOK TO CHARGE USERS! | Weekly World News[/quote]
Kratki pregled ostalih vijesti s tog portala:

• FACEBOOK WILL END ON JULY 15th, 2012!

• ALIEN SPACESHIPS TO ATTACK EARTH IN NOVEMBER 2012!

• CONFIRMED: WORLD WILL END OCTOBER 21, 2011!

• EARTH TO COLLIDE WITH NIBIRU ON JULY 21, 2012!

• TUPAC IS ALIVE

• HOW TO SELL YOUR SOUL TO THE DEVIL

Iz Wikipedije:

Mislim da u filmu Men in Black (1997) agent K u jednoj sceni, nakon što J-u kaže da se “ide informirati”, kod uličnog prodavača novina, između ostalih, pokupi i primjerak WWN-a.

Jedan od razloga zašto sam prestao pratiti portal net.hr jest što su povremeno prenosili vijesti iz tih novina ne shvaćajući da se radi o satiričkom magazinu. Ali znalo se desiti da i Google News prenese njihove “vijesti”. :slight_smile:

Varijacija na temu je komentar o toj vijesti na Facebookvom zidu koji treba prekopirati u cijelosti na zid svojih poznanika ako se želi postati “zlatni” član i izbjegnuti plaćanje pretplate.

[quote=“tsereg”]Kratki pregled ostalih vijesti s tog portala:

• FACEBOOK WILL END ON JULY 15th, 2012!

• ALIEN SPACESHIPS TO ATTACK EARTH IN NOVEMBER 2012!

• CONFIRMED: WORLD WILL END OCTOBER 21, 2011!

• EARTH TO COLLIDE WITH NIBIRU ON JULY 21, 2012!

• TUPAC IS ALIVE

• HOW TO SELL YOUR SOUL TO THE DEVIL

[/quote]

face book - bukirajte se, rezervirajte kod face, boga
stranjske duse, istina ce napasti krajem godine planet
svijet, poredak stvari, nacin razmisljanja a ne materjalni, nevjernice :), ce se raspasti
zemlju ce “pogoditi” nova zemlja koja je otisla kad smo napustili raj, trlalala a

:zbunj:

Što se tiče facebooka on če uskoro propasti kako na burzi tako vjerojatno i po broju korisnika jer če investitori htjeti povratiti svoj novac a to neče moći samo od oglašavanja.Facebook da bi povećao svoju zaradu morat će korisnicima početi naplaćivati uslugu i zbog toga će se smanjiti broj korisnika.

U tome je glavni jer facebook ne proizvodi ništa.
Facebook bi trebao početi proizvodi.Kad bi proizvodili odjeću, obuću, pića i slično.
Facebook proizvodi postali bi prodaniji i od nike, adidasa i coca cole…

[quote=“kres0”]U tome je glavni jer facebook ne proizvodi ništa.
Facebook bi trebao početi proizvodi.Kad bi proizvodili odjeću, obuću, pića i slično.[/quote]
Facebook nudi uslugu i zato vrijedi koliko vrijedi.
Tu uslugu koristi velik broj ljudi.

To se i meni dogodi svaki put kad čitam postove od člana ninohr. Nemam pojma jel čovjek na tipkovnici nema interpunkcijske znakove, ne zna za velika i mala slova ili samo ima poremečaj disleksije. Nemam pojma ali mi ga je teško pratiti.

Kakvu uslugu facebook nudi…
Svaka uploadana slika košta, svaki status košta.
zarada od oglašavanja je sitnica i facebookova vrijednos nema pokriče u zaradi(zato cijena dionica pada) i
zbog toga facebook mora pod hitno nači nove načine zarade (inače će cijena dionica i dalje padati)

[quote=“dev_masta”]Facebook nudi uslugu i zato vrijedi koliko vrijedi.
Tu uslugu koristi velik broj ljudi.[/quote]

Kao što vijesti koje si naveo imaju “skrivenu” poruku o "dolasku"
novog doba, novom “svjetlu” i kraju svijeta odnosno civilizacije
tako, vrlo moguće, i facebook ima “skrivenu” misiju o kraju
zapadne ( americke ) civilizacije ( rast, svadja sa “bratom”,
vjenčanje sa Kinom, “napuhavanje” vrijednosti i pad ). Nevjerovatno
je da nitko prije nije došao na sličnu ideju kao što je u najmanju
ruku začuđujuće da se nemogu nači odgovarajući ljudi koji će
dovesti u red ili komercjalno razviti. Nedavno smo o tome pisali
kako nema nikakvog opravdanja ili razloga da mu se ruši ugled
medju ulagačima što će se proširiti na korisnike da bi ga se na
kraju uništio

[quote=“ninohr”]Kao što vijesti koje si naveo imaju “skrivenu” poruku o "dolasku"
novog doba, novom “svjetlu” i kraju svijeta odnosno civilizacije (…)[/quote]:slight_smile: Ali nemaju. To je satirički magazin u kojem se sprdaju s ljudskom lakovjernošću.

tek sam sad procitao tvoje do kraja :slight_smile:

390 mil. stranica je sa pojmovima fb charging pa se ocigledno
pripremalo nesto slicno ali sad je ionako kasno kad su ubili web.
Kao sto nista zivo nije oko ili u njima :slight_smile:

I dok je osnivač Facebooka Mark Zuckerberg koji posjeduje oko 25 posto tvrtke dugo odolijevao IPO-u, znalo se da će Facebook izaći u javnost. Jedina nepoznanica bila je - kada. Sada se i to zna. Početkom sljedeće godine Facebook će postati javno poduzeće.
Najveći dobitnik Facebookovog IPO-a biti će banka Goldman Sachs!? « Profitiraj.hr

E sada kako je navedeno u ovom članku FACEBOOK TO CHARGE USERS! | Weekly World News … dal postoji mogučnost da se nešto od toga ostvari ?

Kakve to veze ima, kada se Facebook gasi 15. 7., što je potvrdio sam Zuckerberg?

http://weeklyworldnews.com/headlines/27321/facebook-will-end-on-july-15th/

nisam ciljal na datum jer datum je uvijek promašaj nego na članak

Moje je pitanje bilo - dal postoji mogučnost da se nešto od toga ostvari ?

Da, nakon što se ugase.

Nema problema.
Samo se učlani u grupe Keep Facebook Free i Dont Shut Down Facebook i sve OK.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja