Naplata skripte, koju cijenu odrediti za CRM skriptu

Pozdrav,

U procesu sam razvijanja PHP skripte za Project Management sustav, vise je kao kopija sustava PerfexCRM sa nekim dodatnim mogucnostima.

Skriptu odmah razvijam da bude prilagođena SAAS modelu.

Ovo radim cisto iz hobija, jer mi je gust to raditi i programirati.

Razmisljao sam o prodaji skripte na CodeCanyon, ili samostalno prodavati… Otom potom, ali mene zanima kolika bi bila cijena, kad bih prodavao… koju cijenu staviti za skriptu CRM sustava sa SAAS modelom?

Koji su vasi prijedlozi…?

Hvala

Ja ti ne mogu dati savjet oko cijene, ali samo zelim reci da pokusas izbjeci CodeCanyon jer jednostavno ubijaju sa procentom koji uzimaju.

Good luck :+1:

Dobro ti kaže @belmin.
CodeCanyon je dobra stvar jer ti se brine oko marketa i možeš doći do velikog broja ljudi što ćeš teško doći da napraviš neki svoj web gdje ćeš prodavati skriptu.

Ako nebi stavljo na CodeCanyon gledao bi oglase na Freelance stranicama dali netko traži sličan sustav kao Perfex CRM i doradio module koje klijent još želi. (To je kao prva varijanta.)

Druga varijanta je ponudit ljudima unutar svog grada dali netko želi koristiti takav sustav. Podjeli ljudima da prvih godinu dana koriste free a zatim subscription naplaćuj. Održi ljudima edukaciju kako koristiti sustav i nadaj se da će netko uzet.

Oko cijene je teško za pričati kada neznam koje sve module, feature imaš.
Ali otprilike bi išao na mj. razini:
1 - 10 korisnika unutar tvrtke (50 - 100 eura)
11 - 20 korisnika unutar tvrtke (100 - 200 eura)
20+ (200+ eura)
Teško mi je sad za pričat kako misliš naplačivati ali to može biti:

  • broj korisnika
  • sati korištenja sustava
  • space usage itd…

Moja zamisao je bila prodavanje “koda” naravno enkriptiranoga (licence), tako da pot. klijenti mogu sami vrtiti moju skriptu na svojim serverima. A ne da ja vrtim skriptu i trazim klijente koji bi koristili sustav.

Znači isto kao PerfexCRM, samo SAAS model. PerfexCRM je ograničen na samo jednu kompaniju.

Ja sam napravio model sa subdomenama:
Ako je glvna domena mojcrm.com
Onda bi klijenti mogli otvoriti stranicu na:
kompanija1.mojcrm.com
kompanija2.mojcrm.com

Ne moras enkriptirat, jer nitko ti nece to ukrasti, stavis takvu licencu.

Takav sustav ne znaci nista onome koji kupuje, ako ne moze prilagodjavati za svoje potrebe.